تفنگداران آمریکایی وارد خاک عراق شدند

تفنگداران آمریکایی وارد خاک عراق شدند
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، شمای از تفنگداران نیروی دریایی این کشور برای کمک به نیروهای ائتلاف بین المللی وارتش عراق درجنگ با گروه تروریستی داعش، وارد عراق شدند.
پرتال خبری واکنش: به نقل ازشبکه خبری الجزیره، وزارت دفاع آمریکا روزیکشنبه در بیانیه ای افزود: این افراد به تقویت نیروهای آمریکایی حاضر درعراق برای نبرد با داعش کمک خواهند کرد.
خبرنگار الجزیره درگزارشی ازواشنگتن گفت: این افراد شامل نیروی های واکنش سریع و دارای قابلیت های بالا برای انجام عملیات زمینی وهوایی هستند.
وی افزود: اعزام این نیروها درپی مشورت با دولت عراق به این کشور اعزام شده اند و در جریان نبرد با گروه تروریستی داعش پشتیبان نیروهای عراقی ونیروهای ائتلاف خواهند بود.
این منابع گفتند که اشتون کارتر وزیردفاع آمریکا تاکید کرده که کشورش نیروهای ویژه بیشتری را برای انجام عملیات برعلیه فرماندهان داعش، به عراق اعزام خواهد کرد.
وی ازسوی دیگر گفت، پنتاگون تا این لحظه شمار این نیروها و ماموریت اصلی آنها را اعلام نکرده ونگفته است که آیا این افراد مامور بازپس گیری موصل از داعش را برعهده خواهد داشت؟
ارتش آمریکا روزشنبه ازکشته شدن یک تفنگدار آمریکایی وزخمی شدن یک فرد دیگر بر اثر شلیک موشک توسط داعش خبر داد. دراین حمله یک پادگان ارتش عراق درمنطقه مخمور در جنوب شرق موصل هدف قرار گرفت.
آمریکا وانگلیس وبرخی کشورهای غربی وعربی منطقه که ازحامیان تشکیل وتقویت داعش در کشورهای سوریه وعراق به شمار می روند، درپی جنایت های هولناک این گروه تروریستی، مدعی رهبری یک ائتلاف جهانی برای مقابله با داعش شده اند.
ازسوی دیگر ارتش عراق درچند ماه اخیر توانسته است با کمک نیروهای داوطلب مردمی و عشایر وپیشمرگ های کرد، پیروزی هایی را به دست آورد وبرخی شهرها رااز وجود تروریست ها پاکسازی کند.
تروریست های تکفیری داعش از 9 ژوئن (19خرداد) با حمله به شمال و غرب عراق، بخشهایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایتهای زیادی شده اند.