کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۴ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ب.ظ

توهین بهرام بیرانوند به محمدجواد ظریف در مجلس

پرتال خبری واکنش: دست دادن اتفاقی ظریف و اوباما با انتقاد تند نماینده مردم بروجرد همراه شد. بهرام بیرانوند از ظریف خواست به اندازه یک جوجه خروس غیرت داشته باشد، اما فریادهای او در صحن علنی باعث شد که پرونده ای برای او در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گشوده شود.

بهرام بیرانوند در اوایل جلسه روز چهارشنبه، با داد و بیداد در صحن علنی مجلس گفته بود «ظریف با اجازه چه کسی با اوباما دست داده است؟». او بار دیگر در پایان جلسه علنی درخواست نوبت تذکر کرد و گفت: «دقیقا زمانی که هزاران حاجی در منا آغوش مرگ افتادند آقای ظریف هم در آغوش اوباما و وزیر خارجه آمریکا افتاد! آقای ظریف غلط زیادی کرده اگر به عنوان وزیر خارجه چنین کاری کرده و دلش خواسته با رئیس جمهور آمریکا دست بدهد!» ابوترابی فرد که ریاست جلسه را برعهده داشت، میکروفن بیرانوند را قطع کرد و از او خواست که شأن وزیر خارجه را نگاه دارد.

اما بیرانوند با وجود قطع میکروفنش همچنان با داد و بیداد می خواست به تذکر خود ادامه دهد که ابوترابی فرد مخالف کرد. اما فریاد برخی نمایندگان موافق با سخنان بیرانوند آنقدر ادامه یافت که نایب رئیس مجلس دستور باز شدن میکروفن بیرانوند را داد. بیرانوند گفت: آمریکا قصد ریشه کنی ملت ایران را دارد، به اندازه یک جوجه خروس غیرت داشته باشید! ملت غیور ایران این رفتارها را نمی پسندند.

اما امروز خبر رسیده که این رفتار برای نماینده مردم بروجرد بی هزینه نبوده و باعث شده پرونده اش روی میز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باز شود. این خبر را عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به ایلنا داده و گفت: در اولین جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان که احتمالا در هفته جاری برگزار می‌شود نطق نماینده بروجرد خطاب به ظریف مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عوض حیدرپور با اشاره به نطق توهین‌آمیز نماینده بروجرد خطاب به ظریف عنوان کرد: نمایندگی مجلس جایگاهی است که افرادی که در این جایگاه قرار می‌گیرند باید مراقب باشند و همواره با ادبیات فاخر صحبت کنند. یک نماینده نباید حرفی که دلگیرکننده، زننده و خلاف ادب سیاسی و اخلاقی است بر زبان بیاورد. همانطور که شاهد بودیم در آن جلسه کلماتی از زبان این نماینده شنیده شد که زیبنده یک نماینده نبود و باعث شد حجت‌الاسلام ابوترابی به وی تذکر بدهد.

نماینده مردم شهرضا خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که امثال آقای ظریف فرزندان این نظام هستند و در انقلاب پیشگام بوده‌ و مورد وثوق رهبری و نظام هستند برای همین باید کلام یک نماینده نیکو و فاخر باشد.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ادامه داد: در همین راستا اگر وزارت خارجه در واکنش به این اظهارات به نامه‌ای بدهد، قطعا آن را مورد رسیدگی قرار می‌دهیم. در غیر اینصورت در اولین جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان که احتمالا در هفته جاری برگزار می‌شود، این مسئله مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رهـــــــــــــا مسعودی
477 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. نریمان در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۴:
    Thumb up 0 Thumb down 1

    خطاب به آقای بیرانوند (نماینده بروجرد)
    مثل این که از وضعیت مملکت خبر نداری؟؟؟؟ تو تو جای گرمت نشستی ماهانه خدا میدونه حقوق و عایدات شما چند است؟از حال من بیچاره و امثال من فقیر خبر نداری؟کارخونه ها تعطلین کارگرایی مثل منو اخراج کردن ؟آیا تو خبر داری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *