کافه گردش
اخبار
۱۳ خرداد ۱۳۹۵, ۸:۳۹ ق.ظ

تیم والیبال ایران به صدر آسیا بازگشت

پرتال خبری واکنش: پنجمین روز از رقابت های والیبال انتخابی المپیک امروز با برگزار ۴ دیدار و پیروزی تیم‌های ملی کانادا، فرانسه، لهستان و ایران پیگیری شد.

در نخستین بازی امروز تیم ملی کانادا در دیداری نسبتاً آسان توانست با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۷ بر ۲۵ ونزوئلا را شکست دهد تا چهارمین شکست این تیم را رقم بزند.

در دومین مسابقه امروز استرالیا به مصاف فرانسه رفت. استرالیایی ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا از فرانسه امتیاز بگیرند، اما زورشان بیشتر از یک ست نبود و این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد. شاگردان تیلی ست‌های اول، دوم و چهارم را با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵  بر ۱۸ و ۴۴ بر ۴۲ به سود خود رقم زد و ست‌ سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به حریف قدرتمند خود واگذار کرد.

مسابقه سوم امروز هم بین تیم های ملی چین و لهستان برگزار شد؛ دیداری که چیزی نمانده بود با پیروی چینی ها تمام شود و شگفتی این دوره از مسابقات رقم بخورد، اما شاگردان آنتیگا پس از اینکه دو ست را به حریف خود واگذار کردند به بازی برگشتند و ۳ بر ۲ به پیروزی رسیدند. شاگردان آنتیگا که ست‌های اول و دوم را با نتایج ۲۸ بر ۲۵  و ۲۵ بر۲۰ به حریف واگذار کرده بودند، توانستند در سه ست بعدی به ترتیب با امتیازهای ۱۶ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵ و ۱۰ بر ۱۵ پیروز شوند تا در مجموع به سختی از حریف آسیایی خود عبور کنند.

در آخرین بازی امروز تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۱۴:۴۵ در سالن متروپلیتن به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۱۹ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵ برابر حریف خود به پیروزی برسد. آندری زنوییچ از روسیه و فابریزیو پاسکوالی از ایتالیا داوران این دیدار بودند.

نتایج کامل بازی‌های امروز به شرح زیر است:

کانادا ۳ – ونزوئلا صفر (۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۷ بر ۲۵)

فرانسه ۳ – استرالیا یک (۲۵ بر ۲۲، ۲۵  بر ۱۸، ۱۶ بر ۲۵ و ۴۴ بر ۴۲)

لهستان ۳ – چین ۲ (۲۸ بر ۲۵  و ۲۵ بر۲۰،  ۱۶ بر ۲۵، ۱۷ بر ۲۵ و ۱۰ بر ۱۵)

ایران ۳ – ژاپن یک (۲۵ بر ۲۰، ۱۹ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵)

جدول رده‌بندی به شرح زیر است:

۱- لهستان، ۴ برد و ۹ امتیاز

۲- فرانسه، ۳ برد و ۱۰ امتیاز

۳- ایران، ۳ برد و ۸ امتیاز

۴- چین، ۲ برد و ۷ امتیاز

۵- کانادا، ۲ برد و ۷ امتیاز

۶- استرالیا، یک برد و ۴ امتیاز

۷- ژاپن، یک برد و ۳ امتیاز

۸- ونزوئلا، بدون برد و بدون امتیاز

برنامه بازی‌های فردا به شرح زیر است:

کانادا – فرانسه

ایران – چین

لهستان – ونزوئلا

استرالیا – ژاپن

رهـــــــــــــا مسعودی
376 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *