کافه گردش
اجتماعی
۲۰ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۱ ق.ظ

ثبت نام وام بازنشستگان

پرتال خبری واکنش:مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام بازنشستگان تحت پوشش برای دریافت وام دومیلیون تومانی خبر داد.

حمید اسلامیان در دهمین همایش روز خانواده و تکریم از بازنشستگان و تجلیل از بازنشستگان برگزیده کشوری اظهار کرد: بازنشستگان و مستمری بگیران از امروز می توانند با مراجعه به سامانه صندوق بازنشستگی کشوری ضمن ثبت نام، درخواست خود را برای دریافت این میزان تسهیلات بانکی اعلام کنند.

وی با بیان اینکه وام پیش بینی شده برای بازنشستگان قرض الحسنه با سود ۴درصدی است، افزود: اولویت پرداخت این تسهیلات با کسانی است که تاکنون وام دریافت نکرده اند.

اسلامیان تعداد بازنشستگانی را که می توانند از این میزان وام بهره مند شوند ۲۵۰ هزار نفر برشمرد و اضافه کرد: در سال گذشته، ۲۰۰ هزار نفر بازنشسته تامین اجتماعی موفق به دریافت وام ۲ میلیون تومانی شدند.

وی مجموع اعتبار پیش بینی شده در این طرح را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

اسلامیان با اشاره به پایین بودن حقوق بازنشستگان گفت: افزایش نرخ تورم و پایین نگه داشتن قدرت خرید بازنشستگان در سال های گذشته موجب شد تا میزان دریافتی این گروه از جمعیت کشور در شرایط کنونی با قدرت خرید آنان فاصله داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید فقط توانسته است قدرت خرید بازنشستگان را متناسب با میزان تورم حفظ کند حل مشکلات آنان را منوط به تزریق بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان اعتبار دانست.

رهـــــــــــــا مسعودی
662 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *