کافه گردش
اخبار
۲ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۸ ق.ظ

جاده چالوس به ثبت ملی رسید

جاده چالوس به ثبت ملی رسید
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز با بیان این‌که جاده چالوس در تمام طول مسیر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری فوق العاده‌ای برخوردار است، گفت: از همین رو پیشنهاد می‌شود با همکاری استان مازندران، کل جاده به ثبت ملی برسد.
پرتال خبری واکنش: «عبدالناصر میرچی» گفت: از مردادماه پارسال که مصوبه شورای عالی امنیت ملی صادر و بحث رودخانه کرج در آن مطرح شد، میراث فرهنگی البرز در راستای اجرای ماده ۱۳ این مصوبه جلسات را تشکیل داد.

وی افزود: بر همین مبنا از آن زمان تاکنون، میراث فرهنگی صدور مجوز جدید برای واحدهای پذیرایی در مسیر جاده چالوس را متوقف کرده و حتی با تأسیس واحدهایی که پیش از مصوبه برای آنان مجوز اولیه صادر شده بود نیز مخالفت کرده است.

میرچی تصریح کرد: علاوه‌بر این اقدامات، ساماندهی واحدهای پذیرایی این مسیر نیز در دستور کار میراث‌فرهنگی قرار گرفته است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به محور گردشگری، تاریخی و طبیعی جاده چالوس اشاره کرد وگفت: جاده چالوس در تمام طول مسیر از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری فوق‌العادهای برخوردار است، از همین‌رو پیشنهاد میشود با همکاری استان مازندران، کل جاده به ثبت ملی برسد.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری استان البرز از جاذبه‌های شگرف جاده چالوس گفت و خاطرنشان کرد: ثبت ملی جاده چالوس می‌تواند ثمرات زیادی داشته باشد.

سارا ابراهیمی
352 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *