جریمه دو میلیونی در انتظار گرانفروشان شب یلدا

در آستانه شب یلدا، رئیس اتاق اصناف اعلام کرد فروشندگان میوه و خشکبار در صورت گرانفروشی و تخلفات دیگر، تا دو میلیون تومان جریمه می شوند.

جریمه دو میلیونی در انتظار گرانفروشان شب یلدا

پرتال خبری واکنش: رئیس اتاق اصناف کشور با اعلام فعالیت ۲ هزار و ۸۵۰ نفر بازرس برای جلوگیری از تخلفات اصناف در شب یلدا گفت: اصناف متخلف بسته به نوع تخلف گرانی فروشی، عدم نصب اتیکت و عدم صدور فاکتور ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان جریمه می شوند.

علی فاضلی با بیان اینکه برای تامین کالاهای مصرفی شب یلدا هیچ مشکلی نداریم، اضافه کرد: برخی از فعالیت‌های صنفی در این ایام ممکن است برای افزایش قیمت محصولات پر تقاضا  انجام شود، اما براساس نظارت همکاران ما در سازمان‌های نظارتی این تخلفات کنترل می‌شود.

این مقام مسئول اصناف کشور گفت: قانون گذار برای جریمه اصناف متخلف، بسته به نوع تخلف از 200 هزار تومان تا 2 میلیون تومان جریمه مشخص کرده است که این تخلفات شامل عدم نصب اتیکت و عدم صدور فاکتور و گران فروشی می‌شود.

فاضلی متذکر شد که گران فروشی‌های اصناف بیشتر در بنگاه‌های بدون مجوز مشاهده می‌شود.

رئیس اتاق اصناف کشور در ارتباط با میزان کارایی جرایم شب یلدا گفت: قانون نظام صنفی اصناف برای برخورد با تخلفات کارا نیست و بنده معتقدم که جرایم 200 هزار تومانی تاثیر مناسبی در کاهش تخلفات ندارد اما ما مجری قانون هستیم.

وی خاطر نشان کرد: حدود 2 هزار و 850 نفر بازرس برای جلوگیری از تخلفات اصناف در شب یلدا فعالت می کنند.

فاضلی یادآورشد، باتوجه به مشکلات کمبود نیروی انسانی اتاق اصناف، دولت بخشی از بازرسان خود را در اختیار ما قرار داده است تا بتوانیم فعالیت بهتری در این ایام داشته باشیم.

فاضلی توجه به اصناف و واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط را از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال دانست و گفت: ما از نمایندگان مجلس می خواهیم که در بررسی طرح ها و لوایح مربوط به این بخش اقتصادی، با اصناف نیز مشورت کنند.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.