کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ فروردین ۱۳۹۵, ۱:۵۰ ب.ظ

جزئیاتی جدید از اقدامات تروریستی در اروپا

بمب گذاران اخیر بروکسل قصد داشتند حمله تروریستی دیگری را در پاریس تدارک ببینند.
پرتال خبری واکنش: به نقل از رویترز، به گفته دادستان بلژیک شبکه تروریستی پشت پرده حوادث اخیر بروکسل قصد داشتند تا پس از حملات تروریستی ماه نوامبر پاریس حملات دیگری را در این شهر تدارک ببینند.
به گفته دادستان بلژیک تروریست ها به دلیل تنگ شدن حلقه پلیس و بازداشت صلاح عبدالسلام، مجبور می شوند حملات خود را در بروکسل انجام دهند.
تحقیقات درباره حملات گروه تروریستی داعش در پاریس نشان می دهد که بسیاری از افراد پشت پرده آن در بروکسل زندگی می کردند از جمله مظنون هایی که از این حمله جان سالم به در بردند و طی چهار ماه گذشته پلیس به دنبال آنها بود.
در سلسله حوادث تروریستی پاریس ۱۳۰ نفر کشته شدند.
مظنون اصلی حملات پاریس اما صلاح عبدالسلام بود که در ۱۸ مارس گذشته در پایتخت بلژیک بازداشت شد. چهار روز پس از بازداشت وی، بمب گذاری های انتحاری در فرودگاه و مترو بروکسل ۳۲ کشته بر جای گذاشت.
دادستان فدرال بلژیک در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: عناصر متعددی در تحقیقات نشان می دهند که شبکه تروریست ها قصد داشتند حمله دیگری را در پاریس صورت دهند. اما به دلیل پیشرفت تحقیقات پلیس آنها تصمیم گرفتند که این حملات را در بروکسل صورت دهند.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
424 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *