جزئیات دقیق حملات تروریستی در فرانسه

جزئیات دقیق حملات تروریستی در فرانسه
دادستان کل پاریس جزئیات تحقیقات درباره حملات اخیر پاریس را تشریح کرد.

پرتال خبری واکنش: تحقیقات درباره حملات پاریس آغاز شده است و دادستان کل پاریس نتیجه نخستین بررسی ها اعلام کرد.

علاوه بر یافتن پاسپورت سوری یکی از عاملین حمله، هویت یکی دیگر از تروریست ها نیز که تبعه فرانسه بود مشخص شده است .

فرانسوا مولن دادستان کل پاریس در نشست خبر ی گفت :«در برابر قساوت صورت گرفته در این حملات باید بگویم که نبرد ما با تروریستها قطعی تر از گذشته ادامه دارد. »

وی افزود ساعت 21:20 به محض شروع مسابقه فوتبال میان تیم های ملی فرانسه و آلمان در استادیوم ملی فرانسه نخستین انفجار در خیابان ژول ریمه در منطقه سن دونی و در نزدیکی خروجی دی استادیوم روی داد. در آن حوالی دو جسد تن پیدا شد که یکی از آنها متعلق به بمبگذار بود. او در اقدامی انتحاری کمربند خود را منفجر کرده بود.

در ساعت 21:25 دومین حمله صورت می گیرد. این حمله در تقاطع خیابان آلیبرت و خیابان بیشا در منطقه ده پاریس مولن گفت در مقابل رستوران کامبوج کوچک رخ داد. تعدادی از مشتریان که در بالکن رستوران بودند هدف کلاشنیکف مهاجم قرار گرفتند. صدها پوکه با کالیبر متفاوت از جمله 7.62 میلیمتر در محل پیدا شده است.

تا آن لحظه تعداد قربانیان پانزده نفر بوده و وضعیت ده نفر از مجروحان هم بحرانی اعلام شده بود. در ساعت 21:32 دقیقه در تقاطع خیابان فونتن او روا و خیابان فاوبروگ در منطقه یازده پاریس تیراندازی دیگری در مقابل یک رستوران روی داد که جان پنج نفر را گرفت و هشت زخمی برجای گذاشت.

در ساعت 21:36 و در جریان تیراندازی در رستوران بل اکیپ در خیابان شارون نوزده تن از مشتریانی که در بالکن نشسته بودند کشته شدند.

حدود ساعت 21:40 در داخل رستورانی در بلوار ولتر یکی از عاملان حملات در اقدامی انتحاری خود را کشت. کمربند او شبیه کمربند دو تن دیگری است که جسد آنها در نزدیکی ورزشگاه پیدا شده است.

ساعت 21:40 خودروی مشکی پولو در مقابل تالار نمایش بتکلان در بولوار ولتر توقف کرد. سه مرد تفنگدار از آن خارج و وارد تالار شدند و جمعیت را به رگبار بستند و حاضران را به گروگان گرفتند. بیشترین تعداد کشته شدگان در داخل تالار در مقابل سن کنسرت روی زمین افتاده بودند.

دادستان پاریس گفت در جریان حمله نیروهای پلیس به تالار بتکلان در 00:20 نیمه شب سه تن از تروریست ها کشته شدند. یکی از آنها به ضرب گلوله پلیس کشته شد و دو تروریست دیگر کمربندهای انفجاری خود را منفجر کردند. تحقیقات حاکی است این حملات توسط سه گروه تروریست هماهنگ صورت گرفته است. با اخبار سایت واکنش همراه باشید.