جزئیات واژگونی مرگبار سرویس مدرسه دختران در قم/عکس

دکتر محمدجواد باقری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح جزئیات خبر واژگونی یک سرویس مدرسه گفت: در ساعت ۶:۴۷ صبح امروز (شنبه) تماسی با مرکز اورژانس ۱۱۵ مبنی بر واژگونی یک دستگاه پژو ۲۰۶ در کمربندی امام علی (ع) قم بعد از بوستان هاشمی اطلاع داده شد.

وی با بیان این که اولین آمبولانس بعداز پنج دقیقه از تماس اول در محل حادثه حاضر شد، گفت: با توجه به گزارش فرد تماس گیرنده مبنی بر تعداد و وخیم بودن وضعیت مجروحان بلافاصله سه دستگاه آمبولانس دیگر به محل حادثه اعزام شد.

 جزئیات واژگونی مرگبار سرویس مدرسه در قم

وی با بیان این که بررسی‌های اولیه نشان داد که خودروی ۲۰۶ بنا به دلایلی به گاردریل وسط خورده و در لبه ارتفاع زیرگذر متوقف شده است اما متاسفانه سرنشینان آن به پایین زیرگذر پرتاب شدند، گفت: متاسفانه دراین حادثه یک دختر حدودا ۱۴ ساله به علت شدت جراحات جان خودرا از دست داد و ۵ نفر از مصدومان دیگر این حادثه نیز به بیمارستان نکویی منتقل شدند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ قم با بیان این که حال سه نفر از این مجروحان وخیم گزارش شده است، گفت: متاسفانه ظرفیت این پژو ۲۰۶ بیش از حد نصاب بوده به گونه‌ای که شش نفر در آن نشسته بودند و بررسی اولیه نشان می‌دهد که ممکن است علت پرتاب شدن مسافران به بیرون از خودرو نبستن کمربند ایمنی باشد.

باقری با بیان این که این سرویس مدرسه متعلق به مدرسه فرزانگان بود، گفت: این افراد به نوعی تیزهوش محسوب می‌شدند که متاسفانه یکی از این افراد جان خود را از دست داد.

سرهنگ همایون اسفندی – رییس اداره تصادفات پلیس‌راه کشور نیز در این خصوص با اشاره به این که این حادثه در کیلومتر ۴ میدان ۷۲ تن به شهر قائن در جاده قدیم قم – کاشان رخ داده است به ایسنا گفت: متاسفانه در این حادثه که به دلیل عدم توجه به جلو راننده سواری پژو ۲۰۶ رخ داده است، خودرو مذکور پس از برخورد با گاردریل متوقف و در پی آن یک تن کشته می‌شود.