جزییات تازه از حادثه تلخ چرخ و فلک برازجان

جزییات تازه از حادثه تلخ چرخ و فلک برازجان

 حیدری دادستان عمومی و انقلاب دشتستان از صدور کیفرخواست برای متهمان مرگ مادر برازجانی در حادثه چرخ و فلک خبر داد.

پرتال خبری واکنش:وی گفت: پرونده حادثه چرخ فلک برازجان که در 13 فروردین ماه امسال منتهی به فوت خانم طیبه محمدی و صدمه بدنی ارمین راستی گردید سریعا به منظور تحقیقات در دادسرا ارسال و موضوع به کارشناسان ایمنی و حادثه ارجاع شد.

حیدری در ادامه افزود: پس از وصول نظریه کارشناس و مقصران حادثه که دو نفر بودند تفهیم اتهام صورت گرفت و قرار تامین مناسب صادر شد.

وی ادامه داد: متهمان پس از ابلاغ نظریه کارشناسی هر دو مقصر به نظریه کارشناسی معترض شدند که موضوع به هیئت سه نفر کارشناسی ارجاع و پس از وصول نظریه هیئت سه نفر از متهان اخرین دفاع اخذ و در پایان توسط دادیار قرار جلب به دادرسی صادر شد.

دادستان عمومی  انقلاب شهرستان دشتستان همچنین گفت: پرونده در نهایت منتهی به صدور کیفرخواست برای متهمان گردیده و جهت صدور حکم مقتصی به محاکم کیفری 2 ارسال شده است.

حیدری اضافه کرد: کلیه تحقیقات مقدماتی و انجام مراحل کارشناسی در پرونده مذکور در وقت فوق العاده و خارج از نوبت انجام شده است.

وی افزود: تنها چرخ و فلک برازجان در حال حاضر پلمب است و جهت پیشگیری از حوادث احتمالی تا زمانی که نقایص به طور کامل رفع و استانداردهای لازم رعایت نشود فک پلمب نمی گردد.

براساس گزارش خبرگزاری میزان، ساعت 19:20 دقیقه بعد از ظهر روز سیزدهم فروردین، سقوط مادر 35 ساله به همراه فرزند 4 ساله اش از یک واگن چرخ و فلک پارک آزادی شهید گنجی در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان بوشهر باعث مرگ مادر و مصدومیت فرزندش شد.مادر و فرزند چهار ساله وی در واگن مربوط به چرخ فلک در حال حرکت بودند که مادر و فرزند از واگن به سمت پایین سقوط کرده اند.

مصدومان حادثه با اورژانس 115 شهری برازجان به بیمارستان شهید گنجی انتقال یافتند اما تلاش کادر درمانی بدلیل شدت جراحت های مادر نتیجه بخش نبود و کودک چهار ساله وی نیز بر اثر شکستگی و شدت جراحات آسیب جدی دیده بود. حداکثر ارتفاع این چرخ فلک 15 متر است.