کافه گردش
اخبار
۱۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۱ ب.ظ

جزییات حادثه شهران از زبان معاون شهردار تهران

معاون شهردار تهرانمعاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اظهارات غیرکارشناسی اخیر در خصوص حادثه شهران گفت: اجازه دهیم تیم کارشناسی و قضایی پس از بررسی دقیق جمع بندی علت حادثه را اعلام کنند.

پرتال خبری واکنش:پشمچی زاده، با بیان اینکه طی روزهای گذشته شاهد اظهارات متفاوت و غیرکارشناسی درخصوص علت حادثه انفجار لوله گاز در شهران بودیم، گفت: قطعاً باید ضمن پرهیز از ارایه هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسی فرصت دهیم تا تیم کارشناسی قوه قضاییه پس از بررسی و جمع بندی نهایی اعلام نظر کنند .

وی تاکید کرد: همانطور که دادستان تهران هم اعلام کرد باید تا اعلام نتیجه تیم کارشناسی از اظهارنظرات غیرکارشناسی پرهیز کنیم .

معاون شهردار تهران تصریح کرد: شهر تهران به لحاظ فضای زیرسطحی شرایط پیچیده ای دارد. به طوری که در بسیاری از معابر شاهد هستیم که نشت اب سبب نشست معبر شده است. اما در حادثه شهران فرونشست زمین با انفجار گاز همراه و حادثه ساز شد.

پشمچی زاده با اشاره به اینکه برخی مترو را دلیل فرونشست زمین عنوان کرده اند، تاکید کرد: از آنجایی که تونل مترو در عمق ٢۵ متری زمین بوده و شرایط حفاری و ساخت مترو نیز بسیار ویژه و تجربه شده است، به طور حتم احداث مترو ارتباطی با فرونشست زمین ندارد اما باز هم ما منتظر نظر کارشناسانیم.

وی تصریح کرد:در حادثه شهران حفره ای در زیر زمین به وجود آمده بوده که به واسطه آب شستگی، لوله های گاز نیز دچار آسیب شدند و با نشت گاز، انفجار صورت گرفته است.

معاون شهردار تهران گفت: به گفته اهالی از چند روز قبل بوی نشت گاز استشمام می شده است.

پشمچی زاده افزود: فاصله حفاری تا معبر بیش از ٢۵ متر است و بالغ بر یک ماه نیز از حفاری آن گذشته بوده است. در عین حال که در گزارشات کارگاهی مترو نیز در زمان خاکبرداری گزارشی از ریزش نداشته ایم که بستری برای نشست زمین فراهم شود.

وی تاکید کرد: پس از اتمام گزارش کارشناسی و مقصرین حادثه جوابگوی خسارات وارده خواهند بود.

سارا ابراهیمی
381 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *