کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۴ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹ ق.ظ

جزییات سوء قصد به جان پزشک تبریزی /عکس

دکتر صلحی
پرتال خبری واکنش: اوایل این هفته بود که اتفاق تلخی برای دکتر علیرضا صلحی، پزشک جوان متولد سال ۶۳ افتاد. متاسفانه شش نفر از اعضای خانواده این دکتر جوان به طرز مشکوکی با خوردن غذای نذری، دچار مسمومیت شدید شدند تا جایی که نامزد و مادربزرگ وی جان خود را از دست دادند.
ماجرا از این قرار بود که فردی در مرکز درمانی تیموری تبریز تعداد اعضای خانواده دکتر علیرضا صلحی را از او می پرسد و غذاهای نذری را به همان تعداد به این دکتر جوان می دهد. پس از آن بود که تمام اعضای خانواده به مسمومیت شدید دچار می شوند و دو نفر از آنها جان خود را از دست می دهد.
دکتر صلحی و نامزدش

سوء قصد به جان خانواده دکتر صلحی

روز چهارشنبه سید جمال حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این خصوص گفت: مسمومیت غذایی این خانواده مشخص و قطعی شده و خانواده پزشک جوان تبریزی به دلایل مشکوک و با غذای آلوده‌ی نذری مورد سوءقصد قرارگرفته اند.
سید جمال حسینی با بیان اینکه مادربزرگ و نامزد این پزشک جان خود را از دست داده اند، تصریح کرد: چهار نفر دیگر از اعضای خانواده دکتر صلحی در بخش آی سی یو بیمارستان سینا تحت نظر هستند و حال عمومی آن‌ها رو به بهبودی است.
وی افزود: پزشک تبریزی در این اتفاق غذایی نخورده و مسموم نشده و حال عمومی وی خوب است.

به گفته حسینی پلیس آگاهی پیگیر این قضیه است.

پیام تسلیت وزیر بهداشت و تاکید به پیگیری دلیل این حادثه

روز چهارشنبه بود که دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در پیامی درگذشت دو تن از اعضای خانواده دکتر صلحی پزشک خوش‌خط تبریزی را به وی تسلیت گفت و بر پیگیری دلیل این حادثه تاکید کرد.
وزیر بهداشت در این پیام آورده است: «انا لله و انا الیه راجعون؛ جناب آقای دکتر علیرضا صلحی، خبر درگذشت همسر گرامی و مادر بزرگ محترم‌تان در روز تاسوعای حسینی موجب تآثر و تالم شد. ضمن عرض تسلیت این ضایعه تأسف‌بار خدمت آن همکار گرامی، از خداوند مهربان برای جنابعالی و بازماندگان صبر و اجر، برای درگذشتگان مغفرت واسعه و برای پدر، مادر و برادر بزرگوارتان شفای عاجل مسئلت می‌نمایم.

جناب آقای دکتر صومی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان نماینده اینجانب، پیگیری علت وقوع این حادثه را تا حصول نتیجه نهایی برعهده خواهند داشت.»

عیادت حریرچی از خانواده این پزشک تبریزی

روز گذشته نیز ایرج حریرچی، قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت از همه به ویژه رسانه‌ها خواست از هر گونه گمانی‌زنی و قضاوت‌های شتابزده خودداری کنند تا دستگاه‌های امنیتی و قضایی ابعاد اصلی این حادثه را کشف کنند.
وی با حضور در بیمارستانی که پدر، مادر و برادر پزشک تبریزی،صلحی بستری هستند از آنان عیادت کرد و در جریان روند درمان آنها قرار گرفت.

حریرچی در حاشیه این عیادت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از طریق مقامات استانی پیگیر این حادثه است و دستگاه‌های امنیتی و قضایی استان نیز در حال بررسی موضوع هستند.

مسمومیت برای مصرف غذای آلوده، هنوز تایید نشده است!

اما عصر روز گذشته سعید شبستری‌خیابانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود علت فوت همسر و مادربزرگ پزشک تبریزی مصرف غذای آلوده بوده هنوز مسجل نشده و حتی نذری بودن غذای مصرفی توسط خانواده فرد مذکور هم محل تردید است. مرگ دو نفر از اعضای خانواده پزشک تبریزی به هیچ عنوان امنیتی نبوده و متولیان امر در حال بررسی ابعاد مختلف موضوع هستند.
وی افزود: نامزد، پدر، مادر و برادر این فرد نیز از این غذا استفاده کرده‌ بودند و نمی‌توان مطمئن بود علت مسمومیت و فوت غذای آلوده باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: تا زمانی که ابعاد مختلف موضوع به طور دقیق بررسی نشده نمی‌توان نظر قاطعانه‌ای در این ارتباط داشت.

اخبار ضد و نقیض مسئولان، حقیقت چیست؟

خبرهای ضد و نقیض بسیاری از مسئولان منتشر شده است. عده ای غذای نذری مسموم به سم آرسنیک را دلیل فوت دو نفر از اعضای خانواده دکتر صلحی می دانند و عده ای دیگر می گویند که اصلا فردی در بیمارستان برای این دکتر جوان غذای نذری نیاورده است.

حال باید منتظر ماند و دید که علت فوت دو نفر از اعضای خانواده دکتر صلحی و مسمومیت ۴ نفر دیگر آنها چه بوده است و آیا سوء قصد به جان خانواده این پزشک تبریزی شده بود؟

رهـــــــــــــا مسعودی
488 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *