کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۴ مرداد ۱۳۹۵, ۹:۲۸ ق.ظ

جزییات ماجرای انتشار کلیپ دستگیری یک زن

جزییات ماجرای انتشار کلیپ دستگیری یک زن

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس بیشترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهد، با گلایه از انعکاس دروغ برخی اخبار در شبکه‌های اجتماعی، توضیحاتی در خصوص انتشار کلیپ دستگیری یک زن در این شبکه‌ها ارائه داد.

پرتال خبری واکنش:سردار حسین اشتری در مراسم تکریم خبرنگاران که به‌مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با ابراز اینکه خبرنگاران، افسران اصلی میدان رسانه‌ای هستند، از تلاش خبرنگاران تقدیر و اظهار کرد: امروز استراتژی دشمن علیه جمهوری اسلامی، تغییر افکار عمومی و گرفتن علائق مردم از آن چیزی است که بر اساس آن انقلاب کردند.
وی ادامه داد: آمریکا و دشمنان از جنگ سخت و نیمه‌سخت با جمهوری اسلامی نتیجه‌ای نگرفتند و تمرکزشان را بر جنگ نرم گذاشته‌اند که خوشبختانه با هوشیاری مردم و هدایت‌های رهبری، توطئه‌شان خنثی شده است.

اشتری در ادامه سخنانش با اشاره به روحیه حرّیت و آزادی‌خواهی خبرنگاران، از آن‌ها خواست تا تصویری حقیقی از پلیس و نیروی انتظامی را منعکس کنند و علاوه بر اقدامات پلیس، ضعف و کاستی‌ها را نیز متذکر شوند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بیدار عقلانیت جامعه هستند، به انتقاد از برخی فضاسازی‌هایی که در قالب عملیات روانی علیه برخی مأموریت‌های ناجا انجام می‌شود، پرداخت و افزود: امروز حجم عملیات روانی بر پلیس زیاد است و البته این عملیات روانی، حساب شده است، تا اعتماد مردم را  نسبت به پلیس کم کند که اگر خدای ناکرده آن‌ها به این هدفشان برسند، مردم کشورمان متضرر خواهند شد.

وی با توجه به انتشار برخی تصویرها و فیلم‌ها از اقدامات پلیس در شبکه‌های اجتماعی گفت:‌ ما از این فضا استفاده کرد‌ه‌ایم و کارگروهی موظف شده‌اند تا این فیلم‌ها و تصاویر را بررسی کنند و به‌سرعت به این موارد رسیدگی کنند.

اشتری اضافه کرد: البته متأسفانه برخی از این موارد خلاف واقع است؛ به‌عنوان مثال فیلمی در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که نشان می‌داد مأموران پلیس سعی دارند خانمی را در مقابل شوهرش به‌زور وارد یک ون پلیس کنند و گفته شد که این اقدام پلیس به‌دنبال بدحجابی آن خانم بوده است؛ من با دیدن این فیلم خیلی ناراحت شدم و دستور بررسی موضوع را دادم ولی وقتی موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم که این فیلم مربوط به ۴ سال پیش است و زن و مردی که در این فیلم نشان داده شده بودند، سارقانی بودند که با همدستی یکدیگر به‌زور وارد خانه مردم شده و علاوه بر سرقت به عنف، تجاوز به عنف نیز داشته‌اند؛ حتی در یک مورد کودک ۴ساله‌ای را به‌قصد اخاذی از داخل خانه ربوده بودند که مأموران پلیس در تعقیب آن‌ها، اقدام به دستگیری آن زن و مرد کردند؛ ولی برخی‌ها این اقدام پلیس را به‌عکس نشان دادند.

فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه رسانه‌ها باید به پلیس کمک کنند، گفت: این موارد را از ما بپرسید و صحیح آن را منتقل و کمک کنید شایعات بی‌اساسی که کسی مسئولیت آن را نمی‌پذیرد خنثی شود و بتوانیم آسیب‌های فضای مجازی را به حداقل برسانیم.

سارا ابراهیمی
510 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *