کافه گردش
اخبار
۸ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۵ ق.ظ

جمعه سیاه در آمریکا /تصاویر

در حالی که شهرهای مختلف امریکا صحنه اعتراض به نژادپرستی در این کشور شده است مراسم خرید “جمعه سیاه” در شهرهای مختلف امریکا آغاز شد.
به گزارش فرارو، جمعه سیاه که روز بعد از عید شکرگزاری در آمریکا محسوب می شود، روز خرید ویژه برای خانواده های آمریکایی است و آنها در این روز می توانند با تخفیف های بسیار، اجناس مورد نیاز خود را خریداری کنند. اهمیت این روز آنچنان است که بسیاری از فروشگاه ها از ساعت ۴ صبح باز می شوند و صف های طولانی برای خریدهای ویژه، گاه باعث تیراندازی و قتل هم می شود.
براساس آمار، میانگین میزان هزینه هر خانواده در سال گذشته در این روز ۴۰۷ دلار ارزیابی شده که البته نسبت به سال ۲۰۱۲ اندکی افت دارد.
پل سویناند، تحلیلگر مرکز تحقیقات مورنینگ استار می گوید: «این اولین سالی است که نرخ تورم مناسب بوده و قیمتها پایین هستند. چه قیمت مواد غذایی و یا قیمت سوخت که برای اولین بار پایین است. قیمت مسکن نیز ثابت است. بطور خلاصه بسیاری از موارد در جهت منافع مصرف کنندگان قرار دارد.»
در هیمن حال اعتراضات به رای دادگاه قاتل مایکل براون جوان سیاه پست امریکایی جمعه سیاه را نیز تحت تاثیر قرار داد است.  بسیاری از مردم آمریکا از جمله هنرمندان، خوانندگان و بازیگران مطرح این کشور کمپینی راه انداخته اند و در آن از هموطنان خود خواسته اند در اعتراض به جنایات پلیس در حق مردم به ویژه اقلیت های رنگین پوست، برای خرید جمعه سیاه به فروشگاه ها مراجعه نکنند. در همین حال عکس های رویترز از آغاز این مراسم در نقاط مختلف ایالات متحده امریکا خبر می‌دهد.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۲۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۶۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸۸ ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۱۰۱۲ ۱۴

۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹

سپیده تدین
591 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *