کافه گردش
اخبار
۳ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۱۹ ق.ظ

جنونی که باعث قتل شد

پسری که مدعی است مرتکب قتل شده چون جنون دارد، وقتی در جایگاه قرار گرفت گفت به‌خاطر بیماری روانی‌اش حتی به سربازی هم نرفته ‌است.
پرتال خبری واکنش: متهم دو سال قبل در جریان یک نزاع خیابانی مرتکب قتل شد. زمانی که او بازداشت شد، اتهام قتل را قبول کرد و گفت: من و مقتول چشم در چشم شدیم.
به او گفتم برای چه به من نگاه می‌کنی و سر این موضوع با هم درگیر شدیم، بعد هم من با ضربه چاقو او را به قتل رساندم. پس از این قتل بود که اولیای‌دم مقتول تصمیم گرفتند اعضای بدن فرزندشان را اهدا کنند و چندین نفر را از مرگ نجات دهند، اما وقتی پرونده به دادگاه کیفری استان تهران رسید، مادر مقتول اعلام کرد تصمیم به گذشت ندارد. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد. بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و خواستار مجازات متهم براساس قانون شد، مادر مقتول به‌عنوان ولی‌دم در جایگاه حاضر شد.
او گفت: من برای قاتل فرزندم درخواست قصاص دارم و گذشت هم نمی‌کنم. درست است که من اعضای بدن او را بخشیدم، اما از قاتل فرزندم گذشت نمی‌کنم. سپس نوبت به متهم رسید. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت این‌کار را کردم چون دچار بیماری روانی هستم. او گفت: ما چشم در چشم شدیم، سر این موضوع با هم دعوا کردیم و او به پدرم فحش داد و من هم با ضربه چاقو او را زدم. بعد از قتل بود که فهمیدم ما واقعا قبلا هم‌محلی بودیم و او به‌همین‌دلیل به من نگاه می‌کرده ‌است. به‌خاطر اتفاقی که افتاده، خیلی پشیمان هستم، اما من دچار بیماری روانی‌ام و کارت قرمز دارم و به‌همین‌خاطر هم از سربازی معاف شدم.
این در حالی است که پزشکی‌قانونی اعلام کرده متهم زمان ارتکاب قتل جنون نداشته‌ است. سپس مادر متهم در جایگاه حاضر شد. او گفت: فرزندم پرونده پزشکی دارد و آن‌قدر بدحال است که چنین اتفاقی افتاده‌. او دارو استفاده می‌کند و اگر دادگاه بخواهد می‌توانم پرونده پزشکی او را در اختیار دادگاه قرار دهم خواهش می‌کنم فرزندم را ببخشید. او واقعا بیمار است. سپس وکیل‌مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت و او نیز با اشاره به بیماری متهم خواستار آن شد تا پزشکی‌قانونی یک بار دیگر موکلش را مورد بررسی قرار دهد و گفت: موکل من بیماری روانی دارد و این مورد تأیید است. فقط درباره میزان آن باید کمیسیون پزشکی‌قانونی اعلام نظر کند. با پایان جلسه رسیدگی، هیأت قضات وارد شور شدند.
رهـــــــــــــا مسعودی
257 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *