کافه گردش
اخبار
۲ مهر ۱۳۹۴, ۵:۱۷ ب.ظ

جوابیه به روزنامه جوان از دفتر آیت الله هاشمی

پرتال خبری واکنش: دفتر آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی جوابیه‌ای در پاسخ به مصاحبه «جوان» با مهدی طالقانی ارسال کرده که همراه با توضیح مختصر «جوان» در پی می‌آید.

روزنامه جوان در شماره ۲۰شهریورماه خود اقدام به انتشار مطالبی کذب در قالب مصاحبه با آقای مهدی‌طالقانی علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نمود.

اینکه روزنامه‌ای که به نهادی انقلابی منتسب است که بیشترین نقش را در برخورد با سازمان مجاهدین خلق و منافقین کوردل داشته و شهدای فراوانی را در این راه تقدیم به کشور نموده است چگونه به خود اجازه می‌دهد در جهت اغراض سیاسی برخی جناح‌ها و برای تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در قالب پرسش و پاسخ با فردی اقدام به تطهیر سازمان مجاهدین خلق نماید از عجایب تلخی‌های روزگار است.

متأسفانه این روزنامه در قالب پرسش‌های خود که حاوی اطلاعات و فرضیات کذبی است سعی در تحریک مصاحبه‌شونده برای توهین و تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داشته است و در این راه از تطهیر سازمان جنایتکار و تروریست مجاهدین خلق تا توهین و تمسخر نیروهای انقلابی و زدن افترا به افراد دیگر ابایی نداشته و مجموعه اکاذیب، اهانت‌ها و افتراهایی که در قالب پرسش و پاسخ تنظیم کرده است، به دست انتشار سپرده تا در مأموریت واگذار شده برای تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بتواند پاداش بیشتری دریافت کند.

اما آنچه که باعث تأسف بیشتر است، ابا نداشتن مسئولان روزنامه و مصاحبه شونده از توهین و تهمت زدن به افراد برای انجام خدمات به انقلاب است، از جمله تعبیر اتهام‌آمیز و کذب به یادگار امام راحل در دعوت از مسعودرجوی و ابریشم‌چی از سران منافقین به منزل مرحوم اشراقی، تمسخر پاسداران انقلاب برای برخورد با اعضای مجاهدین خلق و تهمت زدن به انسان‌های بی‌گناه که در جای‌جای این مصاحبه به چشم می‌خورد.

نسبت دادن نقل قول‌های کذب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در «درخت خشکیده خواندن آیت‌الله طالقانی»، افتخار کردن به اقداماتی که در سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی نظیر قهر چند روزه که موجب رنجش بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی گردید و وارونه‌خوانی تاریخ برای دستیابی به مقصود از جمله اقداماتی است که در جهت تخریب آیت‌الله هاشمی در این پروژه صورت گرفته است.

جالب اینجاست که تمامی این سناریو براساس نقل قولی از آیت‌الله هاشمی استوار شده است که در آن از مسئول منزل آیت‌الله طالقانی خواسته شده تا از آقای غرضی که به عنوان یک پاسدار که میهمان این منزل بوده است، پذیرایی شود و سپس وزارت آقای غرضی در دوران ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان پاداشی تلقی شده که از سوی آیت‌الله هاشمی به وی برای دستگیری مجتبی طالقانی به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق داده شده است!

باز انتشار توأم با تغییر این مطلب چندروز پیش از انتشار توسط رسانه‌های وابسته به همان نهاد اقدام دیگری بود که اهداف این پروژه را آشکار می‌نماید.

به‌هر تقدیر ضمن تکریم اکثر اعضای خانواده آیت‌الله طالقانی که از این اقدامات خارج از حیطه اخلاق و شرع یکی از اعضا ابراز تأسف کرده‌اند، تأکید می‌کند که جایگاه محبوب و منحصربه‌فرد آیت‌الله طالقانی درافکار عمومی به جهت پایبندی به اخلاق و شرع در حیطه سیاسی است، امری که در این پروژه توسط مصاحبه‌کننده و مصاحبه‌شونده، زیر پا گذارده شده است.

توضیح روزنامه جوان

درباره اظهارنظر مهدی طالقانی در خصوص منافقین و نقل قول از آیت‌‌الله هاشمی درباره نسبت منافقین با آیت‌الله طالقانی باید گفت، هیچ‌گونه سؤالی از طرف روزنامه از وی مطرح نشده و همانگونه که در روزنامه مستند است، مهدی طالقانی خود در این باره اظهار نظر کرده و صوت وی نیز موجود است.

در پاسخ دفتر آیت‌الله هاشمی نوعی پیش‌داوری و قضاوت وجود دارد که باعث تعجب است، لذا اگر صحبت‌های مصاحبه‌شونده با روزنامه جوان را افترا می‌دانید چرا با افترا پاسخ می‌دهید؟ عباراتی نظیر «تخریب آیت‌الله هاشمی در راستای اغراض برخی جناح‌های سیاسی» و «مأموریت واگذارشده جهت تخریب آیت‌الله هاشمی تا بتواند پاداش بیشتری دریافت کند» نوعی اتهام است که در یک پاسخ منطقی و مستدل لزومی به آن نیست.

روزنامه جوان هیچ موقع اصرار بر حمایت آیت‌الله هاشمی از منافقین ندارد و وی را نقطه مقابل مرحوم آیت‌الله طالقانی تعریف نکرده است و اصولاً از این مباحث آورده‌ای در سبد انقلاب اسلامی و روزنامه جوان قرار نمی‌گیرد. ما بر این باوریم که حرمت آیت‌الله هاشمی را از خود او و فرزندان و همسرش بیشتر محترم می‌شماریم.

نقدهای روزنامه جوان به آیت‌الله هاشمی صرفاً در پاسخ به اظهارات عجیب و غریب وی در سال‌های پس از فتنه است و بین مواضع ایشان و واکنش روزنامه جوان همبستگی وجود دارد. در غیراین صورت امیدوارم ایشان به وصیت امام پایبند باشد، نه منشأ اختلاف در رأس نظام شود و نه از جایگاه ذخیره برای انقلاب تنزل یابد.

سارا ابراهیمی
745 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *