حدود ۲۰۰ زخمی در درگیری‌های قدس اشغالی

139304121111334053131623

منابع فلسطینی گزارش دادند که شب گذشته در مناطق مختلف قدس اشغالی اعم از سلوان، العیساویه، باب حذه، راس العمود و شعفاط درگیری بین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر به وقوع پیوست.

به گزارش گروه بین الملل واکنش به نقل از خبرگزاری سما، به دنبال شهادت نوجوان فلسطینی بدست شهرک نشینان صهیونیست، شب گذشته نیز درگیری هایی بین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر رخ داد و طی آن جوانان فلسطینی لاستیک های خودرو را در خیابان به آتش کشیدند و پلیس رژیم صهیونیستی نیز برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به استفاده از خودروهای زرهی و خودروهای آب پاش روی آورد.

بر اساس این گزارش، تعدادی از فعالان و جنبش های مردمی در قدس طی فراخوانی به تشکیل کمیته های مردمی برای دفاع از محله های فلسطینی در مقابل تجاوزات شهرک نشینان و ارتش رژیم اشغالگر دعوت کردند.

بر پایه این گزارش، چند کوکتل مولوتف به تعدادی از مجتمع های شهرک نشینی در مرکز قدس شلیک شد و صدها نفر نیز در خیابان اصلی اردوگاه شعفاط تجمع کرده و نیروهای اشغالگر را به عقب نشینی وادار کردند.

نیمه شب گذشته نیز درگیری هایی در ورودی شعفاط درگرفت و جوانان اردوگاه به سمت نیروهای اشغالگر سنگ پرتاب کردند و لاستیک های خودروها را آتش زدند.

در همین راستا نیروهای امداد جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کردند که حدود 200 شهروند فلسطینی به دلیل استفاده نیروهای اشغالگر از بمب های صوتی و گلوله های پلاستیکی، زخمی شدند.

«محمد حسین ابو خضیر» نوجوان 16 ساله صبح دیروز چهارشنبه توسط شهرک نشینان افراطی در شهرک شعفاط واقع در قدس اشغالی ربوده شده و زیر شکنجه جان باخت.
شاهدان عینی گفتند که این نوجوان فلسطینی پس از اقامه نماز صبح از مقابل مسجدی در شعفاط توسط 3 شهرک نشین افراطی ربوده شد.