کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۵ دی ۱۳۹۴, ۹:۰۲ ق.ظ

حسن خمینى: دعوتنامه‌ی آزمون خبرگان برای من ارسال نشد

امروز موج خبرى عجیب و در عین حال جالبى در رسانه ها به وجود آمده بود. منابع غیر رسمى دائما خبر مى آوردند که آیت الله سید حسن خمینى و گروه دیگرى از نامزدان انتخابات خبرگان به امتحان شوراى نگهبان دعوت نشده اند؛ سپس منابع دیگر مى گفتند ایشان دعوت شده اند.حسن خمینى: دعوتنامه‌ی آزمون خبرگان برای من ارسال نشد
پرتال خبری واکنش: بعضى رسانه ها سخنان رسمى سخنگوى شوراى نگهبان را منتشر کردند که حاکى از اعتبار فرمایشات آیت الله مومن بود و گروهى دیگر مصاحبه با عضو حقوقدان شوراى نگهبان را مطرح کردند که گفته است از سید حسن خمینى و محمود امجد براى شرکت در امتحان دعوت شده.
در مقابل گروهى در اعتبار سخنان این حقوقدان خدشه کردند و گفتند وقتى سخنگوى رسمى شوراى نگهبان از لیست دعوت شدگان اظهار بى اطلاعى مى کند چگونه عضو حقوقدان این شورا که قانونا نقشى در فرایند تایید صلاحیت اعضاى خبرگان ندارد از لیست خبر مى دهد؟!هم چنین در مورد بسیارى از کاندیداهاى دیگر نیز ابهامات و شایعات داغ بود.
این بود که خبرنگار به سراغ نزدیکان کاندیداهایى رفت که در مظان امتحان بودند.عدم دعوت از آیات موسوی بجنوردی، امجد، غروی، اعرافی، شاه آبادی، بنایی و سعیدی برای شرکت در آزمون خبرگان
آیات امجد، غروى(عضو جامعه مدرسین)، اعرافى( امام جمعه قم و رییس جامعه المصطفى)، نصرالله شاه آبادى(استاد اخلاق و فرزند استاد امام خمینى)، بنابى، سعیدى(امام جمعه قم و تولیت حرم حضرت معصومه)کسانى بودند که خبرنگار انتخاب به نزدیکانشان دسترسی پیدا کرد و همه اعلام کردند که تا پایان وقت ادارى دوشنبه هیچ دعوت و حتا پیامکى از شوراى نگهبان برایشان ارسال نشده است.البته طبق اعلام شوراى نگهبان بالغ بر ٢۶٠ نفر براى امتحان دعوت نشده اند.
سیدعلی خمینی: از حاج حسن آقا دعوت نشده است
همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید على خمینى دقایقى پیش، در پاسخ به سؤال خبرنگار ما، خبر پیشین «انتخاب» مبنى بر اینکه از سوى شوراى نگهبان  هیچ دعوتنامه رسمى و یا پیامکى براى حضور سید حسن خمینى ارسال نشده است را تایید کرد.
تکذیب خبرسازی اخیر در مورد درخواست «سیدحسن»
در همین رابطه یک منبع نزدیک به بیت امام نیز بیشتر خبرهاى منتشره در سایتهاى خبرى در مورد یادگار امام را خبر سازى دانست و تقاضاى آیت الله سید حسن خمینى براى طى کردن راه هاى اختصاصى و فرا قانونى را قویاً رد کرد و گفت: اینها همه ناشى از وحشت افراطیون از اقبال مردمى به یادگار امام مى باشد. وى افزود: یادگار امام در مورد روند تأیید صلاحیتشان از هیچ کس هیچگونه تقاضایى نداشته و شأن ایشان بالاتر از اینگونه درخواستهاست.
هم چنین طبق اطلاعى که خبرنگار انتخاب کسب کرده است از آیت الله محسن فقیهى( از اعضاى جامعه مدرسین حوزه علمیه) جهت شرکت در امتحان دعوت شده است؛ اما معلوم نیست که ایشان در این امتحان شرکت نماید.
نکته مصاحبه ی اخیر سخنگوی شورای نگهبان
نکته قابل ذکر، مصاحبه آخر و ملایم سخنگوى شوراى نگهبان است که عدم شرکت نامزدها را به معناى انصراف ندانسته اما گفته است که عدم حضور ابزار تشخیص اجتهاد را از شوراى نگهبان سلب مى کند.رسانه ها منتظرند تا طى چند روز آینده تکلیف این دوره از انتخابات هم روشن شود.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
منبع:انتخاب
رهـــــــــــــا مسعودی
717 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *