کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۸ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۷ ق.ظ

حسن روحانی: ما باید فضا را از فساد پاک کنیم

حسن روحانی

رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه تحریم ها یک معضل و مشکل برای سرمایه گذاری داخلی و جذب سرمایه خارجی است، گفت: از ابتدای شروع بکار دولت تحریم ها را یک مانع جدی برای فعالیت های اقتصادی و برای بر طرف کردن این مشکل قدم برداشتیم .

پرتال خبری واکنش:حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر یکشنبه در نشست سرمایه گذاری و توسعه استان کرمانشاه افزود: ما مسیر درستی برای بر داشتن مانع تحریم های پیرامون مساله هسته ای کشورمان انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه تحریم ها شرایط خاصی برای کشور ایجاد کرده بود، تاکید کرد: البته اعتقاد داریم همه تحریم ها باید برداشته شود و راه برای برداشتن تحریم ها وجود دارد بنابراین ایستادن و تماشا کردن به نفع کشور نیست.

دکتر روحانی گفت: برخی می خواهند از دولت تعریف نکنند اما حداقل چشم ها را باز کرده و نگاه کنند و ببینند که برجام چه دستاوردهایی برای کشور داشته است.

وی افزود: تحریم های سازمان ملل علیه کشور را ما برداشتیم ،تحریم های هسته ای را ما برداشتیم و این برای همه روشن و واضح است اینکه همه گره ها باز شود و یک روزه مشکلات حل شود، این درست نیست.

رئیس جمهوری اظهار کرد: طرف خارجی هم مسایل و مشکلات خاص خود را دارد نباید از مشکلات پیش رو بترسیم در صورتی که برای حل مشکلات اراده داشته باشیم می توان آنها را از میان برداشت.

وی یادآور شد: برخی ها بخاطر ترس های نابجا همیشه خودشان را از مشکلات کشور دور می کنند ولی به نظر من هیچ مشکلی نیست که برای آن راه حل وجود نداشته باشد هر گره ایی را می شود باز کرد منتها باید برنامه ریزی درست و هدفمند داشته باشیم.

دکتر روحانی گفت: ما باید فضا را از فساد پاک کنیم زیرا فساد برای سرمایه گذاری و رونق اقتصادی کشور مشکل ایجاد می کند.

وی افزود: در مساله فیش های حقوقی، دولت با قاطعیت و جدیت وارد کار شد ولی مشکلات این حوزه را حل می کنیم البته این تنها مربوط به دولت نیست بلکه دولت، قوه قضاییه و نهادهای عمومی این مشکلات را دارند که باید تلاش کنیم پرونده حقوق های نامتعارف برای همیشه بسته شود.

دکتر روحانی گفت: در موضوع حقوق های نامتعارف وقتی بررسی کردیم دیدیم که قوانینی داریم و استثناهایی، ما اگر می خواهیم مقرراتی را درست کنیم یا باید استثنا نداشته باشیم یا بر حسب ضرورت برای مواقع اضطراری باشد البته یکی از مشکلات اینکه استثناها را برداریم.

رئیس جمهوری تاکید کرد: مقام معظم رهبری حتی دستور دادند دفتر ایشان و نهادهای زیر نظر معظم له نیز اصلاح شوند مهمترین کار در موضوع حقوق های نامتعارف وضع قوانین درست است البته مردم هم باید بخواهند و پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: به نظر من اکنون شرایط بسیار بهتری برای کشور ایجاد شده اگر ما درست حرکت کنیم اگر جایی نهادی خصوصی باشد این نهاد خصوصی ساز و کار خود را دارد اگر شرایط را درست و رقابتی کنیم خود همین رقابت بهترین شرایط را برای اصلاح ایجاد می کند.

دکتر روحانی یادآور شد: برخی از مشکلات ما در حوزه مفاسد و معضلات از نهادهای عمومی غیر دولتی درست می شود نهادهایی که نه عمومی و نه دولتی هستند یعنی هیچ نظارتی بر اینها نیست.

رئیس جمهوری سپس با تبیین زیان های پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، گفت: ما باید برنامه ریزی کنیم که قاچاق کالا به کمترین میزان برسد، اگر گمرکات را مجهز کنیم بخش مهمی از قاچاق به کشور کم می شود.

دکتر روحانی تاکید کرد: امیدوارم دولت در مسیری که پیش رو دارد برای کمک به بخش خصوصی بتواند قدم های خوبی بردارد ولی بخش خصوصی هم باید فعالتر بشود؛امروز شرایط ما بسیار مناسب است کشورمان یک کشور باثبات و امن است ان شاالله با کمک مردم موانع موجود در راه پیشرفت و آبادانی کشور برداشته شود.

سارا ابراهیمی
350 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *