حضور علی مطهری در دادگاه حادثه شیراز

پرتال خبری واکنش:نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که فردا (سه شنبه) در جلسه محاکمه متهمان حادثه حمله به او در شیراز شرکت می‌کند.

علی مطهری اظهار کرد: فردا چهارمین جلسه رسیدگی به این پرونده در شیراز برگزار می‌شود و من به درخواست قاضی پرونده در این جلسه شرکت خواهم کرد.

وی افزود:‌ پیش از این اظهارات پنج نفر از متهمان پرونده گرفته شده و قرار است در جلسه فردا اظهارات سه نفر باقی مانده نیز شنیده شود.پاسخ علی مطهری به روزنامه رسالت

مطهری تصریح کرد:‌ همچنین اگر لازم باشد من نیز در جلسه فردا (سه شنبه) در دادگاه صحبت خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس بعد از ظهر دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳ برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود که در آنجا مورد حمله افرادی ناشناس قرار گرفت.

پس از اعلام شکایت علی مطهری از عاملان این حادثه، به جریان افتادن پرونده و ارسال آن به دادگاه، اولین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به حادثه شیراز، روز سه‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز به صورت غیر علنی برگزار و طی آن اظهارات سه نفر مرتبط با دانشگاه شنیده شد.

در جلسه دوم این پرونده که دوشنبه ۲۶ مردادماه ۹۴ در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد، ۱۱ متهم حضور داشتند. در این جلسه دفاعیات دو نفر از متهمان مرتبط با دانشگاه مطرح شد.

چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ روز برگزاری سومین جلسه دادگاه حادثه دانشگاه شیراز بود؛ جلسه‌ای که از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر بدون تنفس برگزار شد تا وکیل مدافع علی مطهری طولانی‌ترین جلسه دادگاه را در پرونده حادثه دانشگاه شیراز تجربه کند. در این جلسه از ۸ متهمی که قرار بود، تفهیم اتهام شوند ۵ نفر شرکت کردند و ۳ نفر دیگر غایب بودند.