کافه گردش
اخبار
۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ق.ظ

حقوق ۴۹۰ هزار نفر کارگر در جیب ۱۶ مدیر دولتی

حقوق ۴۹۰ هزار نفر کارگر در جیب ۱۶ مدیر دولتی

با ۹ میلیارد تومانی حقوق و وامی که ۱۶ مدیر دولتی سال گذشته دریافت کردند، می شد حق مسکن ۴۹۰ هزار کارگر را دو برابر افزایش داد و یا یارانه ۲۰۰ هزار خانوار ایرانی را پرداخت کرد.

پرتال خبری واکنش:این روزها خبر دریافت حقوق های نجومی توسط برخی مدیران در صدر اخبار رسانه ها قرار دارد و تا کنون شاهد برکناری دو تن از مدیرانی که حقوق چند ده میلیونی گرفتند، بودیم که مدیر عامل بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک رفاه بودند.

مهمترین نقدی که بر دریافت حقوق های نجومی می شود این است که در شرایط رکود اقتصادی و وضعیت بد اقتصاد و افت رفاه مردم و دریافت حقوق های حداقلی توسط اکثریت قاطع کارگران و کارمندان دولت، اخذ این حقوق های چند ده میلیونی توسط برخی مدیران هیچ توجیهی ندارد و موجب سلب اعتماد مردم نسبت به دولت می شود.

با یک حساب سرانگشتی از مجموع دریافتی فیش های حقوقی که تاکنون از برخی مدیران دولتی منتشر شده، بالغ بر ۹ میلیارد تومان طی سال گذشته به ۱۶ نفر پرداخت شده است که شامل هشت مدیر ارشد بیمه مرکزی، ۵ مدیر عالی صندوق توسعه ملی، مدیرعامل بانک رفاه و دو مدیر ارشد بانک تجارت بودند.مجموع حقوق دریافتی ۸ مدیر بیمه مرکزی ۳۵۰ میلیون تومان بود که به همراه ۴ فقره وام ۴۵۰ میلیون تومانی بالغ بر دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان می شود.

۵ مدیر ارشد صندوق توسعه ملی در سال گذشته در مجموع ۱٫۵ میلیارد تومان حقوق و ۲٫۵ میلیارد تومان وام گرفتند. مدیرعامل بانک رفاه هم به تنهایی در سال گذشته ۵۲۰ میلیون تومان دریافتی داشته و دو مدیر عالی بانک تجارت هم ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان حقوق و یک میلیارد تومان وام گرفتند.

دریافت ۹ میلیارد تومان حقوق توسط ۱۶ نفر در سال گذشته در حالی است که دولت بیش از دو سال در مقابل افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران مقاومت کرده و با این بهانه که این پول انتظار تورمی ایجاد می کند، با این مصوبه مخالفت کرده است. همچنین پرداخت یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی هم در این دولت مکرر مورد انتقاد قرار گرفته و برای پرداخت این مبلغ ناچیز که البته برای قشر محروم کشور مبلغ درخور توجهی است، انواع و اقسام منت ها گذاشته شده است. وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج هم که در حال تبدیل شدن به آرزوی دست نیافتنی برای جوانان دم بخت است، هر روز با یک مانع تراشی مواجه می شود. تنها با این ۹ میلیارد تومان می شد حق مسکن ۴۹۰ هزار کارگر را دو برابر افزایش داد، یا یارانه ۲۰۰ هزار نفر را پرداخت کرد و به ۱۰۰۰ جوان وام ازدواج ۱۰ میلیون تومانی داد.

سارا ابراهیمی
338 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *