کافه گردش
اخبار
۱۹ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۱۰ ب.ظ

حمله‌ مردم اصفهان به سی‌وسه پل

پرتال خبری واکنش: روز سه‌شنبه برای چندمین بار درب چوبی طبقه دوم سی‌وسه پل با فشاری که یک نفر به در چوبی وارد کرد، باز شد و برخی افراد از آن بالا رفتند، حتی شنیده شد که با حضور آن افراد در طبقه دوم آسیب‌هایی به سقف سی‌وسه پل وارد شده است.
 
فریدون الهیاری، مدیر کل اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان توضیح داد: امکان استفاده از طبقه دوم سی‌وسه پل با عبور از یک درب چوبی امکان‌پذیر است، که این درب با گذشت زمان مستعمل می‌شود. اما برخی افراد متاسفانه با لگد زدن یا تکیه به آن باعث ایجاد مشکلاتی می‌شوند.
 
وی افزود: روز گذشته چند نفر از افراد بی‌انضباط با لگد زدن به درب چوبی و باز کردن آن، به طبقه بالا رفتند که نیروی یگان حفاظت سی‌وسه پل به سرعت آن‌ها را به پایین هدایت و راه ورودی به طبقه دوم را مسدود کرد تا درب مرمت و دوباره به جای اصلی خود برگردد.

وی ادامه داد: علی‌رغم این که مردم ما افرادی فرهنگ‌دوست، علاقمند به حفظ سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی، مادی و عمومی هستند، اما آن چه هست برخی افراد حتی زمانی‌که روی صندلی اتوبوس هم می‌نشینند، صندلی را پاره می‌کنند و برخی افراد ‌روی بناهای تاریخی یادگاری می‌نویسند.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان با تاکید بر این‌که این اتفاق برای چندمین بار رخ داده است، افزود:‌ این قضیه فقط متعلق به امروز نیست، به همین دلیل از گذشته چند بار بحث استفاده از درب فلزی برای این مکان بود تا دیگر این اتفاق رخ ندهد.

وی ادامه داد: اما ‌برخی کارشناسان معتقدند بهتر است تا درب چوبی سر جای خود باشد،‌ چون از لحاظ ظاهری همسازی بهتری با بنا دارد، اما اگر باز هم تکرار شود، احتمالا مجبور شویم درب فلزی برای این بخش از سی‌وسه پل بگذاریم، هرکس به آن لگد یا تکیه زد، دیگر دچار این مشکل‌ها نشویم.

رهـــــــــــــا مسعودی
577 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *