حمله با چاقو به محیط‌بان /تصاویر

پرتال خبری واکنش:مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: سرباز محیط بان منطقه حفاظت شده جهان نما در درگیری با متخلفان محیط زیست در این منطقه مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

احمد دباغیان روز پنجشنبه در توضیح این حادثه اظهار داشت: شب گذشته ماموران منطقه حفاظت شده جهان نما متوجه حضور یک دستگاه خودرو در دشت جهان نما شده که مشغول پرژکتورکشی بود و با توجه به اینکه از 15شهریور لغایت 15 مهر هر ساله زمان جفت گیری مرال در این منطقه است و به منظور حفاظت از این گونه باارزش و اقدامات حفاظتی محیط بان و یک نفر همیار طبیعت این خودرو را متوقف می کنند.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)

به گفته وی در همین حین پنج نفر سر نشین خودرو پیکاپ به محض رویت و تذکر محیط بان وظیفه، شروع به فحاشی کرده و سپس با استفاده از اسپری گاز اشک آور و با سلاح چاقو و تبر به طرف آنها حمله ور شدند که در این درگیری محیط بان وظیفه امیرآبادی از ناحیه کتف مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

دباغیان با اشاره به فرار متخلفان اضافه کرد: پس از بررسی های انجام شده در محل، این متخلفان شناسایی و شکایتی مبنی بر تمرد، درگیری و ضرب و جرح ماموران دولتی در حین انجام وظیفه علیه آنان طرح و به دادگستری شهرستان کردکوی ارایه شده است.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)

منطقه حفاظت شده ‘جهان نما’ در استان گلستان با چشم اندازهای زیبا و وسعتی بیش از ‎ 30هزار هکتار در جنوب شرقی شهرستان کردکوی در ارتفاعی بین ‎ 600تا سه هزار و ‎ 86متری از سطح دریا واقع شده است.

وجود دهکده های ییلاقی قدیمی، آثار تاریخی و باستانی، وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی، وجود کوه، رودخانه، چشمه، انواع وحوش و پرندگان کمیاب و نوع پوشش گیاهی از جمله جاذبه های این منطقه است.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)
شهرستان کردکوی در غرب استان گلستان واقع است.