کافه گردش
اخبار
۲۱ شهریور ۱۳۹۴, ۹:۴۲ ق.ظ

حمله با چاقو به محیط‌بان /تصاویر

پرتال خبری واکنش:مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: سرباز محیط بان منطقه حفاظت شده جهان نما در درگیری با متخلفان محیط زیست در این منطقه مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

احمد دباغیان روز پنجشنبه در توضیح این حادثه اظهار داشت: شب گذشته ماموران منطقه حفاظت شده جهان نما متوجه حضور یک دستگاه خودرو در دشت جهان نما شده که مشغول پرژکتورکشی بود و با توجه به اینکه از ۱۵شهریور لغایت ۱۵ مهر هر ساله زمان جفت گیری مرال در این منطقه است و به منظور حفاظت از این گونه باارزش و اقدامات حفاظتی محیط بان و یک نفر همیار طبیعت این خودرو را متوقف می کنند.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)

به گفته وی در همین حین پنج نفر سر نشین خودرو پیکاپ به محض رویت و تذکر محیط بان وظیفه، شروع به فحاشی کرده و سپس با استفاده از اسپری گاز اشک آور و با سلاح چاقو و تبر به طرف آنها حمله ور شدند که در این درگیری محیط بان وظیفه امیرآبادی از ناحیه کتف مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

دباغیان با اشاره به فرار متخلفان اضافه کرد: پس از بررسی های انجام شده در محل، این متخلفان شناسایی و شکایتی مبنی بر تمرد، درگیری و ضرب و جرح ماموران دولتی در حین انجام وظیفه علیه آنان طرح و به دادگستری شهرستان کردکوی ارایه شده است.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)

منطقه حفاظت شده ‘جهان نما’ در استان گلستان با چشم اندازهای زیبا و وسعتی بیش از ‎ ۳۰هزار هکتار در جنوب شرقی شهرستان کردکوی در ارتفاعی بین ‎ ۶۰۰تا سه هزار و ‎ ۸۶متری از سطح دریا واقع شده است.

وجود دهکده های ییلاقی قدیمی، آثار تاریخی و باستانی، وضعیت جغرافیایی و آب و هوایی، وجود کوه، رودخانه، چشمه، انواع وحوش و پرندگان کمیاب و نوع پوشش گیاهی از جمله جاذبه های این منطقه است.

حمله با چاقو دستمزد خدمت محیط بان +(تصاویر)
شهرستان کردکوی در غرب استان گلستان واقع است.
سارا ابراهیمی
1,716 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *