کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۳ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۵۳ ق.ظ

خاتمی: قرار بود تحریم‌ها یک‌شبه برطرف شود اما الان می‌گویند زمان لازم است

خاتمی: قرار بود تحریم‌ها یک‌شبه برطرف شود اما الان می‌گویند زمان لازم است

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: عده‌ای می‌گفتند اگر برجام اجرا شود ایران گل و بلبل می‌شود. قرار بود تحریم‌ها یک‌شبه برطرف شود اما الان می‌گویند به‌تدریج و زمان لازم است.

پرتال خبری واکنش: سید احمد خاتمی در یادواره ۴۳ شهید رباط کرمان با تسلیت شهادت امام جواد(ع) اظهار داشت: امام جواد(ع) تنها امام شهید جوان است که در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسیده است. امام جواد(ع) الگوی همه به ویژه الگوی جوانان است و در سیره و سنت و گفتار ایشان عشق به خدا موج می‌زند.

اهم اظهارات نماینده کرمان در مجلس خبرگان رهبری را بخوانید:

* هر جا باشیم خدا با ماست و ما را می‌بیند و باور داریم که شهیدان زنده‌اند و بر رفتار و اعمال ما ناظر هستند. آن‌ها خدا را با چشم دلشان دیدند و درک کردند.

* در مجالس یادبود شهدا باید از خداباوری شهیدان درس بگیریم. آن‌که با خداست آرامش دارد. یاد خدا آرامش‌بخش است. زندگی آباد در سایه انس با خداست و اگر انسان خدا را باور داشته باشد و حریم خدا را نگه دارد خداوند برکات خود را از زمین و آسمان برای انسان می‌فرستد.

* اگر دیدید برکت در زندگی نیست یعنی خدا در زندگی شما کمرنگ است.

* خداباوری زمینه‌ساز عزت است و کسانی‌که دوست دارند آقا و آبرومند باشند باید خداباور باشند.

* آنکه با خدا قهر باشد زندگی‌اش به بن‌بست می‌رسد. عده‌ای‌که خدا را قبول ندارند آمده‌اند ادعای حقوق‌بشر می‌کند.

* چشم به بیگانگان داشتن انسان را منحرف می‌کند. دنیا دید که در قضیه برجام ایران به تمام آنچه که قرار بسته بود عمل کرد اما آن‌ها عمل نکردند.

* عده‌ای می‌گفتند اگر برجام اجرا شود ایران گل و بلبل می‌شود. قرار بود تحریم‌ها یک‌شبه برطرف شود اما الان می‌گویند به‌تدریج و زمان لازم است.

* دشمن در برجام بدعهدی کرد. رسانه‌ای نوشته بود حمله چندین بار خاتمی به برجام، حرف را درست بفهمند، بعضی‌ها چندش‌شان می‌شود ما از بدعهدی آمریکا بگوییم، مگر شما آمریکایی هستید؟

* ما از طرف داخلی خودمان که بد نمی‌گوییم، آن‌ها زحمت کشیدند اما زحمت‌شان با بدعهدی مواجه شد.

* قرآن می‌گوید به بیگانگان اعتماد نکنید و اعتماد به بیگانگان مثل خانه عنکبوتی است و این منطق قرآن است.

* مقاومت جواب می‌دهد و شهیدان مقاومت کردند، راهی که ما آغاز کرده‌ایم و الان در وسط راه قرار گرفته‌ایم و آن راه، راه اسلام است.

* آمریکا و غرب حاکمیت دین را در این کشور نمی‌خواهند و می‌خواهند با مشکل‌‌آفرینی برای کشور کاری کنند که ما دست از دین خدا برداریم.

* ما تا آخرین نفر، تا آخرین نفس، تا آخرین قطره خون پای آرمان شهیدان خود ایستادگی می‌کنیم. دشمن، دشمن است و از هر حربه‌ای برای ضربه زدن استفاده می‌کند و خداباوری یعنی به دشمن نباید اعتماد کرد.

سارا ابراهیمی
272 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *