کافه گردش
اخبار
۱۸ شهریور ۱۳۹۵, ۹:۳۷ ق.ظ

خسارات ناشی از سیل در رامسر

خسارات ناشی از سیل در رامسر

معاون فرماندار رامسر گفت: در بارندگی روز گذشته در حوزه شهری و روستایی رامسر بیش از پنج میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

پرتال خبری واکنش:‌محمد آزاد اظهار کرد: بارش باران از شامگاه چهارشنبه شروع شده و صبح ۴شنبه شدت پیدا کرده است، به طوری که ۱۳۰ میلی متر بارش در رامسر ثبت شده است.

وی درباره خسارت سیل در روستاها تصریح کرد: برخی از روستاها دچار شکستگی جاده‌ها و کانال‌های زراعی و هدایت آب‌های سطحی شده و آسفالت آسیب دیدند.

آزاد، روستاهای آسیب دیده در سیل رو گذشته را  شامل دهستان سخت سر، واچکلایه، استل کنار، گاو رمک ‌و پتک و برخی روستاهای دهستان عنوان کرد و افزود: از ساعات اولیه شرکت تعاونی دهیاری‌ها به سرعت با امکانات از خسارات بیشتر به مناطق روستایی جلوگیری کرد و هنوز هم در آماده باش کامل بسر می‌برند.

وی خسارات ناشی از سیل در روستاها و شهر رامسر را ۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حوزه روستایی شکستگی جاده و کانال و خرابی تیر برق و غیره به وقوع پیوست، اما خسارت جانی نداشتیم.

معاون فرماندار رامسر تصریح کرد: در سال‌های گذشته در برخی روستاها مشکل آبگرفتگی شدید صورت می‌گرفت که کانال هدایت آب‌ها و نهرها ترمیم و از آب گرفتگی جلوگیری شد.

آزاد، درباره آب گرفتگی شهر رامسر و به ویژه بلوار معلم گفت: در حوضه آب‌های سطحی نیاز به مطالعه و کار کارشناسی وجود دارد که باید با تامین اعتبار عملیاتی شود.

وی نقاط آبگیر رامسر را بلوار معلم، جنب دادگستری و مصلا، در محدوده رمک و منطقه چهارصد دستگاه عنوان کرد و افزود: هر ساله در آبگرفتگی خسارات زیادی متحمل می‌شویم و بارش و سیل سبب می‌شود زیرساخت ها دچار خسارت شوند.

این مسئول رامسر را یکی از پربارش ترین شهرهای دنیا عنوام کرد و گفت: سالانه بیش از هزار میلیمتر در رامسر بارندگی رخ می‌دهد.

وی درباره بازسازی دیوار امامزاده اشکونکوه ریزش کرد، اظهار کرد: با صاف شدن هوا شهرداری و اداره اوقاف نسبت به بهسازی و مرمت آن اقدام کرده تا به حالت اولیه برگردد.

سارا ابراهیمی
388 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *