خطرناک‌ترین زن داعش/عکس

234689_493

شبکه خبر: ام احمد، زنی با ملیت تونسی و عضو گروهک تروریستی داعش است که به خاطر اعمال مجرمانه و شدت و قساوت در ارتکاب جنایت، به کابوسی برای مردم سوریه به ویژه زنان تبدیل شده است.

وی ده ها زن سوریه ای را در شهرهای مختلف این کشور تازیانه زده است.

گفته می شود که ام احمد، احکام صادره از دادگاه شرعی داعش را اجرا می کند و برای او اهمیت ندارد که چه حکمی را باید اجرا کند؛ بعضی از اوقات، او زن هایی را که لباس شرعی مورد نظر داعش را نپوشیده اند، تازیانه می زند و گاهی کسانی را که به زنا یا موارد دیگر متهم شده اند، مورد تنبیه قرار می دهد و شدت و قساوت او در اجرای احکام داعش موجب شده است که این زن مایه ترس و وحشت شهروندان سوریه ای شود.

از دیگر تحولات سوریه این است که، ارتش سوریه، عملیات خود را در شمال و شرق شهر ملیحه در غوطه شرقی تشدید کرده است.

نیروهای ارتش در این منطقه، عرصه را بر شبه‌ نظامیان مسلح تنگ کردند و کنترل کارخانه «اسیل» و مزارع «زبدین» را باز پس گرفتند.

نیروهای ارتش سوریه در منطقه تضامن در حومه دمشق نیز حملات شبه‌نظامیان را خنثی کردند و مراکز تجمع آنها را هدف حمله قرار دادند.

ارتش سوریه  در چند ماه گذشته در نبرد با تروریستها، به ویژه در منطقه راهبردی قلمون در نزدیکی مرز لبنان، به پیروزی‌های چشمگیری دست یافته است.

قدرت‌های غربی و متحدان منطقه‌ای آنان به ویژه عربستان، از تروریستها در سوریه حمایت می‌کنند.

همچنین، نیروهای ارتش لبنان، شماری از افراد مسلح را در منطقه جرود عرسال نزدیک مرزهای سوریه بازداشت کردند.

ارتش سوریه به کمک ارتش لبنان آمده و مواضع گروه‌های مسلح در مرز دو کشور را هدف قرار داده است.

بالگردها و توپخانه‌های ارتش سوریه مواضع گروه‌های مسلح در مرز با لبنان را هدف قرار دادند.

در این منطقه ارتش لبنان و افراد مسلح درگیر هستند.

در جریان درگیری ستیزه جویان تکفیری با نیروهای ارتش لبنان در مرز سوریه، 11 تن از این افراد به هلاکت رسیدند.

ارتش لبنان درباره علت این درگیری گفت: ارتش لبنان یکی از مسئولان جبهه النصره، موسوم به عماد احمد جمعه سوری الاصل را در یکی از ایست و بازرسی های منطقه جرود عرسال دستگیر کرد و این گروه ها برای آزادی وی به این منطقه هجوم آوردند.

به گفته نظامیان ارتش لبنان، در این درگیری ها که در یکی از ایست و بازرسی های ارتش روی داد افراد مسلح تروریست، در منطقه وادی حمید در عرسال دو نظامی لبنانی را کشتند و سه دستگاه خودروی نظامی ارتش را به تصرف در آوردند و این ایست و بارزسی را تصرف کردند.

ارتش لبنان گفت: ارتش ملی سوریه بعد از درگیری ارتش ملی لبنان با داعش و جبهه النصره در منطقه جرود عرسال با استفاده از جنگنده های نظامی خود اقدام به بمباران تروریست های داعشی در این منطقه کرد.

همچنین، چند روز پیش، نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در حومه لاذقیه، مواضع گروه های مسلح را هدف قرار دادند و تلاش تروریست ها را برای شکستن محاصره الملیحه ناکام گذاشتند.

همچنین، یک تبعه 25 ساله سوری که نامش فاش نشد، در بلژیک به اتهام مشارکت در اقدامات تروریستی دستگیر شد.

بر اساس اعلام وکیل این شخص، این اتهام در پی کشف ویدئوهایی از وی مطرح شد که در آن، کشتارهای مربوط به یک گروه تکفیری نمایش داده شده، علاوه بر اینها 2 فقره گذرنامه تقلبی فرانسوی نیز در بین وسایل وی پیدا شده است.

پلیس بلژیک وی را به اتهام همکاری با جبهه‌النصره، شاخه‌ای از  شبکه تروریستی القاعده که در سوریه فعالیت می‌کند، دستگیر کرده است.

همچنین، اکرم سویدانی، سرکرده «فرمانده گروه موسوم به «گردان اسود الاسلام» به دست افراد مسلح در منطقه العسالی در جنوب دمشق خبر داد.