خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی

پرتال خبری واکنش: استقلال با برتری 2 بر یک برابر تراکتورسازی به فینال جام‌حذفی صعود کرد.

دو گل سجاد شهباززاده در مقابل تک گل آگوستو سزار کافی بود تا آبی‌ها در طول 90 دقیقه کار تراکتورسازی را تمام کنند و حریف ذوب‌آهن در فینال جام‌حذفی شوند.

داورر: حسین زرگر کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و سعید علی نژادیان

خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی

تراکتورسازی

محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، کارلوس کاردوسو، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، سینا عشوری،  شجاع خلیل زاده، آگوستو سزار، بختیار رحمانی، شاهین ثاقبی(علی حمودی 70)، سروش رفیعی(سامان نریمان جهان 59).

خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی

استقلال

مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، هرائل مگویان، میثم مجیدی، میلاد فخرالدینی، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، خسرو حیدری(علیرضا رمضانی 82)، جابر انصاری(خرسدنیا 94)، فرشید اسماعیلی(محسن کریمی 54)، سجاد شهباززاده

اخطار

شجاع خلیل زاده(32(94)) – سینا عشوری(93) از تراکتورسازی
مهدی رحمتی (32) – خسرو حیدری (55) – مگویان (83) از استقلال

شرح گل

1-0 (استقلال): سانتر خسرو حیدری با قیچی زیبای حنیف همراه شد، سجاد شهباززاده در موقعیعت تک به تک قرار گرفت و او دروازه تراکتورسازی را باز کرد این دومین گل شهباززاده در دومین بازی متوالی برای استقلال است.
شرح گل‌ها:
1 ـ 1 (تراکتورسازی): اوت دستی خالد شفیعی در یک رفت‌وبرگشت به خودش رسید، او با ضربه سر سزار را در موقعیت دروازه خالی قرار داد و او توپ را به زیر طاق دروازه حمتی چسباند.
1 ـ 2 (استقلال): تنها چند دقیقه بعد از گل مساوی تراکتورسازی استقلال روی اشتباه فاحش بختیار رحمانی و سعید آقایی سجاد شهباززاده را در سمت چپ صاحب توپ کرد او مدافع تراکتور را به زیبایی از پیش رو برداشت و با یک ضربه فنی دیدنی گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

شرح بازی:

پرویز مظلومی باز هم موفق شد به آمار خوبش برابر تیم‌های امیر قلعه‌نویی ادامه بدهد. نیمه اول این استقلال بود بازی را بهتر شروع کرد و چند موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه تراکتور داشت و در نهایت در دقیقه 29 موفق شد دروازه تراکتورسازی را باز کند. اما تراکتوری‌ها بلافاصله بعد از شروع نیمه دوم در دقیقه 49 روی پاس خالد شفیعی و ضربه سر آگوستو سزار گل تساوی را زد. شاگردان پرویز مظلومی که عزم خود را برای صعود به فینال جام‌حذفی جزم کرده بودند، تنها چند دقیقه بعد باز هم روی حرکت فردی سجاد شهباززاده به گل دوم رسیدند. در بازی‌ای که بارها بین بازیکنان دو تیم درگیری ایجاد شد، این استقلال بود که توانست با ارائه یک بازی هدفمند و استفاده از ضدحمله‌ها به فینال جام‌حذفی صعود کند.

خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی

بهترین بازیکن:

سجاد شهباززاده با دو گل فرصت‌طلبانه در تبریز، مهمترین بازیکن تیمش محسوب می‌شود. البته طبق معمول امید ابراهیمی، 2 دفاع وسط تیم و مهدی رحمتی نیز خوب کار کردند.

اتفاق ویژه:

سبک امیر قلعه‌نویی تغییرات ناگهانی در ترکیب تیم‌هایی است که سرمربی آن شده است. او امروز شجاع خلیل‌زاده را به پست هافبک دفاعی منتقل کرد و آگوستو سزار را دوباره به نوک حمله برد. تغییراتی که به هیچ وجه به کار تراکتور نیامد تا این تیم اولین جام سال را از دست بدهد.

خلاصه بازی استقلال و تراکتورسازی

دقایق حساس

دقیقه 8: سانتر خسرو حیدری را دفع ناقص اخباری همراه شد در ادامه به نظر می رسید شوت استقلالی ها به دست سعید آقایی برخورد کرده است اما داور صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه 12:  امید ابراهیمی در داخل محوطه جریمه توپ توپ را از سینا عشوری دزدید و می رفت که با دروازه بان تک به تک شود اما داور روی عشوری خطا اعلام کرد.
دقیقه 19: سانتر خسرو حیدری روی دروازه را جابر انصاری به آرامی به دستان اخباری فرستاد.
دقیقه 23: سانتر زیبای سعید آقایی به ضربه آرام سروش رفیعی به سمت دروازه همراه شد.
دقیقه 25: ضربه اوت خالد شفیعی می رفت که یک موقعیت خطرناک را برای تراکتورسازی ایجاد کند اما مدافعان استقلال توپ را دفع کردند و اجازه ندادند بازیکنان حریف ضربه اول را بزنند.
دقیقه 34: اگوستو سزار در موقعیت تک به تک توپ را به آسمان کوبید.
دقیقه 40: سانتر سروش رفیعی روی دروازه از دو قدمی دروازه به کاردوسو رسید و ضربه سر او را به زیبایی مهدی رحمتی دفع کرد.
دقیقه 42: سروش رفیعی از سمت چپ توپ را به وسط زمین آورد و شوت بی دقتش با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 44: شوت سعید آقایی از ضربه آزاد با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه 45: پاس به بیرون شهباززاده و شوت دیدنی فرشید اسماعیلی را اخباری به زیبایی دفع کرد و اجازه نداد دروازه تیمش برای بار دوم باز شود.
دقیقه 48: پاس عمقی ایران‌پوریان با اشتباه هرائل مگویان سزار را در موقعیت تک به تک قرار داد اما رحمتی اجازه نداد تراکتور را به گل تساوی برساند.
دقیقه 55: شاهین ثاقبی یک تنه مدافعان استقلال را به هم ریخت و با یک پاس در عرض آگوستو سزار را در موقعیت دروازه خالی قرار داد اما او با بی‌دقتی توپ را به بیرون زد.
دقیقه 59: پاس عرضی فوق‌العاده سروش رفیعی تنها یک نوک پا لازم داشت تا دروازه استقلال باز شود اما کاردوسو به توپ نرسید و دروازه مهدی رحمتی از یک خطر مهم نجات پیدا کرد.
دقیقه 62: پاس عمقی استقلالی‌ها سجاد شهباززاده را در موقعیت تک به تک قرار داد و ضربه فنی با پای چپ او را اخباری با واکنشی فوق العاده محار کرد.
دقیقه 72: سانتر خسرو حیدری را محسن کریمی با ضربه سری بی دقت به بیرون زد.
دقیقه 76: جابر انصاری روی تکل شجاع خلیل زاده به زمین خورد اما داور صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه 84: سانتر بختیار رحمانی در شلوغی محوطه جریمه به سامان نریمان جهان رسید اما ضربه ضعیف او را مهدی رحمتی دفع کرد.
دقیقه 85: توپ دزدی علیرضا رمضانی و پاس او به سجاد شهباززاده باعث شد که زننده دو گل استقلال جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرار بدهد اما اخباری جلوی گل سوم استقلال را گرفت.
دقیقه 87: امید ابراهیمی ضربه ای از پشت محوطه جریمه زد که توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.