خلاصه برنامه نود در25 آبان‌ماه /تصاویر

پرتال خبری واکنش: برنامه نود این هفته از ساعت 22:32 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

سئوال مسابقه پیامکی این هفته به نتیجه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و گوام اختصاص یافته بود.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

خلاصه ای از آنچه در برنامه نود خواهید دید پخش شد.
فردوسی پور درباره وضعیت علیرضا حقیقی دروازه بان شماره یک تیم ملی و انتقادهای اخیر از او گفت: شاید بازی نکردن و مدام از ترکیب تیم در لیگ بیرون ماندن در این اتفاق دخیل باشد و در گل هایی که اخیرا حقیقی خورده مقصر بوده اما نباید بازی های خوبی که او در جام جهانی برایمان کرده را هم فراموش کنیم. در این برنامه می خواستیم به عنوان میزبان در خدمت حقیقی باشیم که او به کازان سفر کرد و این امکان فراهم نشد و می خواستیم درباره این که چطور یکباره دروازه بان شماره یک تیم ملی شد.
در ادامه گزارش دیدار تیم ملی فوتبال ایران و ترکمنستان پخش شد.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

هاشم بیگ زاده یکی از میهمان امشب برنامه  نود است.

سعید عزت الهی به عنوان اولین مهمان وارد استدیو برنامه شد.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

عزت‌الهی: هفته‌ای 3 جلسه زیر نظر سیمئونه تمرین می‌کردیم

سعید عزت‌اللهی بازیکن 19 ساله تیم ملی در مورد یدک کشیدن اسم پدرش و سختی‌های این کار گفت: ابتدا همه فکر می‌کردند من به واسطه پدرم اینجا هستم اما بعد از مسابقات جام جهانی جوانان که نمایش‌ خوبی داشتم و به عنوان برترین بازیکن انتخاب شدم و به واسطه پخش مستقیم مسابقات مردم متقاعد شدند که براساس توانایی‌هایم به این حد رسیده‌ام.

وی در مورد کم بازی گرفتن از جوانان در لیگ برتر گفت: از هم دوره‌ای‌های من تنها دو یا سه نفر در لیگ برتر بازی می‌کنند و بیشترشان در حاشیه قرار گرفته‌اند.قبل از اینکه به اسپانیا بروم فکر می‌کردم آنها خیلی با ما متفاوت هستند اما بعد از حضور در آنجا متوجه شدم که فوتبالیست‌های ایرانی خیلی مستعدتر هستند اما آنجا از نظر سخت‌افزاری خیلی از ما جلو هستند و دلیل اصلی پیشرفت فوتبال اروپا همین است.

عزت‌اللهی در مورد اولین بازی خود در 16 سالگی با پیراهن ملوان مقابل راه‌آهن گفت: برای من بازی در سن 16 سالگی در لیگ برتر تجربه بسیار ارزشمندی بود و همین باعث شد که بیشتر پیشرفت کنم.

وی در مورد دلایل حضور نداشتن در بازی مقابل گوام گفت: در روسیه برای تهیه ویزای آمریکا من و سردار آزمون و حقیقی به سفارت رفتیم اما آنها گفتند به دلیل مشکلات سیاسی که با آمریکا دارند در حال حاضر صدور ویزا مقدور نمی‌باشد.

بازیکن حال حاضر روستوف در مورد اولین حضورش در تیم فوتبال اتلتیکو مادرید گفت: ما در رده جوانان و لیگ دسته 3 برای اولین بار به میدان رفتم از هم‌بازی‌های من در حال حاضر در دربی مادرید بازی می‌کنند.ما در طول هفته 2 یا 3 جلسه با تیم بزرگسالان اتلتیکو تمرین می‌کردیم و همانجا سیمئونه و گابی کاپیتان تیم بسیار به ما انگیزه و روحیه می‌دادند البته باشگاه اتلتیکو بازی من را در جام جهانی آنالیز کرده بود و به خاطر همین شناخت خوبی از من داشتند.

بازیکن پیشین اتلتیکو گفت: ابتدا به خاطر سختی‌های دوری از خانه دوست نداشتم به اسپانیا بروم اما بعدها برای پیشرفت و رسیدن به هدفم تمام مشکلات را به جان خریدم.

وی در مورد گلی‌ که با ترکمنستان زد گفت: از احسان خواستم اوت را بلند پرتاب کند و در آن صحنه تیم تحت فشار بود و خوشبختانه شوتم به گل تبدیل شد. من کریم باقری را به عنوان الگو قبول دارم.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه به کمک عزت الهی انجام شد و برندگان هفته گذشته مشخص شدند.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

تا این لحظه از برنامه 95 درصد شرکت کنندگان به برد تیم ملی فوتبال ایران رای داده بودند.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در ادامه تقویم نود پخش شد،که مهمترین آیتمش مربوط به دیدار ایران و ایرلند بود.
از جمله بخش های تقویم این هفته مصاحبه با محمد پارسا ۲۳ سال پس از مصدومیت شدیدش در زمین فوتبال و خانه نشین شدنش بود. همچنین تولد منصور رشیدی و پل اسکولز، صعود تاریخی استرالیا به جام جهانی پس از ۴دهه، ۲۳ آبان روز جهانی دیابت و ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی، مسابقه ایران و ژاپن در مقدماتی جام جهانی۹۸ و ایران و ایرلند در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ از دیگر بخش های تقویم این هفته بود.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

پس از پخش تقویم و گزارش مشکلات محمد پارسا بازیکن اسبق و مصدوم فوتبال تماس های زیادی برای کمک به درمان وی گرفته شد که در مهم ترین آنها ربیعی وزیر رفاه و کار و امور اجتماعی اعلام کرد دستور صادر شده تا تمام هزینه های فیزیوتراپی برای درمان محمد پارسا توسط سازمان بهزیستی تقبل شود.

فردوسی پور همچنین اعلام کرد پنجشنبه این هفته اولین سالگرد درگذشت مرحوم غلامحسین مظلومیپیشکسوت استقلال و تیم ملی ایران از ساعت ۴ بعدازظهر در بهشت زهرا تهران برگزار خواهد شد. مادر افشین قطبی هم بیمار است و او به خاطر بدهی مالیاتی که دارد و کارفرماهای او در ایران پرداخت نکرده اند نمی تواند وارد کشور شده و به دیدن مادرش برود.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

گزارشی از دیدار با محمد آینه چی مدافع اسبق دهه ۶۰ و ۷۰ تیم های پاس، شاهین و استقلال پخش شد که سال۹۰ دچار حادثه تصادف شده و زندگی اش را تحت تاثیر قرار داده است.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

آنالیزی از جوانگرایی تیم های لیگ برتری پخش شد.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

بیک‌زاده:به مظلومی پیامک زدند که در استقلال نمانم

هاشم بیگ زاده اظهار کرد: اول از همه باید بگویم که اصالتا اردبیلی هستم. همه فکر می‌کنند من شیرازی هستم و هر وقت مرا در کوچه و خیابان می‌بینند می‌گویند «سلام کاکو»!

هافبک تیم صبا افزود: در تهران و در محله کیانشهر بزرگ شدم و از زمین خاکی فوتبال را شروع کردم. مدتی زیر نظر علی دوستی مهر در تیم بانک ملی کار کردم. بعد از آن هم برای خدمت سربازی به فجر سپاسی رفتم. غلامحسین پیروانی در پیشرفت من سهم زیادی داشت. آن موقع هیچ مربی‌ای جرات نداشت به بازیکنان جوان میدان بدهد ولی پیروانی این کار را می‌کرد.

وی درباره تعدد مصدومیتهایش تصریح کرد: کلا بدشانس هستم. البته ممکن بود اتفاقات بدتری برایم بیافتد. با مصدومیت از مسیرم عقب افتادم ولی همیشه به همان مسیر برگشته ام.

مدافع تیم صبای قم در خصوص مصدومیتش در آستانه جام جهانی، گفت: آن موقع هم بدشانسی آوردم. خیلی برنامه ریخته بودم در جام جهانی و جام ملتها بازی کنم. وقتی زیاد مصدوم می‌شوم بعضی وقتها به ذهنم می‌آید که دیگر بازی نکنم.

بیک زاده در خصوص شوخی‌هایی که با وی قبل از جام جهانی برای تقابل با لیونل مسی می‌شد، گفت: گاهی از این شوخی ها ناراحت می شدم. البته «عدو شود سبب خیر.» شما آنقدر این موضوع را گفتید و گفتید ولی آن موقع که باید نتیجه کارم را می‌گرفتم و در جام جهانی بازی می‌کردم، مصدوم شدم. البته من به چشم زدن اعتقاد دارم و شما (عادل فردوسی پور) مرا چشم زدید!

وی گفت: وقتی قبل از جام جهانی مصدوم شدم، یک ماه زودتر از بقیه به برزیل رفتم؛ درست زمانی بود که بچه‌ام به دنیا آمده بود حدود یک ماه بچه‌ام را ندیدم و وقتی برگشتم به من می گفت عمو!

مدافع تیم صبا با بیان اینکه بازیکن دو پا است، یادآور شد: وقتی فجر بودم مدافع چپ ما مصدوم شد و با درخواست پیروانی به این پست رفتم و به پرسپولیس گل زدم. همان گل باعث شد «یک شبه راه صد ساله را بروم

بیک زاده در ادامه به شوخی گفت: آنقدر در پستهای مختلف بازی کرده ام که نتوانستم بازیکنی برای الگو گرفتن انتخاب کنم!

وی با اشاره به دوران حضورش در تیم فجر، گفت: آن تیم واقعا پدیده بود. با همان تیم باعث رفتن علی پروین از پرسپولیس شدیم چون چهار گل به آنها زدیم.

در این هنگام تعدادی از گل‌های بیک زاده در تیم فجر به نمایش در آمد و فردوسی پور با تمجید از وی پرسید: واقعا خودت بودی که گل می‌زدی؟ در این هنگام بیک زاده گفت: چقدر آن روزها خوب بودم! وی با خنده ادامه داد: امیدوارم اینبار مرا چشم نزنید.

وی همچنین با ابراز تعجب از تغییر نامش در سایت سازمان لیگ (محمدهاشم بیک زاده)، تصریح کرد: نمی دانم نام محمد را چه کسی در پروفایل من قرار داده است. نام من هاشم بیک زاده است نه محمد هاشم.

مدافع تیم صبا به دوران حضورش در تیم استقلال هم اشاره کرد و گفت: سالی که قهرمان شدیم، گاهی همه تقصیرها را گردن من می انداختند و یک هجمه روی من بود. بعضی شبها که به خانه می آمدم گریه می کردم. جا دارد از قلعه نویی تشکر کنم که پشت من ایستاد و خیلی مرا حمایت کرد. حتی یکبار به او گفتم که بهتر است در استقلال نباشم چون شما هم تحت فشار قرار می‌گیرید ولی قلعه نویی گفت که مرا قبول دارد و حتی اگر ۱۰۰میلیون هم به استادیوم بیایند و مخالف باشند تو را باز هم در تیم می گذارم.

بیک زاده افزود: جای بعضی مربیان در لیگ خالی است مثل امیر قلعه نویی که امیدوارم یک تیم خوب بگیرد.

وی درباره بازی آخر فصل گذشته استقلال که به میدان نرفت و باعث ایجاد شائبه شد، گفت: خدا شاهد است که حالم خیلی بد بود و شرایط مسابقه نداشتم. می ترسیدم به زمین بروم و مقابل پرسپولیس اشتباه کنم که شرایط بدتر بشود. فکر می کنم با بازی نکردنم به قلعه نویی کمک کردم.

بیک زاده در خصوص اینکه گفته می شد قلعه نویی از این کارش ناراحت شده بود، گفت: من امیرخان را قلبا دوست دارم. او واقعا مرا حمایت و کمک کرد و جا دارد از او تشکر کنم.

هافبک سابق استقلال درباره اختلافش با بعضی هوادارن تیم، تاکید کرد: آنها هوادارن واقعی نبودند. تیم حتی وقتی که صدر جدول بود، مسائل و حرفهایی مطرح می شد. چند سالی که در استقلال بودم، نتایج بدی نگرفتیم.

بیک زاده درباره مشکلات فصل گذشته استقلال تصریح کرد: ما را دو بار ۲۰ درصد جریمه کردند یکبار هم ۱۵درصد قراردادم را به خاطر یک مصاحبه کسر کردند. ۵۵۰ میلیون تومان اینطوری جریمه شدیم. اگر آدم می کشتیم، دیه‌اش می‌شد ۹۰ میلیون!

وی افزود: امسال هم ۱ میلیارد طلب داشتیم که آنرا به ما ندادند. شما فکر کنید مالیات پولهایی را که نگرفته‌ایم باید بدهیم.

مدافع سابق استقلال درباره اینکه مظلومی او را برای این فصل می‌خواست ولی چه شد که در استقلال نماند، تصریح کرد: مظلومی مرا می خواست ولی تصمیم گیرنده ایشان نبود. او با من صحبت کرد و سبک بازی مرا هم قبول داشت. حتی با مهدی رحمتی هم صحبت کردم و به من گفت در استقلال بمان ولی اتفاقاتی افتاد که در لیست مازاد قرار گرفتم. واقعا کار خوبی نکردند چون پیشنهادهای زیادی داشتم که به خاطر استقلال رد کردم ولی روز آخر این را به من گفتند.

بیک زاده یادآور شد: مظلومی به من گفت که مرا می‌خواهد ولی یکسری هواداران پیامک می دهند که نباید من (بیک زاده) در استقلال بمانم. به مظلومی گفتم هوادار واقعی شماره شما را از کجا دارد. در هر حال به دلم بد افتاد و با استقلال تمدید نکردم در حالی که جزو ۵ بازیکن گران این تیم بودم. احساسم این بود که اگر در استقلال بماندم اتفاقات سالهای قبل برایم بیافتد.

وی همچنین به ذکر خاطرات گذشته پرداخت و درباره ماجرای خرید ساعت از جواد نکونام، گفت: من یک ساعت از نکونام خریدم و او هم مدام پیامک می زد پولش را بدهم! هنوز هم یک مقدار از پولش مانده است. جواد که این همه پول دارد دیگر پول این ساعت را می خواهد چه کار!

از ۹۰ تا ۹۰ شامل مرور حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد.

گفتگوی جالب با بهروز رهبری کاپیتان اسبق پرسپولیس و صحبت درباره دوران فوتبال وی پخش شد.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

گزارش تمرین تیم ملی در گوام و کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی پخش شد.

ارتباط تلفنی با افشین پیروانی در گوام برقرار شد و مدیر اجرایی تیم ملی شایعه جدایی کارلوس کی روش پس از بازی فردا را قویا تکذیب کرد.

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود چه گذشت؟ + تصاویر