کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۴ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ق.ظ

خلاصه برنامه نود دوشنبه ۰۳ اسفند /تصاویر

پرتال خبری واکنش: برنامه نود در سوم اسفند با محوریت بررسی هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر و قهرمانی تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا ساعت ۲۲:۳۷ دوشنبه از شبکه سه آغاز شد.

عادل فردوسی پور پس از تسلیت ایام فاطمیه گفت سه ساعت در خدمت شما خواهیم بود و اتفاقاتی که هفته گذشته در فوتبال و فوتسال کشور افتاده را بررسی می کنیم و نمایش فوق العاده تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا را تبریک می گوییم.

سوال مسابقه نظرسنجی درباره انتخاب بهترین گل دو ماه اخیر پخش که یک گل از فوتسال و یک گل از فوتبال بانوان هم میان آنها بود. عادل فردوسی پور گفت تلاش می کنیم به فوتبال و فوتسال بانوان هم اهمیت دهیم چون حق طبیعی آنهاست و باتوجه به اینکه دسترسی به تصاویر بازی آنها مشکل تر است از آنها می خواهیم فیلم گل های خوبی که زده می شود را برای ما ارسال کنند.

ناظم الشریعه: به دنبال قهرمانی بودیم

قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در جام ملت های آسیا بعد از دو دوره باعث شد تا عادل فردوسی پور در یک اقدام قابل تقدیر از سرمربی و برترین بازیکنان این تیم به عنوان مهمان ویژه به برنامه اش دعوت کند.
ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی ایران با حضور در استودیوی این برنامه به صحبت درباره قهرمانی در آسیا پرداخت. او در ابتدای صحبت هایش گفت: تقریبا از اوایل شهریور ماه بعد از جلساتی که داشتیم مشخص شد هدایت تیم ملی برعهده ما است. بر اساس نیاز بازی های تدارکاتی در نظر گرفتیم. دو بازی با روسیه و ایتالیا و حضور در جام گرند پری بازی هایی بود که در این مدت پشت سر گذاشتیم. بنا بر نیاز ما متوجه شدیم برای قهرمانی نیاز داریم مالکیت توپ را بالا ببریم. لیگ خوبی هم در این فصل پشت سر گذاشتیم.
وی ادامه داد: در ۲۰ روزی که فرصت داشتیم برنامه مناسبی داشتیم و ستاره های خوبی در ترکیب تیم داشتیم که تاثیر زیادی در روند مناسب تیم داشت.
ناظم الشریعه در مورد پیروزی های با اقتدار تیم ملی و در نهایت نتیجه نزدیک در بازی فینال گفت: ما علاوه بر اینکه استرس جمعیت و تشویق روی ما تاثیر گذاشته بود. در ضمن اینکه ما در این مسابقات گل نخورده بودیم و وقتی در ابتدای بازی گل خوردیم شرایط برای ما فرق کرد. آنها مربی اسپانیایی روی نیمکت خود داشتند. اما ما موفق شدیم خیلی زود روند خودمان را به دست آوریم و در نهایت نیز به نتیجه دلخواه رسیدیم. تفاوت در سیستم پاور پلی ما با دیگر تیم های آسیایی بود و ما با سیستم اروپایی بازی می کنیم.

خلاصه برنامه نود دوشنبه 03 اسفند /تصاویر

وی ادامه داد: بدنسازی فوتسال کاملا متفاوت است و باید در کار آسیب شناسی فوق العاده عمل کرد و خوشحالم که بعد از ۴۸ ساعت موفق شدیم کشاورز را بازگردانیم. در دیدار با ویتنام تلاش کردیم او را به شرایط بازی برگردانیم.
سرمربی تیم ملی در واکنش به این سوال که طیبی به دنبال آقای گلی بود نیز گفت: نمی توان اینطور گفت و همه ما به دنبال قهرمانی ایران بودیم. البته نمی توان گفت او به دنبال آقای گلی نبود و پیشی گرفتن رقیبش در بازی رده بندی روی کار او تاثیر گذاشته بود.
وی در مورد دلیل کم بازی دادن به وفایی گفت: او یکی از دوست داشتنی فوتسالیست های ایران است و البته بازی او تکنیک خالص است اما شرایط بازی اکنون اینطور نیست و نیاز به کار تیمی است. علی وفایی به ما کمک کرد و او خیلی می خواست بیشتر به ما کمک کند. ما از ۱۴ نفر خودمان دو تیم استفاده کردیم و همه بازیکنان در اختیار تیم بودند و کمک زیادی به کسب نتیجه دلخواه ما داشتند.
الشریعه در مورد پاداشی که به بازیکنانش داده شد گفت: ما در هر بازی پاداشی به بازیکنان مان می دادیم و در نهایت بازی فینال ۵۰۰ دلار به بازیکنان داده شد و قرار شد پاداش ویژه ای به بازیکنان داده شود. ما به دنبال وفاق هستیم و از همه همکاران می خواهیم نقطه نظرات خود را برای موفقیت تیم ملی فوتسال ایران اعلام کنند.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران که موفق شده بعد از دو دوره تیم را به قهرمانی آسیا برساند در پایان صحبت هایش گفت: خدا را شاکرم که توانستیم لبخند را به لبان مردم بیاوریم.

تولد نود و هشتی ها و شکست های ۴ گله استقلال و قهرمانی در جام پرچم

تقویم روزهای پایانی بهمن و اوایل اسفند ماه با اتفاقات جالبی همراه بوده است. از تولد کریم باقری تا شکست های ۴ گله استقلال و …

بخش جذاب برنامه نود که اختصاص به تقویم آن دارد با اجرای محمد حسین میثاقی اختصاص به اتفاقات تاریخی بهمن و اسفند ماه داشت که در ادامه مشاهده می فرمایید.

۳۰ بهمن ۸۷: استقلال – فجر سپاسی: پیروزی ۴ گله شاگردان شاغلام برابر استقلال.
۳۰ بهمن ۹۲: ملوان – استقلال: باز هم باخت ۴ گله استقلال.
یک اسفند ۶۴: ایران – غنا
کریم باقری، محمد خاکپور و رحمان رضایی
۲۷ بهمن ۸۷: ارسال دیرهنگام لیست استقلال
اسفند ۸۹ : کسر ۶ امتیاز از پرسپولیس و در نهایت قهرمانی این تیم
۲۹ بهمن ۸۷: باخت های پیاپی برق شیراز با شکست برابر سپاهان به دهمین دیدار رسید.
۳۰ بهمن ۷۶: استقلال – زنیت و پیروزی آبی پوشان و قهرمانی در جام پرچم

مهمان ویژه – بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران

دو بازیکن موفق دیگر تیم ملی فوتسال ایران که موفق شدند در مسابقات جام ملت های آسیا عنوان قهرمانی را کسب کنند جزو مهمانان دیگر این برنامه بودند که روبروی عادل فردوسی پور قرار گرفتند.
حسین طیبی که بهترین گلزن ایران در این رقابت ها بود در رابطه با قهرمانی ایران گفت: وقتی وارد مسابقات شدیم با هدف قهرمانی پیش رفتیم. بازی به بازی به هدف مان نزدیک شدیم. از اینکه خودم گل زدم تلاش جمعی بازیکنان بود.
وی در مورد پاس ندادن به هم تیمی هایش گفت: اینطور نیست اما وقتی خودم در موقعیت قرار داشتم گل زدم. در بازی با ویتنام هم علیرغم اینکه در کورس قهرمانی بودم به هم تیمی هایم پاس می دادم.
اصغر حسن زاده بعنوان بازیکن باتجربه تیم ملی دیگر مهمان این برنامه بود و در مورد عملکرد تیم فوتسال ایران در این رقابت ها گفت: تیم یکدستی داشتیم و از نظر میانگین سنی هم شرایط خوبی داشتیم. بازیکنان سال ها سابقه حضور در تیم ملی را داشتند و بازی برابر تیم های بزرگ دنیا تجربه خوبی را به تیم منتقل کرده بود.
طیبی در مورد پاداش تیم ملی گفت: آقای کفاشیان قول دادند به زودی پاداش ویژه ای به بازیکنان خواهند داد.
حسن زاده که به عنوان ارزشمندترین بازیکن این رقابت ها انتخاب شد ادامه داد: در همه دنیا همینطور است و معمولا فوتبالی ها بیشتر می گیرند و این در تمام دنیا اتفاق می افتد و ما هم انتظار نداریم همانند فوتبالی ها دریافتی داشته باشیم.

خلاصه برنامه نود دوشنبه 03 اسفند /تصاویر

طیبی که سابقه حضور در فوتبال چمن را در دوران ابتدای بازیگری اش دارد در این باره گفت: تا پیش از حضورم در فوتسال در پست هافبک وسط بازی می کردم و معمولا پاس هم میدادم و اینطور هم که می گویید نبوده که پاس ندهم!
فردوسی پور که با حضور ارزشمندترین بازیکن جام کمی ذوق زده شده بود با خروج از جای خود از حسن زاده درخواست کرد جام مخصوص عنوانش را نگاهی خریدارانه کند و در ادامه نیز با طیبی درباره محله زندگی به گفتگو پرداخت.
طیبی درباره تغییر نسل در فوتسال با رفتن شمسایی و حیدریان گفت: جوانی تاوان دارد و در دو دوره ای که ناکام ماندیم با بدشانسی در پنالتی آن را از دست دادیم.
حسن زاده در ادامه حرف های طیبی در مورد جام جهانی آینده در کلمبیا گفت: بدشانسی آوردیم و آن روز روز فوتسال ما نبود. ۷ ماه دیگر جام جهانی است و باید از نظر امکانات شرایط ویژه ای برای ملی پوشان ساخت.
وی در مورد سیستم تیم ملی گفت: هر سیستم شرایط خاص خودش را دارد. اگر بخواهیم از بازیکنان دریبل زن استفاده کنیم باید ۲-۲ بازی کنیم. اگر بخواهیم از راس استفاده کنیم ۳-۱ استفاده می کنیم.
طیبی در ادامه بار دیگر در واکنش به فردوسی پور در مورد پاس ندادنش گفت: اگر بشود و صد در صد باشد مطمئنا پاس می  دهم. در ضمن شنیده ام شما هم وقتی بازی می کنی پاس نمی دهی. اصلا کسانی که موهای فر دارند بیشتر پاسور هستند!
حسن زاده گفت: من شخصا عاشق پاس گل دادن هستم و اصلا اینطور که می گویید نیست.
حسن زاده در مورد الگوی فوتبالی اش گفت: برادر بزرگترم چون فوتبالیست بودند همیشه در کنارشان بودم و از ایشان چیزهای زیادی یاد گرفتم.
طیبی نیز در این باره گفت: الگوی فوتبالی ام آقایان شمسایی و حیدریان هستند.
در پایان دو بازیکن تاثیرگذار تیم ملی فوتسال ایران در راه قهرمانی آسیا ضمن تشکر از خانواده و اهالی ورزش درخواست کردند بیشتر به این رشته توجه شود.

نکونام: در ایران همه چیز خط دهی شده است!

هافبک دفاعی ایرانی تیم العربی که در لیگ ستارگان قطر حضور دارد با توجه به حضور تیم ذوب آهن در این کشور برای دیدار لیگ قهرمانان آسیا برابر لخویا در اردوی این تیم ایرانی حضور یافت و در ادامه نیز گفتگویی با دوربین برنامه نود داشت.
جواد نکونام در این گفتگو ابتدا درباره حریف ذوب آهن گفت: بازی سخت و سنگینی برابر لخویا دارند. لخویا آخرین بازی خود را در لیگ برده اما امیدوارم ذوب در ایبن بازی موفق باشد.
وی در مورد امکانات جالب توجه این تیم تازه تاسیس قطری نیز اینطور توضیح داد: تمام تیم های قطری شرایط امکاناتی مناسبی دارند. السد ، الاهلی و العربی و … همه از شرایط فوق العاده ای برخوردارند و ما نمی توانیم خودمان را با آنها مقایسه کنیم و باید امیدوار باشیم روزی بازیکنان ایرانی نیز این امکانات را در ایران تجربه کنیم.
نکونام در مورد واکنش فرانکو زولا، سرمربی العربی در مورد حضورش در این تیم و بحث هایی که در مورد احیایش صورت گرفته نیز گفت: بحث دوباره احیا شدن نیست. وقتی در ایران صحبت می کنند همه چیز خط و خط دهی است. من یک روز درباره این مسائل صحبت می کنیم. جواد نکونام با بازی هایش و عملکردش مشخص است و کسی نمی تواند سر مرا کلاه بگذارد.
او در مورد خطایی که منجر به درگیری بین بازیکنان العربی در دیدار با حریفش شد گفت: حریف شیطنت کرد و اشکان درگیر شد و من به دفاع از او پرداختم.
کاپیتان سابق تیم ملی در ادامه درباره استعفای کارلوس کی روش گفت: امیدوارم روز نشود که مثل برانکو روزی که رفت همه به دنبالش بگردیم. امیدوارم چنین اتفاقی برای فوتبال ما نیفتد و مطمئنم که می افتد.
افشاگری عجیب تارتار در مورد باشگاه راه‌آهن

سرمربی برکنار شده راه آهن که پیش از این اعلام کرده بود تا زمان دریافت مطالباتش علاقه ای به صحبت درباره برکناری اش ندارد در صحبت هایی عجیب دلایل برکنارش اش را توضیح داد.
تارتار در مورد برکناری اش از سمت هدایت راه آهن گفت: می دانستم آخرین تیمی بوده که بسته شده و در یارگیری خوب عمل نکردیم. با توجه به سیاست باشگاه در مورد درآمدزایی چند بازیکن نیز در نیم فصل از دست دادیم. ما فقط توانستیم محسن فروزان را جذب کنیم. به ناچار به سراغ بازیکنان لیگ دسته دومی و لیگ یکی رفتیم. یک بازیکن خارجی نیز باشگاه شخصا جذب کرد.
وی در واکنش به این سوال که چطور باشگاه شخصا بازیکن جذب کرده گفت: من درخواست بازیکن در پست های مورد نیاز داده بودم که آنها این بازیکن را جذب کردند. من بازیکن معرفی کردم اما آنها این بازیکن را جذب کردم. مطمئنا خودشان رزومه اش را دیده بودند و جذب کردند. روز آخر نقل و انتقالات بود و لیست بسته شد آنها گفتند این بازیکن را گرفته ایم. از این بازیکن استفاده کردیم. در بازی با صبا بعد از تعویض رفتار حرفه ای نداشت و به همین دلیل در برابر ملوان استفاده نکردیم.
تارتار در مورد اینکه این بازیکن به او تحمیل شده بود یا خیر گفت: خوشحالم که در حیطه کاری ام به کسی اجازه دخالت ندادم. طبیعتا آنها دوست داشتند این بازیکن بازی کند. یکی از دستیارانم که گفته می شد اگر به کادر اضافه شود مشکلات مالی برطرف می شود. من اسمی از کسی نمی آورم اما اینطور به من گفته بودند.
سرمربی برکنار شده راه آهن که دوست نداشت اسم فرشاد کرمی را عنوان کند گفت: من دوست ندارم اسم ایشان را بیاورم. مطمئنا ایشان دوست دارد اسم ایشان در این برنامه پرببینده گفته شود. یک توصیه به مربیانی متولی که دوست دارند مربیگری کنند دارم این است که با زحمت کشیدن در فوتبال مطرح شوند و راه درست را بروند.
او در مورد قرارداد ۵ ساله اش گفت: تشکر از آقای رحیمی و دکتر رحیمی دارم که در بدترین شرایط با من قرارداد بستند. من اگر بتوانم قرارداد یکساله ام را اکتفا کنم و آن را دریافت کنم درست است.
در ادامه نیز سعید رمضانی به عنوان سرپرست باشگاه روی خط برنامه آمد و توضیحاتی در این باره ارائه داد: من در مورد آقای تارتار صحبت نمی کنم. هیات مدیره باشگاه به این جمع بندی رسیدند که با تغییر سرمربی به نتایج مطلوب دست یابند. این حق باشگاه است و در شغل مربیان این اتفاق می افتد و تصمیم باشگاه قابل احترام است.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
552 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *