خلاصه برنامه نود دوشنبه 05 بهمن /تصاویر

در حاشیه گفت و گوی زنده عادل فردوسی پور با محمد خاکپور در برنامه نود سرمربی تیم امید خودکاری را در دست داشت که مدام با این خودکار بازی می کرد و آن را فشار می داد.اتفاقی که در نهایت باعث شد تا این واکنش فردوسی پور را به همراه داشته باشد: بهتر است یک آیتم ببینیم تا من این خودکار را از دست شما بگیرم.از بس که “تق تق” صدای این خودکار را درآوردید.اعصابم خرد شد!

برنامه نود با محوریت بررسی ناکامی تیم ملی فوتبال امید پس از دو هفته تعطیلی دوشنبه ۵ بهمن از ساعت ۲۲:۳۸ از شبکه سه آغاز شد.

پرتال خبری واکنش: عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه گفت در مدتی که نبودیم اتفاقات زیادی افتاد و متاسفانه دو تن از بزرگان فوتبال رضا احدی و همایون خان بهزادی، همچنین آقای رفوگر از کشتی و چند نفر از جامعه هنر را از دست دادیم که درگذشت همه آنها را تسلیت می گوییم.

سوال مسابقه پیام کوتاه درباره دلایل ناکامی تیم فوتبال امید پخش شد. فردوسی پور گفت کمیته ملی المپیک را در گزینه قرار ندادیم چون در این ماجرا دخالت داده نشد، وزارت ورزش به خاطر دخالت هایی که در جلوگیری از انتخاب کرانچار داشت و همچنین انتصاب هایی همچون مایلی کهن و خاکپور در گزینه ها قرار گرفته. درباره عدم تعامل تیم بزرگسالان و امید هم باید گفت، تعامل که چه عرض کنم دو تیم بیشتر عناد داشتند تا تعامل و حضور یک محمد مایلی کهن برای این مساله بس بود.

خلاصه برنامه نود دوشنبه 05 بهمن /تصاویر
خلاصه برنامه نود دوشنبه 05 بهمن /تصاویر

واکنش فردوسی پور به گزارش مجلس
در گزارشی که کمیسیون اصل نود مجلس روز یکشنبه درباره فساد در فوتبال منتشر کرده بود، به مسائل و موارد مختلفی اشاره شده بود؛ از جمله اشاره به «یک برنامه ورزشی پربیننده  و تاثیرگذار در ورزش» که برنامه نود را متبادر می‌کرد.

در این گزارش آمده بود: «یکی از برنامه های فوتبالی سیما نیز که مخاطبین بسیاری دارد، بر اساس گزارش های متعدد اهالی فوتبال و برخی شواهد و قرائت، نه تنها در افزایش ناهنجاری های این ورزش نقش فزاینده داشته است، بلکه برخی شائبه ها درباره نقش عوامل اصلی این برنامه، برای اتصال مربیان و بازیکنان خارجی به باشگاه های داخلی وجود دارد که موضوع قابل رسیدگی دقیق تر است. بسیاری از اهالی فوتبال با ارائه مستندات و شواهد قابل اعتنا معتقدند که این برنامه با پرداختن به زشتی های فوتبال و دامن زدن به این موارد، تداوم می یابد. هر چند این برنامه، توانسته است در برابر برخی معضلات فوتبال هم نقش آفرینی کند اما در مجموع با بررسی عملکرد برنامه ای که حدود یک دهه قدمت دارد، به نظر می رسد که در این برنامه تلویزیونی، گرایش به حاشیه ها بیش از اصل شده باشد.»

این موضوع با واکنش عادل فردوسی پور مجری و تهیه کننده برنامه نود مواجه شد. فردوسی پور در برنامه نود که بعد از دو هفته تعطیلی مجددا از امشب روی آنتن رفت، به این موضوع اشاره کرد و گفت: ما خودمان از انتشار این گزارش استقبال می‌کنیم و بارها و بارها برنامه خود را به مبارزه با فساد اختصاص داده ایم ولی اگر منظور در این گزارش برنامه نود باشد که کاملا خلاف واقع است، اداره حقوقی صدا و سیما پیگیر خواهد بود.

تقویم برنامه نود
تقویم نود این هفته در کرمان و در حمام گنجعلی خان ضبط و پخش شد.
۳۰ دی ۶۷ آخرین بازی هدایت تیم ملی با پرویز دهداری برابر ژاپن برگزار شد.
۳۰ دی ۷۷ جنجالی ترین دربی تاریخ پایتخت با درگیری امیر قلعه نویی و مجتبی محرمی انجام شد.
۴ بهمن ۷۰ آخرین دربی جام باشگاه های تهران برگزار شد و استقلال قهرمان شد.
۳ بهمن تولد حسین کلانی و حمید درخشان از پیشکوستان پرسپولیس است.
لگد تاریخی اریک کانتونا به سینه هوادار کریستال پالاس.
۱ بهمن ۷۸ و بازی ایران و منتخب ستارگان آسیا برای خداحافظی نادرمحمدخانی.
و گل هفته که گل امیرحسین اصلانیان مهاجم اسبق پرسپولیس به فولاد در ۳ بهمن ۷۹ بود از جمله بخش های تقویم این هفته بود.

خلاصه برنامه نود دوشنبه 05 بهمن /تصاویر

یاد و خاطره مرحوم احدی و بهزادی
در این بخش برنامه نود با پخش گزیده ای از بازی های رضا احدی، پیشکسوت باشگاه استقلال که چندی پیش به دلیل بیماری درگذشت یاد و خاطره اش را زنده نگه داشت.
رضا احدی که در اسفندماه سال 80 در برنامه نود حاضر شده بود بخشی از صحبت هایش نیز بازپخش شد. فتح الله زاده، مدیرعامل سابق باشگاه استقلال نیز صحبت هایی درباره عملکرد فنی بالای او داشت و در ادامه نیز دیگر بزرگان فوتبال و ورزش صحبت هایی درباره او انجام دادند و به ذکر خاطره از او پرداختند. خسرو حیدری که محصول آکادمی تحت هدایت رضا احدی بود نیز از فضایل اخلاقی و فنی او صحبت کرد. فرامرز ظلی، علی پروین، محمد پنجعلی، بهرام افشارزاده، حسن روشن، پرویز مظلومی و … دیگر کسانی بودند که درباره بازیکن سابق استقلال صحبت کردند.
همایون بهزادی هم فوتبالدوستان را تنها گذاشت و سرطلایی محبوب هم درگذشت. بازیکن محبوب پرسپولیسی ها نیز روز گذشته در ورزشگاه شهید شیرودی که روزگاری در آن با توانایی بالایش چشم ها را خیره کرده بود و روی دست دوستداران و هم تیمی های سابقش تشییع شد. برنامه نود آیتمی از بازی های گذشته این مهاجم سرزن یاد و خاطره او را زنده نگه داشت.
همایون بهزادی در این بخش و تصویری قدیمی در مصاحبه ای با دوربین برنامه نود هم اعلام کرده بود مرگ برای فوتبالیست دو بار اتفاق می افتد؛ یک بار بعد از خداحافظی از فوتبال و دیگری زمان فوت…

خلاصه برنامه نود دوشنبه 05 بهمن /تصاویر

جدال فردوسی پور و کارشناسان درباره تیم ملی امید
مجید جلالی و جلال چراغپور دو مهمان دیگر این برنامه بودند که به عنوان کارشناس به دلایل ناکامی تیم های پایه ای فوتبال ایران، الخصوص تیم ملی امید برای راهیابی رسیدن به المپیک پرداختند.در این بخش فلاش بکی به تیم ملی امید در مقدماتی المپیک آتن زده شد، جایی که محمد مایلی کهن در برنامه نود حاضر شده بود در صورتی که تیم ملی امید با اما و اگر همراه بود اعلام کرده بود عدم صعود ایران فاجعه نیست.

علی کفاشیان نیز در سال 85 و زمانی که دبیرکل کمیته ملی المپیک بود با حضور روی خط برنامه نود اعلام کرده بود باید کارهای پایه ای در تیم ها انجام شود تا آنها در مسابقات نهایی به موفقیت برسند و صرفا حضور آنها ملاک و هدف نباشد. کفاشیان 13 ماه بعد از آن ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده گرفته بود.این ناکامی ها ادامه پیدا کرد تا اینکه داور بازی سوت پایان بازی ایران برابر ژاپن را به صدا در آورد تا رویای المپیکی شدن ایران در ریو 2016 هم نقش بر آب شود.
مجید جلالی که اکنون هدایت تیم سایپا را برعهده دارد و روزگاری با حضور در فولاد و برنامه ریزی 5 ساله توانست تیم های پایه ای این تیم خوزستانی را سازمانی دهی کند در ابتدای صحبت هایش در برنامه نود گفت: باید از نزدیک مسائل را دنبال می کردیم تا نظر درستی در این باره اعلام کرد. ما اکنون اینجا می خواهیم دلایل ناکامی این تیم را بحث کنیم یا دلایل ناکامی چندین ساله تیم ملی امید؟ ما چندین بار این مسائل را بررسی کردیم و این کار عبث است. چرا این مربی را نیاوردیم و چرا ان بازیکن را در ترکیب قرار ندادیم ما را به بیراهه می برد. ما در این چندساله مربیان خارجی داشتیم و اوت شدیم و مربی ایرانی هم همین وضعیت را دنبال کردیم. ما باید به اصل مطلب بپردازیم.
وی ادامه داد: ژاپن ما را اوت کرد؛ تیمی که 6 بار پیاپی به جام جهانی رفته و 3 بار قهرمان آسیا شده است. تمام کارهایی که ژاپن در این سال ها کرده را ما نکردیم. ما باید به برنامه ریزی و کار استراتژیک برسیم. اگر ما برنامه ریزی 15 ساله داریم می توانیم به آینده امیدوار باشیم ولی اگر بخواهیم بگویم چرا خاکپور این کار را کرد و چرا نکرد چاره کار ما نخواهد بود.
فردوسی پور که به مخالفت برخی ها با حضور زلاتکو کرانچار اعتراض داشت و البته به موضوع ایجاد کمیته صیانت که مانع از حضور این مربی کروات شده بود گفت: ان کمیته فقط برای این تشکیل شده بود که کرانچار را از حضور در تیم ملی امید محروم کنند. چرا این گروه فقط باید برای یک نفر باشد و بعد از ان دیگر فعالیت نکند و تیم های دیگر بتوانند مربی خارجی جذب کنند و فیلتری برای آن قائل نشد؟
جلال چراغپور به عنوان دیگر کارشناس حاضر در این برنامه صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد: باید بازی های تیم ملی امید را تفکیک کنیم. اگر این عملکرد را هرم در نظر بگیریم، بازی با ژاپن در راس هرم قرار می گیرد و بازی های مقدماتی در بخش دیگری از هرم و بازی های دوستانه هم در بخش دیگر. در این چند ساله چندین مربی عوض کردیم.
وی ادامه داد: من تنها بازی پایانی ایران برابر ژاپن را بررسی می کنیم و اگر در صحبت هایم نیاز به بررسی بازی های دیگر ایران شد هم آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
جلالی در ادامه صحبت هایش گفت: فوتبال ما ناکام است؛ چرا در سال های اخیر فوتبال ما در لیگ قهرمانان آسیا قهرمان نشده؟ چرا فوتبال ما جام ملت های آسیا چندین سال است قهرمان نشده؟ اگر به علل اصلی ناکامی فوتبال پرداخته شود مطمئنا می توان آسیب شناسی کاملی از علل ناکامی فوتبال ایران داشت.
وی در دفاع از محمد مایلی کهن که از سوی فردوسی پور به عاملی برای برهم خوردن وفاق تیم ملی نامید شده گفت: وقتی می آیند مقایسه بدی انجام می شود که می گویند بنز را بر می دارند و موتورگازی می اورند باعث مسائلی می شود. وقتی توهین می شود من به عنوان مربی باید دفاع کنم. اگر گری لینه کر را به عنوان مجری در سیمای ایران آورده شود شما قبول می کنید صفت موتور گازی روی شما گذاشته شود؟
فردوسی پور اعلام کرد: بله، اگر لینه کر بیاید من با آغوش باز قبول می کنم و هیچ وقت نمی گویم عباس آقا اگر بود این برنامه را در بین چهار برنامه چهارم می کرد.
جلالی در واکنش به این مساله گفت: اگر شما سایت کانون مربیان را نگاه کنید ما مقاله هایی از مربیان خارجی قرار داده ایم و این نشان دهنده این است که ما آنها را قبول داریم اما توهین را نمی پذیریم.جلال چراغپور که بحث را همچنان حول هرم ادامه داد گفت: آقای فردوسی پور شما هم اینگونه وارد هرم شده اید! ما ابتدا باید شما را کنترل کنیم و حوصله کنید تا به پاسخ تان برسید. تیم ملی در کارهای تاکتیکی و فنی عملکرد خوبی داشت و شما می توانید این را در آنالیزی که تهیه کرده ام به خوبی مشاهده کنید و این شانسی نیست و کاری است که روی آن تمرین زیادی انجام شده است.
وی ادامه داد: بازی دو تیم ایران و ژاپن در حالی آغاز شد که کادرفنی تیم ملی کاملا از حریف شناخت پیدا کرده بود و تاکتیک 1-4-1-4 به خوبی انتخاب شده بود. من متوجه شدم که تیم ملی امید 19 بار موفق به گرفتن توپ از حریف شدند. اگر بخواهیم با تیم ملی بزرگسالان مقایسه کنیم، شاگردان کی روش فضا را به حریف می دهند و بعد در زمان حمله این حرکت توپ گیری را انجام می دهند. تیم امید گستاخانه تر بازی می کرد و این روشی است که اکنون گوآردیولا در بایرن مونیخ اجرا می کند. از دقایق پایانی نیمه دوم متراژ دوندگی ایران پایین تر آمد. ما در این بازی می توانستیم 5 گل بزنیم. اولین توپ را مطهری از دست داد. ضربه ای که محمدی از دست داد و در ادامه بار دیگر مطهری و در نهایت فرصت سوزی توسط علی کریمی. اگر یکی از این توپ ها گل می شد هیچ کدام از این اتفاقات و انتقادات اکنون وجود نداشت. ژاپن برای 30 دقیقه باقی مانده 2 کیلومتر بیشتر در بدن بازیکنان ذخیره کرده بود اما ما توان جسمی مان را از دست داده بودیم. تنها انتقادی که می توانم از کادرفنی تیم ملی امید کنم این است که آنها استراتژی بازی در وقت های اضافه را نداشتند. اکنون وقت زیادی نداریم و باید 200 آیتم مورد بررسی قرار گیرد.
جلالی در ادامه بحث درباره تغییرات پیاپی ترکیب تیم ملی گفت: این حتما ایده خاکپور بوده و ایشان بهتر می تواند در این باره صحبت کند. این موضوعات مقطعی است و زمان بگوویچ هم می گفتیم و قبل از او هم می گفتیم. به خاطر دارم تیم در جام ملت های آسیا حضور داشت و به کره باخت. مجلس ما را خواست و آنجا هر کس دلیلی برای این مساله گفت. بعد از آن قطبی آمد و همین حذف اتفاق افتاد و بار دیگر این حرف ها تکرار شد. در ایران حدود 700 نفر زیر 20 سال فوتبال بازی می کنند چطور ما نمی توانیم از پتانسیل آنها استفاده کنیم؟
سرمربی سایپا در واکنش به صحبت فردوسی پور درباره جابجایی بازیکنان در ترکیب تیم ملی گفت: فکر می کنید سرمربی تیم ملی می خواهد ببازد؟ یعنی مربی تیم ملی نمی داند چطور از بازیکنانش استفاده کند؟ ما اگر بخواهیم بگوییم چرا فلانی بازی کرد و چرا اینجا و آنجا بازی کرد به نتیجه نمی رسیم.
فردوسی پور با بررسی لیست تیم هایی مثل عراق، کره جنوبی، ژاپن و ازبکستان و مقایسه انها با حضور بازیکنان جوان در ترکیب ایران وضعیت تیم کی روش را در رتبه دوم استفاده از بازیکنان جوان دانست. عراق با استفاده از 10 بازیکن، ایران با 7 بازیکن، ازبکستان با 2 بازیکن  و ژاپن و کره جنوبی بدون استفاده از بازیکن امید در لیست خود در این رده بندی قرار داشتند.
جلالی بار دیگر صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: ما می توانستیم ارژانتین را هم ببریم اما این تنها یک اتفاق است و فوتبال راه خودش را دارد. راهی که ژاپن می رود راه پیشرفت فوتبال است. ما اینجا به دنبال بحث و جدل هستیم و این دعواهای پوشالی است. فیفا 7 عامل برای پیشرفت فوتبال معرفی کرده که دو تای آن برنامه ریزی و
وی ادامه داد: حضور مایلی کهن باعث شد تا تجربه در کادرفنی تیم ملی امید هم بالا برود.
جلالی درباره بیانیه ای که کانون مربیان صادر کرده بود گفت: آن بیانیه یک واکنش بود به توهینی که شده بود. در ذهن ما دیواری به عنوان مربیان داخلی و خارجی نیست. مطمئنا در بین خودمان هم مربیان خوب هم وجود دارد و مربیان دلال و بد هم وجود دارد.
فردوسی پور با عنوان اینکه در بین بازیکنان تیم ملی امید 8 عضو ان در بین 25 نفر اول لیگ پانزدهم حضور داشتند گفت: وقتی چشمی که در تیم باشگاهی اش تماما هافبک دفاعی بازی کرده چطور باید در تیم ملی به دفاع آخر برود و این مشکل به وجود آید.
جلالی در این باره گفت: ما مشکل عدم حمایت تیم های پایه داریم، ما مشکل امکانات داریم و …
او درباره اینکه مهدی ترابی در تیم ملی زیاد استفاده نمی شد با دفاع از مایلی کهن و خاکپور گفت: ما در تیم سایپا هم با توجه به فشردگی بازی ها زیاد از او استفاده نمی کردیم و استراحت می دادیم.
این در حالی بود که فردوسی پور با نمایش آمار بازی های ترابی نشان داد که جلالی برخلاف حرف هایش از تمام پتانسیل این بازیکن استفاده کرده است!
جلالی در پایان حرف هایش گفت: ما کار خوبی کردیم که فردای انتخاب خاکپور در حمایت از او بیانیه صادر کردیم. ما هم بعضی اوقات احساسی می شویم و این وظیفه ذاتی کانون مربیان است. مخصوصا زمانی که به مربیان داخلی توهین می شود. در زمینه فنی هم باید از مربیان مان حمایت کنیم. من از آقای بگوویچ هم که تیم امید حذف شد نگفتم او مقصر بود. ما باید نگاه را بگذاریم روی مربی خوب و بد نه اینکه مربی خارجی و داخلی. هیچ وقت نژادپرستی در کانون مربیان وجود ندارد و ما هیچ وقت نگفتیم چرا اشکان دژآگه و قوچان نژآد در تیم ملی حضور دارند. اگر نگاه اینگونه این است نباید بگویم بنز و موتور گازی. سنجش ما باید فقط مربی خوب و بد باشد. اگر یک نفر از جمع مربیان داخلی چنین چیزی گفته نباید تسری به تمام اعضا داده شود.حاشیه جالب در گفتگوی خاکپور و فردوسی پور

در حاشیه گفت و گوی زنده عادل فردوسی پور با محمد خاکپور در برنامه نود سرمربی تیم امید خودکاری را در دست داشت که مدام با این خودکار بازی می کرد و آن را فشار می داد.اتفاقی که در نهایت باعث شد تا این واکنش فردوسی پور را به همراه داشته باشد:«بهتر است یک آیتم ببینیم تا من این خودکار را از دست شما بگیرم.از بس که “تق تق” صدای این خودکار را درآوردید.اعصابم خرد شد!»
محمد خاکپور هم در این لحظه گفت:خب زودتر می گفتید،شما که همه چیز را رک می گویید،این را هم می گفتید.

عذر خواهی دوباره محمد خاکپور از مردم ایران
سرمربی تیم امید دوشنبه شب مهمان برنامه نود بود.او ابتدا از مردم عذر خواهی کرد و گفت:«عذر می خواهم که نتوانستم خوشحالی را برای آنها به همراه بیاورم.من اینجا هستم چون شکست خورده ام.اگر پیروزی می شدم اینجا من را نمی دیدید.آمدم تا جوابگو باشم.خواهشم این است که دنبال سوالات کلیشه ای نرویم و خیلی ویژه نگاه کنیم تا به دلایل شکست برسیم.دنبال بهانه نیستم و نمی خواهم برای شکست هایم بهانه بیاورم.آمده ام تا راهکاری پیدا کنیم که دیگر شاهد این شکست ها نباشیم.

او این را گفت و ادامه داد:«من 25 آذرماه سال گذشته سرمربی شدم.روزی که این تیم را گرفتم بازیکنان انتخاب شده بودند.ما به این نتیجه رسیدیم که این نمی تواند تمام بضاعت فوتبال ما باشد.اردو را تعطیل کردیم و 130 بازیکن را دعوت کردیم و در دو مقطع از آنها تست گرفتیم.ما 40 درصد از بازیکنان را تغییر دادیم.بعد از مسابقات مرحله اول ما فرصتی 10 ماهه برای آماده سازی داشتیم.ما برنامه را به سازمان لیگ دادیم که با بعضی ها موافقت شد.سعی کردم طوری برنامه ریزی کنم که با تیم ملی بزرگسالان تداخلی نداشته باشیم.فقط یک ماه آخر که بازی های تیم بزرگسالان تمام شده بود من درخواستم از سازمان لیگ این بود که 40 روز را به من بدهند.دلیلش هم واضح بود.
خاکپور ادامه داد:«من به اعتقادم ایمان دارم که هم تیم ملی بزرگسالان و هم بازیکنان امید توانایی بازی در سه روز را ندارند.ما از جی پی اس استفاده می کنیم و می دانیم میزان دوندگی ما پایین است.ما می بینیم که پس از یک بازی 90 دقیقه ای سنگین عضله شان می گیرد.به همین دلیل 40 روز زمان می خواستم تا بتوانم تیم را آماده کنم.
فردوسی پور به خاکپور گفت که آیا ژاپنی ها هم 40 روز لیگ را تعطیل می کنند که او گفت:«نه.به چه دلیل ما این را می خواستیم؟به دلیل نیازهای تیم.من برای سازمان لیگ راهکارش را ارائه دادم.ما 40 سال راهی را رفتیم که به المپیک نرسیدیم.باید یک کار دیگری می کردیم.ما خودمان را با لیگ خودمان باید مقایسه کنیم.من به سازمان لیگ گفتم چون هنوز لیگ شروع نشده از باشگاه ها نظر خواهی بکنند که آیا حاضرند بدون بازیکن امید لیگ را ادامه بدهند یا نه؟یا اینکه یک بازیکن امید دیگر را جایگزین کنند.
فردوسی پور سپس گفت:«اگر اخباری را از تراکتور و برادران محمدی را از راه آهن بگیرید دیگر با چه کسی بازی کنند؟»خاکپور هم در این لحظه گفت:«برای به دست آوردن بعضی از چیزها باید چیزهای دیگری را از دست داد.من سوالم این است که برای المپیک چرا یک پروسه 4 ساله را در نظر می گیرند؟ما هیچ وقت این کار را نکردیم.من 14 ماه زمان داشتم و فقط 93 روز بازیکنانم را داشتم.هیچ وقت تیم من کامل نبود.برای اردوی آنتالیا نفت بازیکنانش را به ما نداد.در اردوی بندر عباس تیم ما کامل نبود.باشگاه ها فشار می آوردند و مجبور بودیم اردو را زودتر تعطیل کنیم.اینها دقیقا در آستانه مسابقات اتفاق افتاد.ما به جایی رسیدیم که می خواستیم مسابقات را آغاز کنیم.بازی با سوریه در حقیقت اولین بازی تدارکاتی ما بود.همه تیم ها در اردوهایشان بازی های تدارکاتی داشتند اما …در مسابقات خیلی از ما ایراد گرفتند که چرا تغییرات زیادی داشتیم؟ همه تیم ها این تغییرات را داشتند.همین ژاپن در بازی دوم 6 تغییر داشته است.در بازی سوم 10 تغییر داشته اند.یا مثلا چین؟»در این لحظه فردوسی پور گفت:«خب این طبیعی است.دومین بازی آنها مقابل تیم ضعیف گروه بوده و در سومین بازی هم آنها صعودشان قطعی شده بود.
خاکپور در ادامه حرف هایش گفت:«من ترکیب اصلی تیمم را می شناختم.بازیکنان من خیلی نزدیک به هم بازی می کنند.در بازی با قطر حسین کنعانی زادگان را استفاده کردم چون تیم قطر را آنالیز کرده بودیم و به حضور این بازیکن در آن پست نیاز داشتیم.ما اگر با قطر مساوی می کردیم شما فکر می کنید قطر نمی توانست از سوریه آوراژ گل زیادی بگیرد؟ من به دلیل تقسیم انرژی از مهدی ترابی استفاده نکردم.نمی شود از احتمالات حرف زد.ما دچار تله قطر در نیمه اول شدیم.مدافعان ما برای اینکه فاصله شان با هافبک ها را کم کنند مجبور بودند جلو بیایند.ما می دانستیم قطری ها ازکناره ها آسیب پذیر هستند.ما در نیمه اول گل را خوردیم و برنامه ها به هم ریخت.
در بازی با ژاپن شما ترابی را بردید عقب تر.او خسته بود و گل و …خاکپور دراین مورد گفت:«نه این طور نبود.ما وقتی گل را خوردیم به 3-4-3 تغییر سیستم دادیم.پهلوان را آوردم داخل زمین و ترابی را کنار ارسلان گذاشتم.اما او به عقب برگشت که آن هم به خاطر عرق اش بود.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.