خلاصه برنامه نود 16 آذر /تصاویر

پرتال خبری واکنش: برنامه نود در  ۱۶ آذر با محوریت مرور هفته سیزدهم لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت ۲۲:۳۴ از شبکه سه سیما آغاز شد.

عادل فردوسی پور دضمن تبریک ۱۶  آذر روز دانشجو آرزو کرد قشری که قرار است مملکت را بسازند دغدغه هایشان شنیده شده و به خواسته هایشان برسند. او همچنین سالگرد شهادت شهدای رسانه در حادثه سقوط هواپیمای سی۱۳۰ را به خانواده های آنان تسلیت گفت.

به عنوان اولین بخش سوال مسابقه پیام کوتاه درباره انتخاب بهترین بازیکن دو ماه اخیر فوتبال ایران پخش شد. فردوسی پور اعلام کرد برای انتخاب بازیکنان از نمراتی که سایت برنامه به بازیکنان لیگ داده است کمک گرفتیم و در کنار آنها کریم انصاری فرد هم که ۴ گل در ۸ بازی اخیر لیگ یونان زده را اضافه کردیم.

از بدقولی وزیر احمدی نژاد تا بی توجهی وزیر روحانی

سایت واکنش: برنامه 90 ابتدا 2 مهمان ویژه داشت. مردانی که از تیم ملی ناشنوایان فوتسال و پس از قهرمانی جهان به این برنامه آمدند و گلایه هایی هم داشتند.
احمد رضا رضایی در این باره گفت:‌ سال است که برای قهرمانی تیم ملی ناشنوایان زحمت می کشیم اما کسی به ما توجهی ندارد. طوری که 12 نفر از تیم 14 نفره ما بیکار هستند و حتی شغلی هم ندارند. در دولت گذشته شیخ الاسلام وزیر رفاه قول مساعدت به ما داد اما انجام نشد و در دولت جدید نیز بعد از قهرمانی تیم در رقابت های آسیایی با آقای ربیعی صحبت هایی انجام دادیم اما هنوز مشکل کار ما حل نشده است.
وی همچنین گفت: ما حاضریم در شرایط برابر و در صورتی که بازیکنان تیم ملی شنواهای فوتسال پنبه در گوش های خود بگذارند با آنها مسابقه دهیم تا همگان قدرت و استعداد بچه های ما را بیینند. متاسفانه هیچ کدام از رسانه ها از ما ننوشتند و به قهرمانی ما نپرداختند. با این وضعیت امیدواریم مسابقاتی در مریخ یا سیارات دیگر برگزار شود و آنجا قهرمان شویم ، شاید آنجا به ما بیشتر توجه شود!
علی اکبر احمدوند نیز عنوان کرد: 4 سال پیش رئیس جمهور وقت قول داد که 120 سکه برای قهرمانی به ما بدهند اما فقط 5 سکه به ما دادند. امیدوار هستیم حالا که تیم قهرمان شده کسی به ما توجه کند.

خلاصه برنامه نود 16 آذر /تصاویر

مدیر عامل تراکتور: منتظر تصمیم تونی هستیم

مدیر عامل تیم فوتبال تراکتورسازی در خصوص آخرین وضعیت سرمربیگری این تیم اظهار داشت: همین الان هم از تونی خواسته ایم که اگر تمایل دارد و می تواند،‌ بماند و در تراکتور مربیگری کند. شب گذشته هم با هیئت مدیره جلسه داشتیم و این جلسه بی نتیجه ماند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: در مجموع ما خواهان ماندن تونی هستیم اما اگر او می خواهد برود و مشکل روحی دارد، جلوی وی را نمی گیریم. در مجموع اما با ماندن تونی مشکلی نداریم.
عباسی در خصوص گزینه های احتمالی مربیگری پس از تونی نیز اظهار داشت:‌ اگر ماجرای رفتن تونی قطعی شود گزینه های دیگر را به سرعت مطرح کرده و با آنها صحبت می کنیم. با آقای خطیبی صحبت هایی داشته ایم اما درباره مربیگری باشگاه نبوده است. موضوع مهم ما در حال حاضر تصمیم گیری تونی است.

کاشانی: کی روش می گوید کاشانی چاه نفت دارد

سایت واکنش: مدیر تیم ملی امید فوتبال کشورمان در خصوص آخرین وضعیت این تیم گفت: امروز 50 نفر را برای لیست نهایی تیم ملی المپیک انتخاب کرده ایم و می توانیم بگوییم که 4 تیم المپیک را با خود همراه داریم.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در طول ماه های گذشته اشاره کرد و افزود: از خرداد ماه برنامه ریزی های لازم را انجام دادیم و از تمام پتانسیل های خود استفاده کردیم. در اولین گام برنامه ریزی های لازم را با سازمان لیگ انجام دادیم تا بتوانیم از بازیکنان باشگاهی نیز استفاده کنیم. هم و غم ما نیز این بود که باشگاه ها متضرر نشوند و تا به امروز تمام برنامه های ما به خوبی انجام شده است. سازمان لیگ هم کمک های بسیاری با ما داشت و 4 جلسه با کادر فنی تیم ملی المپیک برای برنامه ریزی ها داشته اند. به طوری که امروز می توانیم بگوییم 95 درصد برنامه ها اجرایی شده است.
حبیب کاشانی در ادامه عنوان کرد:‌ تیم ملی در حال حاضر در ترکیه به سر می برد و سعی داریم طبق قانون فیفا که 72 ساعت پیش از مسابقه بازیکنان باید در اختیار تیم ها قرار گیرند، بازیکنان را تا روز پنج شنبه در اختیار تیم ها قرار دهیم. اردوی ترکیه اولین اردویی است که تیم ما به صورت کامل کنار هم قرار دارند.
وی در خصوص پول هایی که به تیم ملی آمده نیز اظهار داشت: افراد خیری هستند که کمک های خود را به تیم ملی امید انجام می دهند. خیلی اوقات پشت درب اتاق ها نشسته ام و پیگیری های لازم را برای رفع مشکلات مالی و حتی خروج بازیکنان از کشور را رفع کرده ام.
مدیر تیم ملی امید کشورمان گفت: در طول یکسال گذشته 223 میلیون تومان از سوی کمیته ملی المپیک به تیم ملی امید انجام گرفته و فدراسیون فوتبال نیز هزینه های بلیط تیم ملی را بر عهده گرفته است. اما یکی ازمشکلات ما در تیم های ملی موضوع لباس است. اما امروز ما به نوعی معضل لباس و وسائل همراه حل شده است که ما حتی 75 میلیون تومان هم در طول این دوره هزینه اضافه بار پرداخت کرده ایم.
وی با بیان اینکه تلاش خواهد کرد جلسات هماهنگی میان سرمربی تیم ملی بزرگسالان و امید برگزار شود، گفت: کی روش به خاکپور می گفت که شما چاه نفت پیدا کردید. منظورش هم من بودم. من هم به وی گفتم آنکه چاه نفت دارد مالک باشگاه چلسی است. من برای کمک به تیم ملی کشورم آمده ام و هر چه از دستم برآید انجام می دهم.
کاشانی همچنین اظهار داشت: گذشته کی روش نشان می دهد که ایشان در کشورهای مختلفی مربیگری کرده و آمدن کی روش به قطر ما را خوشحال می کند و بازیکنان ما هم با انگیزه خواهند شد. در قرارداد کی روش هم هست که به تیم های پایه نظارت داشته باشد.

خلاصه برنامه نود 16 آذر /تصاویر

فردوسی پور سیندرلا شد!

در بخشی از گفتگوی کاشانی و فردوسی پور، بحث به نحوه پرداخت مبالغ قرارداد کادر فنی تیم ملی امید رسید که مجری برنامه نود از فردوسی پور درباره نحوه پرداخت قرارداد کادر فنی پرسید و متذکر شد که این مبالغ از سوی خیرین پرداخت می شود یا فدراسیون. در این لحظه کاشانی خطاب به فردوسی پور گفت: قرار نشد تیکه بیندازید و اذیت کنید. شما مانند سیندرلا می مانید و بعد از ساعت 12 لباس خود را عوض می کنید. پول شما را خیران می دهند یا صدا و سیما که فردوسی پور در پاسخ عنوان کرد:‌ صدا و سیما. کاشانی نیز اظهار داشت پول کادر فنی تیم ملی امید را هم فدراسیون پرداخت می کند.

قالیباف هم پای کار ورزش آمد

در بخش پایانی گفتگوی کاشانی و فردوسی پور درباره تیم ملی امید، حبیب کاشانی که عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز هست، از تلاش و قول مساعدت شهردار تهران در زمینه ساخت کمپ تیم های ملی تقدیر و تشکر کرد. در این بخش فردوسی پور نیز از این اقدام تقدیر کرد و ساخت کمپ برای تیم های ملی را یک اقدام مفید وموثر خواند.
این در شرایطی است که ساخت کمپ برای تیم های ملی فوتبال که سال هاست ورزش کشور انتظار آن را می کشد و امروز شهرداری تهران آن را تقبل کرده، می تواند بسیاری از مشکلات تیم های ملی را کاهش داده و حتی از بین ببرد.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.