داعش وجهه اهل سنت را تخریب می‌کند

IMAGE634398511604531250

رییس جمعیت قولنا و العمل لبنان خاطرنشان کرد: داعش در راستای اهداف دشمنان جهان اسلام در حال تخریب وجهه مسلمانان و به ویژه اهل سنت است.

به گزارش خبرگزاری واکنش، شیخ احمد قطان، رییس جمعیت قولنا و العمل لبنان در مراسم افطار سالانه این جمعیت که در منطقه برالیاس برگزار شد، ضمن محکومیت اقدامات اخیر گروه‌های تروریستی به ویژه داعش، این گروه‌ها را دشمن خدا ، اهل سنت و سایر مذاهب اسلامی برشمرد و گفت: داعش هیچ خدمتی به اهل سنت نمی‌کند بلکه در راستای اهداف دشمنان اسلام به تخریب وجهه اسلام و اهل سنت می‌پردازد.

این عالم اهل سنت لبنانی، اقدامات داعش را خدمتی بزرگ به آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرد و اظهار داشت که گروه‌های تکفیری خطری جدی برای کشورهای منطقه و جهان اسلام هستند.

وی با اشاره به هدف قرار گرفتن ارتش لبنان از سوی تروریست‌ها برای ایجاد ناامنی در این کشور، گفت: ضربه به ارتش لبنان ضربه به مسیحیان، شیعیان و اهل سنت این کشور و به عبارتی تخریب همه ملت لبنان است.

قطان بر لزوم وحدت سیاستمداران لبنانی و ایجاد فضای گفت‌وگو و رایزنی بین جریان‌های سیاسی این کشور تاکید کرد و افزود: نماینده‌های پارلمان لبنان باید با کنار گذاشتن مصالح شخصی و حزبی برای انتخاب رییس جمهوری کارآمد تلاش کنند چرا که ادامه وضعیت کنونی و ایجاد خلاء در روند سیاسی کشور بسیار خطرناک است.