کافه گردش
اخبار
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۷ ق.ظ

داعش یک چهارم قلمروی خود را از دست داد

داعش یک چهارم قلمروی خود را از دست داد

موسسه تحقیقاتی معتبر آی اچ اس گزارش داد که داعش طی ۱۸ ماه گذشته یک چهارم قلمروی تحت کنترل خود در عراق و سوریه را از دست داده است.موسسه تحقیقاتی آی اچ اس در گزارشی اعلام کرد که داعش طی ۱۸ ماه گذشته بیش از یک چهارم قلمروی تحت کنترل خود را در عراق و سوریه از دست داده است و احتمالا طی ماههای آینده حملات خود را علیه غیرنظامیان تشدید خواهد کرد.
پرتال خبری واکنش:آی اچ اس با بیان اینکه قلمروی تحت اشغال داعش از ۹۰۸۰۰ کیلومتر مریع در ژانویه ۲۰۱۵ به ۶۸۳۰۰ کیلومتر کاهش یافته تاکید کرد که این مساله احتمالا باعث افزایش حملات داعش به اهداف غیرنظامی از جمله در اروپا و خاورمیانه خواهد شد.

کلومب استارک مدیر پروژه نظارت بر بحران آی اچ اس می‌گوید: از آنجایی که طرح حکومت داعش به طور فزاینده شکست خورده است این گروه در حال بازتعریف اولویتهای خود است. در نتیجه انتظار می‌رود که داعش به سمت نخریب زیرساختهای اقتصادی در عراق و سوریه و فراتر از آن در اروپا برود.

این گزارش افزود؛ به عنوان مثال، از دست رفتن فلوجه از کنترل داعش و بازپس گیری آن در ماه گذشته باعث حملات این گروه به اهداف شیعی در عراق و بمبگذاریهای مختلف شد که به کشته شدن حدود ۳۰۰ غیرنظامی منجر شد.

سارا ابراهیمی
406 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *