دربی پرسپولیس و تراکتورسازی تبریز

پرتال خبری واکنش:در آخرین روز هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال و در جذاب‌ترین دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی به دیدار هم می روند.هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران، یکشنبه ١٦ اسفند با انجام سه دیدار به پایان می رسد که در طی آنها نفت، پرسپولیس و سپاهان به ترتیب از ذوب آهن، تراکتورسازی و صبا میزبانی می‌کنند.
فوتبال
* تکرار فینال جام حذفی

از ساعت ١٥:٣٠ یکشنبه تیم های نفت تهران و ذوب آهن به دیدار هم می روند. این دیدار یادآور فینال جام حذفی پارسال است. یحیی گل محمدی و علیرضا منصوریان در این دیدار تنها به پیروزی فکر می کنند چون تساوی به کار هیچ یک از دو تیم نخواهد آمد و به سود هیچکدام نیست.ذوب آهن اکنون با ٣٤ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارد و در صورتی که نفت را شکست دهد موقتا جای پرسپولیس در رده سوم را می گیرد. از طرف دیگر با توجه به دیدار سخت پرسپولیس برابر تراکتورسازی، ذوب آهن می تواند رده سوم را کامل از آن خود کند.

در سوی دیگر نفت تهران در حالی به مصاف حریف می رود که با مشکلات زیادی از جمله مشکل مالی روبروست و این مساله حاشیه های زیادی هم برای تیم ایجاد کرده است. همچنین نفتی ها داغدار از دست دادن مربی بدنساز خود هستند. دارستانی هفته گذشته به دلیل سکته قلبی از دنیا رفت.

* دربی سرخ

قرمزپوشان تهران و تبریز این هفته به مصاف هم می روند. برانکو ایوانکوویچ() که پرسپولیس خسته و ناامید را تا رده سوم بالا برده و کاری با تیم کرده که زیباترین بازی های لیگ را انجام می دهد این هفته به دیدار قلعه نویی و تیمش می رود که انگیزه بالایی برای پیروزی دارند.تراکتورسازی همین هفته دو برد ارزشمند در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده و با انرژی دوچندان به دیدار پرسپولیس می رود. پرسپولیس اکنون ٣٥ امتیازی است و در رده سوم جدول جای گرفته و برای آن که از قافله مدعیان دور نشود باید برنده شود. تراکتورسازی اما با ٣١ امتیاز هفتم است و برای بالاکشیدن خود به سه امتیاز این بازی به شدت محتاج است.

دیدار این دو تیم ساعت ١٧:٣٠ در ورزشگاه آزادی تهران آغاز می شود؛ ورزشگاهی که یکشنبه قطعا پر از تماشاگر خواهد بود.

* بازگشت دایی به اصفهان

صبا در آخرین دیدار هفته مهمان سپاهان است. علی دایی در مقام مربی تیم های لیگ برتری مختلف از اصفهان خاطرات تلخی به یاد دارد؛ از جنجال داوری که به محرومیت محسن قهرمانی انجامید تا سانحه رانندگی در راه بازگشت به تهران، اما همه این ها دلیل نمی شود که دایی از میدان فولادشهر پیروزی نخواهد. صبا با ٣٠ امتیاز در رده هشتم جای گرفته و سپاهان ٢٥ امتیازی یازدهم است.