کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۰۸ ب.ظ

در بیست‌وسومین دادگاه میلیاردر نفتی چه گذشت؟!

بیست و سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.در بیست‌وسومین دادگاه میلیاردر نفتی چه گذشت؟!

پرتال خبری واکنش: به نقل از خبرگزاری ها، متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در بیست‌و‌سومین جلسه رسیدگی به این پرونده با اشاره به ماجرای تفاهمنامه بابک زنجانی با سازمان تأمین اجتماعی گفت: مرتضوی به ما اعلام کرد که برای فروش شرکت‌های تأمین اجتماعی از رئیس‌جمهور (احمدی نژاد) مجوز گرفته است.

«ح.ف.ه» به موضوع تفاهمنامه زنجانی با سازمان تأمین اجتماعی اشاره و اظهار کرد: در کیفرخواست آمده است که شناسایی و کارشناسی شرکت‌ها برعهده من بوده است در حالی که من شرکتی را شناسایی نکردم بلکه کارشناسی انجام دادم.

وی افزود: زنجانی حداقل از یک ماه و نیم قبل با من تماس می‌گرفت و درباره وضعیت فلان شرکت سوال می‌کرد. موضوع را از او جویا شدم که پاسخ داد احتمالاً این شرکت‌ها را خریداری کنم.

متهم ردیف سوم پرونده نفتی ادامه داد: شرکت‌هایی را که زنجانی سوال کرده بود، کارشناسی کردم و اکثریت آنها ضررده بود. به زنجانی گفتم اگر موضوع جدی است باید تیمی تشکیل داده و شرکت‌ها را کارشناسی کنیم که او نیز خواستار بررسی موضوع شد.

«ح.ف.ه» اضافه کرد: حدود ۲۰ روز این ارزیابی‌ها طول کشید و لیستی که از سوی تأمین اجتماعی ارائه شده بود، اشکالات اساسی داشت چرا که شرکت‌های موجود در لیست با یکدیگر غیرمرتبط بودند مثلاً در بین شرکت‌ها یک گاوداری در شیراز و یک مزرعه در همدان وجود داشت. ضمن این‌که هیچکدام از شرکت‌ها به جز یک الی دو مورد سهام مدیریتی نداشت و برخی از آنها بیش از ۹۰ درصد ضررده بودند.

وی ادامه داد: شب امضای تفاهمنامه زنجانی به من زنگ زد و نام چند شرکت را پرسید. ماجرا را از او جویا شدم که از من خواست به دفتر مرتضوی بروم. وقتی وارد دفتر مرتضوی شدم دیدم بابک زنجانی به اتفاق «م» نشسته است. گفتم شرکت‌ها ضررده هستند و می‌توانید این شرکت‌ها را از طریق بورس خریداری کنید.

متهم ردیف سوم پرونده نفتی افزود: زنجانی در پاسخ به من گفت که قصد دارد منابعی را وارد کشور کند و چون سازمان‌ تأمین اجتماعی جزء تحریم نیست این کار راحت انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در بین این گفت‌وگوها مرتضوی آمد و زنجانی نام من را به عنوان کارشناسی معرفی کرد. مرتضوی توضیح داد که با کسری بودجه شدید مواجهند و از رئیس‌جمهور مجوز فروش شرکت‌ها را گرفته است.

«ح.ف.ه» افزود: به مرتضوی گفتم که شرکت‌ها ضررده هستند که او پاسخ داد اگر در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد موضوع حل می‌شود.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
477 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *