دزدان دریایی یک کشتی ایرانی را ربودند /عکس

دزدان دریایی یک کشتی ایرانی را ربودند /عکسپرتال خبری واکنش: به نقل از پرس تی وی، به گفته مقام‌های کشور سومالی دزدان دریایی فعال در این کشور یک شناور ماهیگیری ایرانی را با 15 سرنشین ربوده‌اند.
خبرگزاری رویترز گزارش داد: عبدالرزاق محمد دیریر، مدیر بخش مقابله با دزدان دریایی پونتلند، ناحیه‌ای خودمختار در سومالی، دوشنبه اعلام کرد این کشتی عصر یکشنبه (یکم آذر) در آب‌های ساحلی شهر ایل ربوده شد.
وی گفت: «دزدان دریایی یکی از شناورهای ماهیگیری ایران با 15 سرنشین را حوالی ایل ربودند.»
جان استید، مدیر بخش شرق آفریقای گروه «اوشنز بییاند پایرسی،» نیز با تایید این خبر، اعلام کرد نام این شناور «محمدی» بود. دزدان دریایی در ماه مارس (فروردین) نیز دو کشتی ایرانی را ربوده بودند؛ 16 سرنشین یکی از کشتی‌ها در ماه آگوست توانستند با بالاکشیدن لنگر فرار کنند، اما کشتی دوم با 26 سرنشین همچنان در دست دزدان دریایی است.
به گفته استید، دزدان دریایی هفته گذشته 3 حمله ناموفق را علیه کشتی‌های دیگر انجام داده‌اند. وی افزود: «این امر نشان می‌دهد سطح ماهیگیری غیرقانونی خطر بازگشت دزدان دریایی سومالی را از همیشه بیشتر کرده است.»
آب‌های سومالی در اقیانوس هند، خطرناک‌ترین نقطه جهان در مورد وقوع دزدی دریایی محسوب می‌شود.فعالیت‌های دزدان دریایی سومالی در ده سال گذشته، میلیاردها دلار برای صنعت کشتیرانی جهان هزینه در پی داشته است.با اخبار سایت واکنش همراه باشید.