کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۰ بهمن ۱۳۹۵, ۱۱:۰۴ ق.ظ

دستور ترامپ، یقه خدمه‌های پرواز را گرفت

طبق اعلام انجمن حمل و نقل هوایی بین‌المللی، ممنوعیت جدید سفر به آمریکا برای اتباع هفت کشور جهان صنعت هوانوردی را نیز تحت تاثیر قرار داده و خدمه پروازی متعلق به این کشورها هم از ورود منع شدند.

 انجمن حمل و نقل هوایی بین‌الملل در پیامی به ایرلاین‌های عضو گفت که حفاظت مرزی و گمرکی آمریکا به این گروه تجاری جهانی اعلام کرده که دارندگان گذرنامه کشورهایی نظیر ایران و عراق از جمله خدمه‌ پرواز نمی‌توانند وارد آمریکا شوند.

در این پیام سردرگمی ایرلاین‌ها درباره شرایط کنونی مشخص است؛ خصوصا اینکه برنامه زمانبندی خدمه پروازی آنها هم به هم ریخته است. ایرلاین‌ها همچنین از ضرر مالی گلایه کردند. به عنوان مثال طبق اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا، سال ۲۰۱۵ حدود ۳۵ هزار مسافر از ایران وارد ایالات متحده شدند.

فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا مسافرت دارندگان گذرنامه از هفت کشور ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن را برای ۹۰ روز ممنوع می‌کند. طبق اعلام انجمن حمل و نقل هوایی بین‌المللی، دارندگان گرین کارت از این هفت کشور شامل ممنوعیت نمی‌شوند. با این حال یک مقام دولت ترامپ گفته‌است که دارندگان گرین کارت از این هفت کشور باید وضعیتشان مورد بررسی قرار بگیرد.

خطوط هوایی “الاتحاد” امارات در وب‌سایت خود اعلام کرده است که مسافران برای سفر به آمریکا باید گرین کارت و یا ویزای دیپلماتیک داشته باشد.

رهـــــــــــــا مسعودی
298 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *