دستگیری ۲۲ نفر از عوامل انتشار تصاویر مستهجن

پارتی

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عوامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی دستگیر شدند.

پرتال خبری واکنش: سرهنگ پاسدار سید صداقت رضایی افزود: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان حوزه ضد امنیت اخلاقی افرادی را که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مستهجن در فضای تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام می‌کردند، دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه هتک حیثیت و نشر اکاذیب از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی می شود، بیان کرد: بر اساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه، این افراد مورد تعقیب قضایی قرار گرفتند.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) سازمان اطلاعات سپاه استان کهگیلویه و بویراحمد و هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضایی این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی و توهین به عقاید و مقدسات دینی مردم فعالیت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

رضایی تصریح کرد: در این راستا تعداد 22 نفر از متخلفین شبکه‌های اجتماعی در سراسر استان دعوت، احضار و یا دستگیر شدند و در نهایت شبکه‌های اجتماعی مذکور بعد از برخورد با مدیران و کاربران متخلف مسدود شد.

وی در پایان با هشدار به افرادی که با شبکه‌های اجتماعی ضد امنیت اخلاقی و مذهبی با هر عنوانی همکاری می‌کنند، اضافه کرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با رصد شبانه‌روزی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در صورت مشاهده فعالیت‌های ضد امنیت اخلاقی، توهین به مقدسات و سایر موارد بر اساس قانون با عوامل این نوع فعالیت‌ها برخورد خواهند کرد و از مردم شریف و ولایت مدار استان کهگیلویه و بویراحمد خواست هرگونه اطلاعات پیرامون فعالیت‌های ضد امنیت اخلاقی و توهین به مقدسات در فضای مجازی را به سازمان اطلاعات سپاه فتح یا اطلاعات نواحی بسیج اطلاع‌رسانی کنند.