کافه گردش
اخبار
۲۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۴ ق.ظ

دعوت از پناهجویان به شیوه داعشی

پرتال خبری واکنش:در شرایطی که این روزها به واسطه سیل گسترده مهاجرت پناهجویان به اروپا، کشورهای اروپایی با یکی از بزرگترین بحران های سال های اخیر خود مواجه شده اند و تمرکز جامعه جهانی بر حل این بحران معطوف شده، گروه تروریستی داعش از پناهجویانی که از دست همین گروه می گریزند دعوت کرده به سرزمین های تحت کنترلش در عراق و سوریه نقل مکان کنند!

 در شرایطی که این روزها به واسطه سیل گسترده مهاجرت پناهجویان به اروپا، کشورهای اروپایی با یکی از بزرگترین بحران های سال های اخیر خود مواجه شده اند و تمرکز جامعه جهانی بر حل این بحران معطوف شده، گروه تروریستی داعش از پناهجویانی که از دست همین گروه می گریزند دعوت کرده به سرزمین های تحت کنترلش در عراق و سوریه نقل مکان کنند!
گروه تروریستی داعش از پناهجویان عازم اروپا خواسته از مهاجرت به «سرزمین‌های کفر» خودداری کنند. این گروه با انتشار مجموعه‌ای از پنج ویدیو در اینترنت، به مسلمانانی که برای کسب پناهندگی عازم اروپا شده‌اند توصیه کرده از رفتن به سرزمین‌های کفر خودداری نموده و به جای آن، به «خلافت داعش» مهاجرت کنند.در این ویدیو‌ها، مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی زمینه‌ساز «معاصی کبیره» توصیف شده، زیرا حقارت مسلمانان را در پی دارد و مانع از آن می‌شود که آنان به تکالیف و واجبات دینی خود عمل کنند. محتوای این ویدیوها بر شرایط تحقیرآمیز، محرومیت و تبعیض علیه پناهجویان و مهاجران مسلمان در کشورهای اروپایی تأکید دارد و در آن ها ادعا شده نحوه زندگی در این جوامع، مسلمانان را در معرض انحطاط اخلاقی و ارتکاب معاصی قرار می‌دهد.

داعش تأکید کرده تنها در سرزمین‌های تحت «خلافت»، یعنی مناطق تحت تسلط این گروه است که قوانین شرع به درستی اجرا می‌شود و مسلمانان زندگی می‌کنند. به این ترتیب، واجب است مسلمانان برای زندگی به این سرزمین‌ها مهاجرت کنند. این ویدیوها توسط «ولایات خلافت» در سوریه، عراق و یمن منتشر شده و تاریخ ١۶ و ١٧ سپتامبر (٢۵ و ٢۶ شهریور) را دارد.

تاکنون داعش از اظهارنظر تفصیلی درباره بحران پناهجویان در اروپا خودداری کرده بود و فقط مجله اینترنتی انگلیسی زبان این گروه به نام «دابق» در روز ٩ سپتامبر مقاله‌ای در این زمینه منتشر کرد. در این مقاله تأکید شده بود مهاجرت از سرزمین‌های اسلامی به کشورهای غیراسلامی مکروه است.

در تابستان سال گذشته، تروریست های داعش که پیشتر بخش‌هایی از سوریه و عراق را در تصرف خود داشتند، پس از تصرف موصل و چند شهر دیگر این کشور، در سرزمین‌های تحت تسلط خود «خلافت» اعلام کرده و ابوبکر البغدادی را «خلیفه» خواندند. داعش سپس از مسلمانان جهان خواست تا با این خلیفه بیعت کرده و بکوشند به سرزمین‌های تحت خلافت او مهاجرت کنند. این در حالی است که موج مهاجرانی که این روزها بیش از همه جا از سوریه عازم اروپا هستند، از جنایاتی می گریزند که داعش و دیگر گروه های تروریستی در این کشور مرتکب شده و می شوند.

سارا ابراهیمی
461 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *