کافه گردش
اجتماعی
۱۵ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ق.ظ

دلیل بازداشت حسینی بای در کربلا

پرتال خبری واکنش:حسینی بای، خبرنگار صدا و سیما در عراق خبر ربایش خود توسط داعش را رد کرده و می گوید که پلیس عراق چند ساعت وی را بازدداشت کرده است.

 به دنبال انتشار خبری مبنی بر مفقود شدن حسینی بای خبرنگار صداوسیما در کربلای معلی و احتمال ربایش آن توسط تروریست های داعش، خبرنگار ما در گفتکو با حسینی بای ماجرا را جویا شد،، این خبرنگار رسانه ملی اساسا این خبر را تکذیب کرد، اما ماجرایی را که زمینه ساز این شایعه شده را به تفصیل توضیح داد.

وی در این باره گفت: در روز اربعین مشغول ضبط گزارش از عزاداری ایرانی ها البته با موبایلم در اطراف حرم امام حسین بودم که توسط نیروهای اطلاعاتی و نظامی عراق بازداشت شدم و از ادامه کارم جلو گیری شد.

بازداشت خبرنگار صدا و سیما در عراق

حسینی بای افزود: بنده را حدود ۵ ساعت به دلیل تهیه گزارش با موبایل بازداشت کردند؛ در صورتی که مجوز تصویربرداری از عتبه حسینی را به همراه داشتم. وی که از نحوه برخورد نیروهای عراقی گله مند بود، گفت : زمانی که نیروهای عراقی قصد بازداشت را داشتند برخورد زشتی با بنده انجام شدکه این کار آنها با واکنش شدید عزاداران ایرانی حاضر در صحنه مواجه شد و ایرانیان در حمایت از من از  کار نیروهای عراقی جلوگیری می کردند

درنهایت نظامیان عراقی بنده را به همراه تنی چند از ایرانیان معترض به این حرکت آنان را بازداشت کردند و در این بین متاسفانه هم وطن مان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

حسینی بای اظهار داشت که : البته نیروهای امنیتی عراقی بعد  از چک کردن گوشی تلفن همراهم از طریق عکس ها وفیلم های موجود در گوشی تلفن متوجه شدند بنده مدتی زیاد در مناطق مختلف درگیری با ترویست های داعش در کنار رزمندگان عراقی گزارش تهیه می کردم از رفتار خود با بنده و ایرانی ها ابراز پشیمانی کرده و معذرت خواهی نمودند.

 

سارا ابراهیمی
945 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. امید در تاریخ ۱۸ آذر ۱۳۹۴:
    Thumb up 1 Thumb down 0

    آقای حسینی بای ، ایشااله اربعین بعدی که خواستید تشریف ببرید کربلا ، حتماً با خودتان برای دفاع اسحله گرم حمل کنید !!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *