کافه گردش
اخبار
۱۲ مهر ۱۳۹۴, ۱:۵۳ ب.ظ

دومین جلسه دادگاه بابک زنجانی به پایان رسید

پرتال خبری واکنش:دومین جلسه دادگاه متهم نفتی بابک زنجانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

متهم «بابک زنجانی» صورتجلسه پایانی دومین جلسه دادگاه را امضا کرد.

در جلسه امروز دادگاه  ۱۴۰ صفحه از کیفرخواست ۲۳۷ صفحه ای ب ز و دو متهم دیگر حاضر در جلسه قرائت شد.

مجوز پخش جلسه دادگاه بابک زنجانی راازرئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم بابک زنجانی و همچنین دو متهم دیگر با نام های  «م ـ ش» و «ح ـ ف ـ هـ‌» صبح امروز با ریاست قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه عمومی انقلاب تهران برگزارشد.

قاضی صلواتی با گرامیداشت یاد و خاطره حجاج جان باخته در فاجعه منا گفت: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات این سه متهم را با حضور وکلای مدافع و وکلای سازمانهای شاکی اعم از وزارت نفت، سازمان تأمین اجتماعی و بانک مسکن آغاز می کنیم.

وی افزود: بر اساس ماده ۳۵۳ قانون آئین دادرسی کیفری انتشار جریان رسیدگی و گزارش پرونده که متضمن بیان مشخصات شاکی و متهم و هویت فردی یا موقعیت اداری و اجتماعی آنان نباشد در رسانه ها مجاز است و تخلف از مفاد این ماده در حکم افتراست.

رئیس دادگاه در ادامه به بندهایی از قانون در خصوص کسانی که در جلسه دادگاه موجب اخلال در نظم می شوند اشاره کرد و از آقای نجفی معاون دادستان تهران خواست برای ادامه قرائت کیفرخواست متهم «ب ـ ز» در جایگاه مستقر شود.

وکلای خارجی بابک زنجانی اسناد تکمیلی پرونده متهم نفتی را ارائه می‌دهند
قاضی صلواتی گفت: وکلای خارجی بابک زنجانی با ارسال نامه ای اعلام کرده اند به زودی اسناد تکمیلی در مورد پرونده وی ارائه خواهد شد.

متهم بابک زنجانی پیش از قرائت کیفرخواست با برخاستن از جای خود خطاب به رئیس دادگاه گفت: مطالبی که دیروز نماینده دادستان به عنوان کیفرخواست قرائت کرد همه اتهام است اما رسانه ها و به خصوص صدا و سیما به جزئیات آن استناد کردند.

قاضی دادگاه در پاسخ گفت: شما و وکیلتان در موقع مقتضی فرصت دفاع از خود را دارید.

آقای رسول کوهپایه زاده وکیل متهم بابک زنجانی هم گفت: نکته ای موکلم اشاره می کند درست است چرا که رسانه‌ها حق انتقال مطالب را در این جلسه علنی دارند و ما هم استقبال می کنیم اما طبق قانون اجازه انتشار جزئیات را ندارند.

آقای صلواتی رئیس دادگاه در پاسخ به وکیل ب ـ ز گفت: مجوز پخش جلسه دادگاه را از رئیس قوه قضائیه گرفته‌ایم و این قانونی است اما رسانه های اجازه مندرجات و جزئیات کیفرخواست را ندارند.

پس از این گفت و شنودها نجفی معاون دادستان تهران ادامه کیفرخواست متهم «ب ـ ز» را که در روز گذشته موفق شده بود ۷۰ صفحه از مجموعه ۲۳۷ صفحه آن را قرائت کند، قرائت کرد.

خواهران بابک زنجانی در دادگاه انقلاب
خواهران بابک زنجانی برای حضور در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات میلیاردر نفتی در دادگاه انقلاب حضور داشت.

ابراز رضایت وکیل متهم میلیاردر نفتی از روند جلسه نخست دادگاه موکلش
وکیل متهم میلیاردر نفتی گفت: جلسه شنبه دادگاه روند بسیار خوبی داشت و امیدوارم با همین دقت، دفاعیات خودم و موکلم پیگیری شود.

کوهپایه زاده که برای حضور در دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی دردادگاه عمومی و انقلاب تهران بود در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: احتمال دارد پس از چند جلسه، جلسات به صورت غیرعلنی برگزار شود.

وی گفت: پرونده متهم ۲۰۹ جلد است که من فقط یک جلد آن که کیفرخواست ۲۳۷ صفحه ای است مطالعه کرده ام و فقط یک سوم آن ۲۰۹ جلد را توانسته ام قرائت کنم.کوهپایه زاده افزود: بر همین اساس از دادگاه درخواست کرده ایم که پس از پایان قرائت کیفرخواست مهلتی داده شود تا بتوانیم پرونده را به طور کامل بخوانیم.وی گفت: پرونده موکلم علاوه بر ۲۰۹ جلد ۴۰ جلد منضمات هم دارد.

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی شنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

جلسه بعدی دادگاه فردا صبح برگزار می شود.

رهـــــــــــــا مسعودی
628 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *