کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۷ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ق.ظ

دو زائر ایرانی در عربستان فوت کردند

پرتال خبری واکنش: حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت زائران بیت‌الله‌الحرام گفت: هم‌اکنون ۲۵ هزار و ۵۰۰ زائر وارد مکه مکرمه شدند و ۱۱ هزار و ۵۰۰ زائر در مدینه منوره هستند که به تدریج به مکه می‌آیند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت افزود: آخرین پرواز مدینه قبل زائران ۲۰ شهریور انجام می‌شود و آخرین پرواز زائران مدینه بعد هم ۲۶ شهریور در فرودگاه جده می‌نشیند.

وی در ادامه تصریح کرد: اوضاع کلی حمل‌و نقل، مسکن، تغذیه، بهداشتی و پزشکی زائران خوب است و تاکنون مشکل خاصی نداشتیم.

محمدی در خصوص تعداد فوتی‌های امسال گفت: تاکنون ۲ پیرمرد که بر اثر مشکلات قلبی از ناراحتی رنج می‌برند، دار فانی را وداع گفتند و بقیه زائران در سلامت کامل به سر می‌برند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره اجرای طرح ویلچر گفت: به دلیل ساخت و ساز در حرم امن الهی هتل‌های زائران دور از کعبه است و حتی ایستگاه اتوبوس تا خود حرم الهی حدود ۲ کیلومتر فاصله دارد. از این رو طرحی که از سال گذشته آغاز شد و به نام طرح ویلچر امسال نیز ادامه دارد و گروه امداد سالخوردگان یا کسانی که برای پیاده روی از توان لازم برخوردار نیستند را از ایستگاه اتوبوس تا حرم الهی با ویلچر منتقل می کنند.

وی ادامه داد: در غروب ۲۶ شهریورماه آخرین گروه زائران مدینه همزمان با آخرین گروه زائران اعزامی از ایران وارد مکه می‌شوند و در روز ۲۷ شهریور تمام ۶۴ هزار زائر ایرانی در مکه مکرمه حاضر هستند.

محمدی درباره شروع مناسک حج گفت: از غروب ۸ ذی‌الحجه حاجیان به صحرای عرفات منتقل می‌شوند و امسال برخلاف سالهای گذشته که در ظهر روز ۸ ذی‌الحجه اعزام می‌شدند به دلیل گرمای کشور عربستان با برنامه‌ریزی صورت گرفته در ساعات غروب به عرفات منتقل می‌شوند.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در پایان از تعامل خوب مسئولین ایرانی با مسئولین سعودی خبر داد و گفت: تاکنون محدودیت خاص و مشکلی را از سوی مسئولین سعودی مشاهده نکردیم.

رهـــــــــــــا مسعودی
553 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *