دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل /تصاویر

پرتال خبری واکنش: استفان او بریئن (Estephan O’Brien) معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در رأس هیأتی با محمدرضا شیبانی سفیر کشورمان نزد دولت سوریه دیدار و گفتگو نمود.

نماینده سازمان ملل در این دیدار از تلاشهای جمهوری اسلامی ایران در کمک رسانی به مردم سوریه و همچنین نشست های سه جانبه ایران با سوریه و سوئیس در زمینه های انسانی تمجید کرد و خواستار ادامه همکاری کشورمان با مراکز امدادرسان وابسته به سازمان ملل و سایر مجموعه های امدادرسان جهت بهبود وضعیت آوارگان و نیازمندان شد.
معاون سابق نخست وزیر انگلستان که از برخی مناطق جنگزده سوریه از جمله حمص بازدید و با تعدادی از مسئولین سوری دیدار کرده بود، اظهار داشت: ما علاوه بر مأموریت امدادرسانی به مناطق گوناگون؛ بر پایبندی همگان به موازین بین المللی تاکید و سعی داریم طرفهای درگیر را به خودداری از کاربرد سلاحهای ویرانگر قانع سازیم.
طرفین در این دیدار ابراز امیدواری نمودند همزمان با مبارزه جدی با تروریسم، شرایط اجرای کامل توافقات مربوط به برقراری آرامش در مناطقی مانند زبدانی و فوعه و کفریا فراهم و ضمن کاهش رنج مردم سوریه، امید به صلح تقویت گردد.
محمدرضا شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن تبیین دیدگاهها، ابتکارها و گامهای عملی کشورمان به عنوان یک عضو سازمان ملل، بر آمادگی برای ایفای نقش جهت تسهیل در امدادرسانی به سراسر سوریه تاکید کرد و افزود: همکاریهای سه جانبه جمهوری اسلامی ایران با سوریه و سوئیس مکمل تلاشهای سازمان ملل بوده و می تواند چارچوبی برای فعالیت سایر مجموعه های امدادرسان باشد.
گفتنی است استفان او بریئن علاوه بر معاونت دبیر کل سازمان ملل، در کارنامه خود سوابقی مانند معاونت نخست وزیر انگلستان (دیوید کامرون) و عضویت در پارلمان انگلستان (از طرف حزب محافظه کار) را دارد.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.
دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل /تصاویر
دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل
دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل /تصاویر
دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل
دیدار سفیر ایران با هیأت سازمان ملل /تصاویر