رئیس جمهور سوریه در بین نظامیان سوری /تصاویر

رئیس جمهوری سوریه از دلاوری‌های نیروهای مسلح این کشور در مبارزه با تروریسم و پیروزی‌های آنها ستایش و ابراز امیدواری کرد که سال جدید با پیروزی‌های بیشتر ارتش باشد.


به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه به مناسب آغاز سال نو مسیحی با افسران ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی مستقر در خطوط جبهه در محله جوبر در ریف دمشق دیدار کرد.

۲

بشار اسد از بسیاری از مراکز و یگان های نظامی در محله جوبر که با گروه‌های تروریست مقابله می کنند، بازدید کرد و از دلاوریهای سربازان ستایش و از جانفشانی‌های آنهای برای حفاظت از مردم و دارایی‌های آنها در شهر دمشق و اطراف آن تقدیر کرد.

وی خطاب به نیروهای مسلح سوریه گفت: در آغاز سال جدید مسیحی، اعضای خانواده ها در کنار هم جمع می شوند اما شما تصمیم گرفتید که با ترک خانواده خود، در اینجا باشید تا از ملت و میهن خود محافظت کنید.

رئیس جمهوری سوریه گفت: استقبال از سال جدید، (نقطه) امیدی برای همه مردم است اما بزرگترین امیدواری همان پیروزی نیروهای مسلح ما و همه کسانی است که در کنار آنها در نبردمان علیه تروریسم جنگیده اند.

۱

بشار اسد خطاب به نیروهای مسلح افزود: اگر مجالی برای آشدمانی در سوریه باقی مانده است، این امر به یاری پیروزی‌هایی است که شما در مقابله با تروریسم بدست آورده اید.

بر پایه این گزارش، رئیس جمهور سوریه به خانواده های پایدار و استوار نظامیان و خانواده های شهدای ارتش و نیروهای دفاع مردمی درود فرستاد و برای زخمی ها شفای عاجل آرزو کرد و گفت: جانفشانی شهدا و زخمی ها و عزم و اراده خانواده های آنها از مهمترین ارکان پایداری سوریه بوده است.

بشار اسد همچنین از سربازان مستقر در خطوط جبهه در محله جوبر و همه کسانی که برای دفاع از سوریه در همه مناطق مورد تعرض تروریست ها در این کشور سلاح به دست گرفتند، ستایش کرد و گفت: ما به عنوان یک جامعه و ملت از شما حمایت می کنیم اما از شما و روحیه بالای شما، روحیه می گیریم.

در مقابل، سربازان و نیروهای مسلح سوریه نیز تاکید کردند که همچنان برای دفاع و پاسداری از خاک و کرامت سوریه هوشیار و بیدار خواهند ماند و پیمان می بندند که تا بیرون راندن تروریسم و بازگشت امنیت به مناطق مختلف سوریه پایداری کنند.