کافه گردش
اخبار
۹ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۰۶ ق.ظ

رئیس سازمان ثبت احوال از صدور ۱۰ میلیون کارت ملی خبر داد

رئیس سازمان ثبت احوال از صدور 10 میلیون کارت ملی خبر داد

رئیس سازمان ثبت احوال از صدور ۱۰میلیون عدد کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.

پرتال خبری واکنش: حمید درخشاننیا دیروز به اتفاق هیأت همراه در آخرین روز از هفته دولت در بازدید از مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران گفت: سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، طی یک طرح برنامه‌ریزی شده، کارت‌های ملی هوشمند را جایگزین کارت‌های ملی فعلی کرد و تاکنون برای بیش از ۱۵ درصد از جمعیت واجد شرایط این کارت را صادر کرده است لذا می توان گفت کارت‌های جدید به‌عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی است.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰ میلیون نفر از افراد بالای ۱۵ سال در کشور باید کارت ملی هوشمند بگیرند که تاکنون کارت هوشمند ۸ میلیون نفر تحویل داده شده است.

وی اظهار داشت: سازمان ثبت احوال براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش دارد تا پایان سال‌جاری برای ۲۲ میلیون نفر از شهروندان کارت ملی هوشمند صادر کند.به گفته درخشان نیا، صیانت و حمایت از حقوق مردم، رعایت کیفیت و مسائل امنیتی در اسناد هویتی، تسریع در صدور کارت ملی هوشمند و تقویت پایگاه جمعیتی کشور از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان ثبت احوال در خدمت‌رسانی به آحاد مختلف مردم است.

وی با بیان اینکه تولید و انتشار آمار حیاتی ثبت وقایع چهارگانه (تولد، وفات، ازدواج و طلاق) و مهاجرت برای استفاده تصمیم گیران و برنامه ریزان از دیگر برنامه‌های این سازمان است، گفت: ۹۷ درصد از آمار وقایع حیاتی در کشور در سال گذشته و همچنین امسال در مهلت قانونی ثبت می‌شود.به طوری که در ایران زمان قانونی برای ثبت ولادت ۱۵ روز و برای ثبت وفات ۱۰روز است.

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: هم اکنون  ۱۲۰ وزارتخانه، نهاد و دستگاه  دولتی و اجرایی از پایگاه اطلاعات جمعیتی این سازمان استفاده می کنند و در ۲۰۰ هزار نقطه کشور نیز کار احراز و تصدیق هویت انجام می‌ شود.

سارا ابراهیمی
257 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *