کافه گردش
اخبار
۲۸ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ ق.ظ

رابرت منندز: تحریم‌های ایران باید تشدید شود

پرتال خبری واکنش:  رابرت منندز – سناتور دموکرات و رییس کمیته روابط خارجی سنا – از اوباما خواست تحریم‌های ایران را به دلیل آزمایش موشک بالستیک این کشور در ابتدای ماه میلادی جاری تشدید کند. دیروز با ارسال نامه‌ای به جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا خواستار اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران شد. وی در این نامه خواست بداند “گام‌های معنادار” برای مقابله با آزمایش موشکی تهران شامل چه اقداماتی خواهد بود.
او در این نامه خطاب به جان کری مدعی شد: ایران در حال ترسیم خطی بر روی شن است که تنها نشان دهنده خباثت این رژیم در اجرای انتخابی تعهدات خود و احترام به تحریم بین المللی اسلحه این کشور است. من با ارسال این نامه از شما می‌خواهم با توجه به اختیارات دولت، برای جریمه ایران بخاطر آزمایش موشکی، تحریم‌های علیه تهران را در تمامی زمینه‌ها سخت‌تر کنید.
منندز در ادامه ادعا کرد: «ایران به صورت متداول قطعنامه شورای امنیت درباره فعالیت موشکی خود را نقض می کند. تهران نیازمند یک پاسخ قاطع است. این پاسخ باید به زبانی باشد که ایران متوجه آن شود.» سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل هفته پیش اعلام کرد آزمایش موشکی ایران قطعنامه شورای امنیت را نقض کرد و واشینگتن این موضوع را در شورای امنیت مطرح می‌کند.
این سناتور دموکرات در نامه خود از کری خواست اعلام کند آیا تحریم‌ها علیه ایران تشدید خواهد شد یا نه. منندز معتقد است با حمایت از گسترش تحریم‌ها علیه تهران، آزمایش موشکی این کشور کاهش می‌یابد. پیش‌تر مقامات قوه مجریه با تردید به گسترش قانون تحریم‌ها نگاه می‌کردند و به نمایندگان پیشنهاد می‌دادند تا سال آینده صبر کنند. باب کورکر، سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی در ابتدای سال میلادی جاری به نشریه هیل گفت سنا این توانایی را دارد که با نادیده گرفتن حق وتو اوباما، تحریم‌های ایران را گسترش دهد.
منندز در پایان نامه خود اعلام کرد ایران می‌کوشد آزمایش تعهد و عزم آمریکا را بسنجد. آمریکا، متحدانش و شورای امنیت سازمان ملل متحد باید به این آزمایش پاسخی سریع، قاطع و بدون واهمه بدهند.
رابرت منندز یکی از مخالفان سرسخت و منتقد دموکرات سیاست‌های خارجی آمریکا و یکی از چهار دموکرات مخالف توافق هسته‌ای ایران است.
رهـــــــــــــا مسعودی
569 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *