کافه گردش
اخبار
۱۰ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۲۹ ق.ظ

راهکار کشور هندوستان برای مقابله با آزارجنسی زنان خارجی

راهکار کشور هندوستان برای مقابله با آزارجنسی زنان خارجی

«ماهش شارما» وزیر گردشگری هند از گردشگران خارجی که از این کشور دیدن می‌کنند خواست که از پوشیدن دامن و پیراهن کوتاه خودداری کنند.

پرتال خبری واکنش: «شارما» در گفت‌وگو با رسانه‌ها در شهر «آگرا»(Agra) که یکی از شهرهای توریستی این کشور محسوب می‌شود به زنان خارجی توصیه کرد از پلاک هر وسیله نقلیه‌ای که استفاده می‌کنند عکس بگیرند و برای یکی از دوستانشان ارسال کنند.

اظهارات جنجالی وی در حالی بیان می‌شود که آمار بالای تجاوز گروهی و حمله به زنان در این کشور طی سالهای اخیر توجه‌های جهانی را به سمت مشکلات داخلی هند متمرکز کرده است.

آقای «شارما» در مورد این بسته ایمنی که برای گردشگران تهیه شد گفته است که این اقدام از سال گذشته آغاز شده و شامل دستورالعمل‌های ایمنی برای زنان و گردشگران خارجی است.

شارما گفت: “گردشگران خارجی برای حفظ امنیتشان نباید لباس کوتاه بپوشند و  فرهنگ هند با فرهنگ غرب متفاوت است.

تعداد گردشگران خارجی که از هند بازدید می‌کنند در سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است اما نسبت زنانی که طی سال جاری به این کشور آمده‌اند ۴۰٫۸ درصد است که نسبت به سال قبل که ۴۱٫۲ درصد بوده کاهش نشان می‌دهد.

پیش از این و در سال گذشته نیز صحبت‌های «شارما» جنجال‌آفرین شده بود جایی که گفته بود:” این حق زنان و دختران است که شب‌ها برای گردش از خانه خارج شوند اما این بخشی از فرهنگ هند نیست”.

سارا ابراهیمی
710 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *