کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۲ مرداد ۱۳۹۵, ۹:۲۸ ق.ظ

رفسنجانی: تندرو‌ها از انقلاب جلسات مبارزه را به سخره می‌گرفتند

رفسنجانی: تندرو‌ها از انقلاب جلسات مبارزه را به سخره می‌گرفتند

همین جماعت در سال‌های اخیر چنان ادعای انقلابی‌گری دارند که اگر جامعه سوابق سکوت آنان در مقابل چپاول‌های استبداد و استعمار را در تاریخ ثبت نمی‌کرد، امروز ادعای پیشتازی با امام و مبارزین را داشتند.

پرتال خبری واکنش:آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سخنان امروز خود طعنه به کسانی زد که پیش از انقلاب با انقلاب مخالفت می کردند و حتی در جلسات، مبارزه را با تعابیری چون «مشت به سندان کوبیدن» و «آب غربال کردن»، به سخره می‌گرفتند و با قیافه‌ی حق به جانب می‌گفتند «جواب این خون‌ها را چه کسی می‌دهد؟»ضمیرِ این سخنان البته به نظر روشن است، چرا که طی سال های اخیر، چندین بار سخنانی مشابه از آیت الله هاشمی بر زبان رانده شده است، سخنانی که با واکنش همان «ضمیر» مواجه شده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار هیأت رئیسه و روسای انجمن‌های فدراسیون آماتوری کارگری، ورزش را یکی از کارهای بسیار ضروری در عصر ماشین دانست و گفت: در شرایطی که اکثر کارها نشسته انجام می‌شود، بی‌توجهی به ورزش، حذف تدریجی سلامتی فردی و نشاط اجتماعی است.رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این مطلب که «ورزش علاوه بر مردان، به خاطر شرایط جسمی زنان، از ضرورت‌های زندگی آنان است»، گفت: اینکه بعضی از متحجرین، ورزش را مغایر با شخصیت‌های زنانه می‌دانند، از وصله‌های ناجور در تفکرات اسلامی است و بزرگان دینی ما، بدون تبعیض البته متناسب با شرایط جسمی آنان بر اهمیت ورزش تأکید می‌کردند.

وی با یادآوری ضدیت تندروها با مبارزین و شخص امام(ره) که حتی در جلسات، مبارزه را با تعابیری چون «مشت به سندان کوبیدن» و «آب غربال کردن»، به سخره می‌گرفتند و با قیافه‌ی حق به جانب می‌گفتند «جواب این خون‌ها را چه کسی می‌دهد؟»، افزود: همین جماعت در سال‌های اخیر چنان ادعای انقلابی‌گری دارند که اگر جامعه سوابق سکوت آنان در مقابل چپاول‌های استبداد و استعمار را در تاریخ ثبت نمی‌کرد، امروز ادعای پیشتازی با امام و مبارزین را داشتند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: ما خوشحال می‌شویم که با درک حقایق، به انقلاب بپیوندند و برای سربلندی نظام تلاش کنند، اما به یاد داشته باشند که با قدیس‌سازی‌ها، به فکر فریب جامعه نباشند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در بخش دیگری از سخنان خویش، کارگران را سرمایه‌ای ارزشمند برای همه جوامع بشری دانست و گفت: علی‌رغم رشد تکنولوژی و گسترش حضور ماشین در تولیدات، نیاز به حضور نیروی انسانی، همیشه رو به افزایش است.

وی کارگری را سالم‌ترین شغل برای امرار معاش دانست و گفت: روحیات کارگران به گونه‌ای است که نمی‌توانند مستبد باشند و حضور آنان در فضای سیاسی کشور براساس تفکرات ناب اعتدال اسلامی است.

سارا ابراهیمی
367 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *