رهبر انقلاب: منظور از مرگ بر آمریکا مرگ بر ملت امریکا نیست!

هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان با رهبر معظم انقلاب دیدار کردندپرتال خبری واکنش:پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، هزاران نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان در آستانه‌ی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، صبح امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.

ایشان در این دیدار فرمودند: مبارزه با استکبار یک حرکت معقول، منطقی، خردمندانه، دارای پشتوانه علمی و متکی به تجربه ملت ایران است.

رهبر انقلاب ادامه دادند: اشتباه مصدق پس ازملی شدن صنعت نفت، تکیه و اعتماد و امید به امریکا بود، امریکایی‌ها از این خوش‌بینی و ساده‌اندیشی استفاده کردند و کودتا را براه انداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: جوانان اسناد درس‌آموز لانه جاسوسی را بخوانند، یکی از کارهای امریکاییها در سالهای اخیر این است که کسانی را وارد کنند به بزک کردن چهره امریکا، وانمود می‌کنند امریکاییها اگر یک روزی هم دشمن بودند امروز دیگر دشمنی نمی‌کنند، می‌خواهند چهره دشمن پنهان بماند تا از دشمنی او غفلت شود و بتواند خنجر خود را از پشت فرو کند، عده‌ای مغرضانه و عده‌ای از روی ساده‌لوحی این کار را می‌کنند.

ایشان افزودند: جوانهای عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید، دانشجویانی که آنجا را گرفتند و فهمیدند که لانه جاسوسی است با زحمت زیاد آن را استحصال کردند، اینها نشان می‌دهد که امریکاییها در هنگام اوج نهضت و پیروزی انقلاب دائم درحال توطئه علیه جمهوری اسلامی بوده اند؛ آمریکا این است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کردند: اهداف امریکا نسبت به جمهوری اسلامی هیچ تغییری نکرده، امروز هم اگر بتوانند جمهوری اسلامی را نابود کنند یک ذره تحمل نمی‌کنند، با همت و پیشرفت جوانان و گسترش و عمق بصیرت ملت نخواهند توانست این کار را بکنند.

رهبر انقلاب تصریح کردند: در مذاکرات هسته ای مأمور امریکایی گفت از جوانی با جنگ مخالف بودم و گریه کرد، عده‌ای ساده‌لوحانه ممکن است بگویند اینها آدمهای خوبی شدند، همین آدمی که ازیادآوری جنگ جلوی دوربین اشک می‌ریزد،از قساوت و بیرحمی عنصر جلاد قصاب خبیث صهیونیست در غزه و کرانه باختری و قتل عام کودکان در یمن حمایت می‌کند، آیا این گریه جلوی دوربین راکسی باور می‌کند؟

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: در همین قضیه مذاکرات هسته‌ای، این پیشرفت ملت ایران بود که قدرتهای مدعی را وادار کرد بیایند دست در دست هم بگذارند مقابل ملت ایران بنشینند آن تدابیر خصمانه را بکار ببندند تا شاید ملت را از پا بیاندازند؛ این قدرت ملت ایران است.

رهبر انقلاب فرمودند: جوانهای ما باید بیدار باشند؛ جمهوری اسلامی به برکت تمسک به اسلام و تکیه به مردم نه فقط ثبات دارد و ایستادگی کرده که پیشرفت دارد.

ایشان ادامه دادند: تکیه ما بر دشمنان خارجی به معنی اغماض از ضعفهای درونی نیست، گاهی گروههای درون کشور برسر امری که لزومی ندارد با یکدیگر درگیر می‌شوند، برخی به بهانه مسائل جزیی داخلی، امریکا را فراموش می‌کنند، امام مکرر تکرار می‌کردند هرچه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید.

رهبر انقلاب تصریح کردند: نمی‌گویم انتقاد نکنید، جامعه و افکار آزاد است و حق انتقاد وجود دارد و انتقاد مایه پیشرفت است اما دشمن اصلی را با دشمنان درجه 2 و با دوستانی که با آنها اختلاف نظر داریم اشتباه نگیریم.

ایشان ادامه دادند: جمهوری اسلامی با صدای رسا و بدون بیم از دشمن علیه ظلم، سلطه و استکبار فریاد می‌کشد، تکریم ملت ایران بخاطر تأثیر همین حرکت است. این صدای رسا را از دست ندهید، شعار مرگ بر امریکای شما پشتوانه قوی عقلانی دارد، معلوم است که این مرگ، بر ملت امریکا نیست بلکه بر سیاستهای امریکا و استکبار است.

رهبر انقلاب تاکید کردند: یک روزی دانشگاه ما پلی به سمت غرب بود؛ امروز نردبانی برای رسیدن به آرمانهای بلند، عده‌ای می‌خواهند این نردبان را از بین ببرند و همان پل به سمت غرب را برگردانند، جوانهای ما باید بیدار باشند.پرتال خبری واکنش.

مشروح این خبر متعاقبا منتشر می‌شود…