روحانی: راه و مسیر این کشور را مردم تعیین می‌کنند

روحانی: راه و مسیر این کشور را مردم تعیین می‌کنند
رئیس جمهور گفت: دولت خود را موظف به احترام به آرای مردم فهیم ایران و خود را متعهد به همکاری با مجلس شورای اسلامی آینده خواهد دید.
پرتال خبری واکنش: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور امروز (سه‌شنبه) در سومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو، با اشاره به انتخابات هفتم اسفند، اظهار داشت: نتایج این انتخابات برای ملت و مردم ما مبارک خواهد بود و همانطور که دولت پیش از این اعلام کرده بود نتیجه آن هر چه باشد و ترکیب مجلس به هرگونه باشد، دولت خود را موظف به احترام به آرای مردم فهیم ایران و خود را متعهد به همکاری با مجلس شورای اسلامی آینده خواهد دید.
وی با تاکید بر اینکه انتخابات بسیار معناداری در ایران انجام شد، ادامه داد: آرای مردم صدها جلد کتاب، حرف و سخن و رهنمود برای همه ما دارد و من امیدوارم همه ما درس‌آموز از مکتب ملت ایران باشیم و بدانیم این ملت سربلند در هر مقطعی آرا و حرکتش تاثیرگذار در سرنوشت این کشور بوده و خواهد بود.
رئیس جمهور با بیان اینکه صاحب کشور مردم این کشور هستند، تصریح کرد: راه و مسیر این کشور را مردم تعیین می‌کنند و نظرات آنها باید برای مسئولان محترم باشد که البته اینگونه است.
روحانی با بیان اینکه مسیر توسعه و شیوه حکمرانی را آرای مردم مشخص می‌کنند، افزود: در سیاست داخلی و خارجی نظرات متفاوتی وجود دارد این آرای مردم است که راه صحیح را برای کشور مشخص می‌کند و از مردم فهیم و غیور و سربلند سپاسگزاریم که کشور را گامی به پیش بردند و مسیر توسعه را مشخص کردند و گفتند در میان سلیقه‌های مختلف کدام به نظر آنها نزدیک‌تر است.
وی ادامه داد: البته اینگونه نیست که جناحی حاکم باشد و جناحی حق حضور نداشته باشد. همه احزاب و گروه‌ها و فعالان سیاسی از لحاظ مردم و مفهوم اکثریت هستند و چه آنهایی که به مفهوم اقلیت هستند برای مردم، ملت و نظام محترم هستند.
رئیس جمهور ادامه داد: در این مرحله دوران رقابت سیاسی و اجتماعی پایان یافته و باید همکاری‌ها بیش از گذشته مد نظر همگان باشد.
روحانی با بیان اینکه با توجه به شرایط کشور که بعد از چند سال تحریم شدید غیرقانونی ظالمانه مسیر رشد و توسعه صنعتش دچار اختلالاتی شده بود لازم بود با منطق و بیان به دنیا بگوییم که مردم ایران، مردمی صلح‌خواه، امنیت‌دوست و خواهان همکاری و تعامل با مردم جهان هستند، ادامه داد: در سال 92 مردم با صدای رسا به دنیا گفتند ما اعتدال را می‌خواهیم نه افراط را، ما تعامل با جهان را می‌خواهیم نه تقابل را، ما می‌خواهیم مشکلاتمان را با منطق و استدلال و پشت میز مذاکره حل و فصل کنیم.
وی ادامه داد: ما به ملت قول دادیم که مشکلات را پشت میز مذاکره در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی حل و فصل کنیم و حقوقشان را بازپس بگیریم و منطق را برای همکاری و توسعه جهانی به‌کار گیریم که آنچه وعده داده بودیم با همکاری و حمایت و پشتیبانی ملت ایران به انجام رساندیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز دوران تقابل به سر آمده است، ادامه داد: اگر کسانی هنوز فکر می‌کنند کشور باید در تقابل با دیگران باشد هنوز پیام سال 92 را با دو سال تاخیر دریافت نکرده‌اند. البته مردم برای حقوق خودشان ایستادگی می‌کنند و در برابر فشار و تهدیدها سرفرود نمی‌آورند اما خواهان تعامل با ملت‌های جهان هستند.
وی ادامه داد:مردم بزرگوارو فهیم ایران با رای خود نشان دادند که کدام سلیقه به نظر آنها نزدیک‌تر است.
روحانی با بیان اینکه ایران از دیرباز سرزمین اتصال ملت‌های شرق و غرب بوده است، خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران خواهان ایفای همان نقش در گذشته هستند.با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.